Nová fáma: Netflix údajně vyvíjí americkou verzi korejské veleúspěšné série Squid Game (Hra na oliheň). Má v hledáčku uznávaného filmaře.

Datum vydání 14. 4. 2023Shlédnutí 525×Sdílení článku85Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Netflix údajně pracuje na americké verzi remaku svého jihokorejského hitu Squid Game (Hra na oliheň). Na vrcholu seznamu streamovacího giganta je uznávaný filmař David Fincher, aby se projektu ujal. 

Foto: Depositephotos

Informace pochází od důvěryhodného odborníka z oboru, Jeffa Sneidera, který tuto fámu uvedl ve svém podcastu The Hot Mic

Sneider dále objasnil, že nemá tušení, zda Fincher skutečně spolupracuje na této nové záležitosti. Nicméně více zdrojů uvádí, že streamovací gigant má zájem právě o Finchera pro tento nový projekt. 

Fincher debutoval celovečerním filmem Vetřelec 3 / Alien 3 z roku 1992. Do své filmografie může zařadit několik uznávaných filmů: Sedm / Seven (1995), Klub rváčů / Fight Club (1999), Zodiac (2007), Sociální síť / The Social Network (2010), Muži, kteří nenávidí ženy / The Girl with the Dragon Tattoo (2011) a Zmizelá / Gone Girl (2014). Jeho nejnovější celovečerní film Mank debutoval jako originál Netflixu v roce 2020 a byl nominován na 10 Oscarů. Nakonec vyhrál dva. Očekává se, že další Fincherův filmový projekt „The Killer" bude mít premiéru exkluzivně na Netflixu letos v listopadu.

Fincher dále pracoval i na seriálových projektech: Domek z karet / House of Cards (2013-2018), Lovci myšlenek / Mindhunter (2017-2019), Love, Death & Robots (2019-2022).

Za předpokladu, že jsou Sneiderovy informace přesné, není překvapením, že Netflix by rád těžil z masivního úspěchu Squid Game. 

Jihokorejský seriál se stal prakticky přes noc naprostou senzací, při své premiéře v září roku 2021, přičemž devíti epizodní série nasbírala 1,65 miliard hodin sledování za pouhé čtyři týdny a získala titul nejsledovanějšího Netflix seriálu. Kromě velmi působivých čísel byla série Squid Game široce chválena kritiky i diváky.

Již v lednu roku 2022 Netflix oficiálně potvrdil druhou sérii jihokorejské verze.

Mezitím Netflix v současnosti pracuje na Squid Game: The Challenge, reality show založené na Hwangově seriálu, ve které skuteční lidé soutěží o peněžní odměnu. 

Netflix zatím nepotvrdil, zda se skutečně pracuje na americkém remaku.

Uvítali byste novou verzi Squid Game

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *