Žhavá novinka Harry Potter bude restartován jako televizní seriál pro HBO pod produkcí J. K. Rowlingové

Datum vydání 4. 4. 2023Shlédnutí 7 173×Sdílení článku684Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

HBO je kousíček od uzavření dohody k restartování série Harry Potter od spisovatelky J. K. Rowlingové v podobě seriálu.

Ředitel společnosti Warner Bros., David Zaslav, a ředitel HBO, Casey Bloys, tvrdě usilují o to, aby J. K. Rowlingová produkovala nový sériál Harry Potter, která by se odvysílala na HBO. Dohoda ještě ovšem není uzavřena.

Foto: HBO

Předběžně se počítá s tím, že by každá série Harry Potter odvyprávěla jednu knihu z celkových sedmi knih. Tudíž bychom se dočkali dohromady sedmi sérií. Seriál by umožnil scénáristům a tvůrcům hlouběji prozkoumat svět, který Rowlingová vytvořila. S velkým časovým a finančním prostorem, jenž by seriál dostal, by se mohli tvůrci vydat hlouběji do nitra všech jejích knih.

J. K. Rowlingová, v případě uzavření dohody, bude přítomna při natáčení a dohlédne na věrné odvyprávění knih. Kdo by ztvárnil hlavní hrdiny příběhu, je, pochopitelně, zcela neznámé. Ovšem je třeba počítat s tím, že Harry, Hermiona a Ron a další oblibené postavy, dostanou zásadní změnu vizáže. Je těžké si představit jiné herce v těchto rolích, jelikož každá postava ve filmové sérii byla perfektně obsazena.

Warneři už delší dobu usilují o natočení dalšího filmu nebo seriálu z tohoto kouzelného světa. Rowlingová ale dříve nechtěla o dalších projektech nic slyšet. Nicméně nedávno požehnala adaptaci divadelního představení a zábavnímu parku. Zdá se tedy, že spisovatelka je otevřena další tvorbě.

Společnost HBO také doufá, že seriál Harry Potter by byl základním kamenem k nové strategii streamování seriálů, kterou plánují odhalit příští týden.

Více informací o seriálu se dozvíme, jakmile bude dohoda uzavřena - pokud bude vůbec uzavřena. Pro J. K. Rowlingovou i HBO je to nicméně obrovský projekt, jenž má potenciál ke zboření všech dosavadních seriálových rekordů.

Komentáře od uživatelů  ❭

DAle.   2023-04-09 12:26:01

Teď kdo z těch třech bude tmavej a kdo asiat...

Tori   2023-04-08 20:44:00

Sice jsem si dřív říkala, že cokoliv z HP světa by bylo super, ale proč se musí znovu točit to, co známe? Filmy nejsou dokonalý, ale to ani seriál nebude. Lepší by bylo mít originální příběh. Z mládí Harryho rodičů, Snapea, nebo třeba příběh kouzelníka z jiné země/školy... nápadů by byla spousta. A fanoušky by to zajímalo. Nemusíme dokola přežvýkávat to samé. Warneři už jsou jak Disney.

Zerain   2023-04-07 08:03:02

Až na to ze v Hogwarts Legacy byly i LGBTQ+ postavy a moc se to jejich homofobních myšlenek nedrží :D ale jinak super názor :D

Svaca   2023-04-05 11:09:31

takže jsou 2 cesty, jak to může dopadnout ... 1) Netflix style - tedy multi kulti akční s...., která ale bude podpořena velkýma prachama a propagandou ... 2) JKR si opravdu dohlédne na poctivé dodržení jejích myšlenek a knih a pak z to bude doprovázeno hatem a kritikou podobně jako Hogwarts Legacy

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *