Amazon Studios by rádo vytěžilo maximum z akvizice knihovny MGM. Které projekty připadají v úvahu?

Datum vydání 17. 4. 2023Shlédnutí 408×Sdílení článku52Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Podle webu Deadline patří tituly RoboCop, Stargate (Hvězdná brána), Legally Blonde (Pravá blondýnka), Fame, Barbershop (Holičství), The Magnificent Seven (Sedm statečných), Pink Panther (Růžový panter) a The Thomas Crown Affair (Aféra Thomase Crowna) mezi ty, které jsou zvažovány pro nové filmové a seriálové projekty jako součást plánů studia Amazon.

Foto: Amazon

Amazon již údajně hovoří o třetím filmu Legally Blonde (Pravá blondýnka) a také o potenciálním seriálu. Zvažují se také nové filmy a pořady pro kultovní sci-fi sérii Stargate (Hvězdná brána) a RoboCopa.

Údajně se aktivně vyvíjejí seriálové adaptace filmů Fame (1980), Barbershop (2002) a The Magnificent Seven (1960). 

Diskutuje se také o animované verzi filmu Růžový panter (1963) a potenciální zbrusu nový hororový projekt Poltergeist (1982).

Tyto spekulace o nových projektech přicházejí poté, co bylo oznámeno, že Michael B. Jordan diskutuje o rozšíření franšízy Rocky / Creed právě s Amazonem o sérii několika nových projektů, včetně anime série zaměřené na boxerovu dceru se sluchovým postižením.

Společnost Amazon oznámila, že koupila MGM (Metro Goldwyn Mayer) v květnu roku 2021, přičemž 100 leté filmové studio bylo oficiálně začleněno do společnosti v březnu roku 2022. Od té doby Amazon projednává rozsáhlý katalog MGM čítající nespočet filmové a seriálové tvorby.

Jedním z titulů MGM, který Amazon nehodlá těžit pro nové seriálové nebo jiné obsahy, nežli ty filmové, je franšíza Jamese Bonda

Amazon v posledních měsících podniká kroky pro posílení svého streamovaného obsahu na své platformě. Kromě nových projektů pro vybrané tituly studia MGM Amazon nedávno objednal osm epizod seriálové adaptace Cruel Intentions (Velmi nebezpečné známosti). Nová adaptace nebude propojena s původním teenagerským filmem z roku 1999. Amazon nedávno získal práva i na animovaný seriál Batman: Caped Crusader, který byl původně ve vývoji u konkurenčního HBO Max.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *