HBO Max se mění! Jaké změny přinese? A co nás čeká za pecky?

Datum vydání 18. 4. 2023Shlédnutí 5 383×Sdílení článku90Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Streamovací službě HBO Max definitivně odzvonilo. Společnost Warner Bros. Discovery odhalila nové podrobnosti, které se týkají jejich společné streamovací služby. Týká se to nového názvu, předplatných, oznámení nových projektů, nebo návrat ke kořenům. Streamovací služba HBO Max se přejmenuje jednoduše na Max a spatří světlo světa 23.5.2023.

Foto: Deadline.com

V loňském roce došlo na gigantický obchod ve filmovém průmyslu, když se spojily společnosti Warner Bros. a Discovery. Tehdy americký telekomunikační gigant AT&T za 40,4 miliard dolarů prodal WarnerMedia firmě Discovery a vznikla nová společnost Warner Bros. Discovery. Nyní společnost Warner Bros. Discovery představila světu svojí novou streamovací službu s názvem Max.

Max bude obsahovat katalog filmů, seriálů a originálních projektů HBO Max, stejně jako pořady o jídle, životním stylu a reality shows z kanálů jako Food Network, Discovery a TLC. Staronová streamovací služba má být spuštěna 23. květnaUSA se spoustou nových funkcí ve srovnání s aktuální HBO Max. Do Evropy by se tyto změny měly dostat až v roce 2024.

Jaké změny nás čekají?

Kromě názvu nás čeká také změna předplatného. To je vlastně to nejdůležitější, co všechny předplatitele zajímá. Pojďme se tedy podívat, jaké druhy předplatného Max nabídne:

  1. Max Ad-Lite za 9,99 $/měsíc (211 Kč) nebo 99,99 $/rok (2 109 Kč) s dvěma streamy, rozlišením 1080p, zvukem 5.1, ale bez možnosti stahování filmů a ani seriálů offline a jak už název napovídá budou se zde vyskytovat reklamy.

  2. Max Ad-Free za 15,99 $/měsíc (337 Kč) nebo 149,99 $/rok (3 163 Kč) s dvěma streamy, rozlišením 1080p, zvukem 5.1 a až 30 staženími offline seriálů nebo filmů, bez reklam.
  3. Max Ultimate Ad-Free za 19,99 $/měsíc (422 Kč) nebo 199,99 $/rok (4 217 Kč) s čtyřmi souběžnými streamy, až 4K rozlišením, zvukem Dolby Atmos a 100 staženími offline seriálů nebo filmů, také bez reklam.

Jak vidíte, tak jde o navýšení současné nabídky cen streamovací služby HBO Max. Je však důležité zmínit že stávající zákazníci si budou moci zachovat své účty za stejnou cenu a s týmiž profily a historií sledování. Pokud si již nyní předplácíte službu, stačí si jednoduše aktualizovat nebo stáhnout novou aplikaci až k nám dorazí její nová verze Max.

Za zmínku také stojí nový algoritmus, který poběží na službě Max. Ten bude uživatelům doporučovat nové tituly na základě jejich posledního sledování, tedy na míru šité podle jejich preferencí. Samotná aplikace má být o 20 % až 30 % rychlejší než současná HBO Max aplikace, což byla jedna z častých výtek uživatelů.

Jaké tituly Max přinese?

Společnost slibuje, že každý měsíc nabídne až 40 různých titulů. Velkým lákadlem do budoucna by měl být plánovaný seriál ze světa Harryho Pottera ve spolupráci s J. K. Rowlingovou. V minulosti bylo mnoho spekulací, jestli něco takového vůbec vznikne. Tímto oznámením studio potvrdilo tuto dlouhotrvající fámu, takže fanoušci aspoň ví, na čem jsou. Oznámení však budí velkou vlnu kontroverze, protože Harry Potter sága je pořád poměrně mladá a spousta lidí na ní vyrostla. Celkový remake kouzelnické ságy proto nedává moc smysl. V tuto chvíli nezbývá společnosti jen držet palce, ať nepošpiní odkaz tohoto světa, do kterého se všichni fanoušci rádi podívají znovu. Každá série bude mapovat jednu knihu, takže by mohlo dojít na větší větvení příběhu a dějových linek, na které ve filmech nezbyl prostor.

Kromě seriálu z čarodějnického světa se můžeme těšit na poměrně temnější projekty. A to myslíme doslova, nebo populární krimi seriál True Detective, v češtině Temný případ se dočká již své čtvrté série. Ta ponese podtitul Night Country a  hlavní roli ztvární Jodie Foster. Příběh se přenese do mrazivé Aljašky, kde bude detektivka vyšetřovat záhadné zmizení osmi mužů, kteří pracovali na arktické výzkumné stanici.

Trojici velmi očekávaných seriálů uzavírá gothamský mafiánský boss Tučňák. Batman patřil k nejúspěšnějším komiksovým filmům minulého roku a vybudoval si kolem sebe enormní fanouškovskou základnu. Tato temná podívaná etablovala nový komiksový vesmír, který se pomalu začíná rozpínat. První vlaštovkou by měl být seriálový The Penguin, který bude navazovat na události, které odehrály ve filmu. Velkým lákadlem je návrat Colina Farrella do role Tučnáka a také by se zde měl mihnout samotný Batman s tváří Roberta Pattinsona.

Co na tyto velké změny říkáte a na jaké projekty se těšíte nejvíce?

Komentáře od uživatelů  ❭

mitril   2023-04-20 12:30:01

Zaplatiť viac bez reklám a potom pozerať titulku fakt charakter tieto postavičky ať sa idú vypchať.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *