Shrek 5 je oficiálně potvrzen. Co všechno o budoucím filmu víme?

Datum vydání 7. 4. 2023Shlédnutí 8 173×Sdílení článku810Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Shrek 5 se opravdu uskuteční. Je to již 13 let, kdy jsme naposledy měli možnost vidět oblíbeného zeleného zlobra ve filmu. V roce 2010 vyšel poslední film této série s podtitulem Zvonec a konec. Film byl velmi chladně přijat, jak kritiky, tak diváky, a tak se zdálo, že ShrekoviSuper Mario Bros. ve filmu opravdu zazvonil konec. Až do teď, kdy ředitel studia Illumination, Chris Meledandri, potvrdil, že spolu se studiem DreamWorks pracují na pátém díle Shreka.

Foto: DreamWorks

Informace byla odhalena během promování nového animovaného filmu Mario Bros. ve filmu Super Mario Bros. ve filmu, který je teď nově v kinech. Během povídání o Shrekovi, Meledandri také odhalil, jaké další animované snímky se dočkají pokračování – Já, padouch a Tajný život mazlíčků. Meledandri také odhalil možný spin-off pro Oslíka a dodal, že „Oslík je postava, která by bez problému mohla utáhnout film sama.“

Co vše o novém Shrekovi víme ?

Všichni původní herci se vrací zpět ke Shrekovi. Vrátí se tak Mike Myers (Shrek), Eddie Murphy (Oslík), který uvedl, že by se k roli Oslíka vrátil „během dvou vteřin“, protože zkrátka miluje Oslíka. Vrátí se dokonce i Cameron Diaz (Fiona), která je ve „filmovém důchodu“ od roku 2014. Pro české publikum je to nicméně pouze záruka jakési kvality, jelikož jsme všichni zvyklí na skvělé hlasy Davida Prachaře, Oldřicha Víznera a Dany Morávkové.

O čem přesně Shrek 5 má být není známo. Scénárista filmu Michael McCullers ale prozradil, že pátý díl má být „poměrně velké znovuobjevení série“. Co si pod tím představit je záhadou. McCullers také dodal. „Byly to čtyři filmy a hodně materiálu, takže charaktery jsou velmi milovány a jsou to skvělé charaktery, ale v tuto chvíli musíte také myslet na docela nový přístup.“

Vzhledem k tomu, jak se Shrek vyvíjel, je poměrně logické, mít z nového dílu obavy. Ovšem Kocour v botách: Poslední přání naprosto zboural jakékoliv očekávání a stanovil laťku animovaným filmům značně vysoko. Také dokázal perfektně připravit plochu pro další filmy ze „Shrekovesmíru“, tudíž teď je ten nejlepší čas, kdy se vrátit s těmi nejlepšími postavami a napravit si svou pochroumanou pověst.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *