4. série Temného případu nás zavede do mrazivé Aljašky

Datum vydání 22. 4. 2023Shlédnutí 1 134×Sdílení článku140Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Temný případ se od teplých krajů Louisiany přesune na sněhem pokrytou a mrazivou Aljašku.

Čtvrtá sezóna se bude pyšnit názvem Night Country. Příběh nás zavede na Aljašku, kde budeme sledovat dva ženské detektivy, Liz Danvers a Evangeline Navarro (Jodie Foster a Kali Reis), které se snaží vyřešit záhadná zmizení uprostřed dlouhé zimní noci.

Foto: Indiewire

Mysteriózní krimi drama Temný případ bude již brzy mít čtvrtou sérii. Série na sebe nicméně příběhově nikterak nenavazují, pouze všechny vypráví těžko uvěřitelné detektivní příběhy. První řada vyšla v roce 2014 a v hlavních rolích se objevili herci Matthew McConaughey a Woody Harrelson. Seriál se vyhoupl do výšin a stal se jedním z nejlepších a nejoblíbenějších seriálů. To se vše změnilo o rok později s chladně přijatou druhou sérií v hlavní roli s Colinem Farrellem. Na třetí sérii se čekalo do roku 2019, kdy se nám představil Mahershala Ali. V březnu 2022 bylo oznámeno, že se připravuje čtvrtá série.

12. dubna vyšel první trailer na čtvrtou sérii Temného případu. Jak lze vidět v traileru, série se ponese v duchu kruté zimní noci. Hlavním elementem bude vztah dvou ženských detektivů – Jodie Foster a Kali Reis, kteří se snaží za každou cenu překonat svou minulost a vzájemné neshody, aby vyřešily mysteriózní detektivní záhadu skrytou pod ledem. Jejich vztah lze z traileru považovat za nepřátelský – "Nikdo tě nesnese". Čtvrtá série tak zatím působí, že se snaží vrátit zpět ke starým kořenům první série, které byly tak oblíbené a poutavé.

Showrunnerka série je Issa López, jež je v českých filmových a televizních vodách neznámou osobou. Producentem je režisér a scénárista Barry Jenkins, jenž dostal Oscara za drama Moonlight. V Night Country se můžeme těšit na Jodie Foster, Kali Reis, Fionu Shaw, Johna Hawkese, Christophera Ecclestona, Annu Lambe a další.

Série má naplánováno 8 epizod a má vyjít již tento rok na streamovací platformě Max (pro nás stále ještě HBO Max). Přesné datum zatím není uvedeno. Říká se, že Jodie Foster bere pouze ty filmy, jejichž scénář ji nadchne a oslní. Uvidíme tedy, jestli se Temný případ opět navrátí na seriálové výslunní.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *