John Wick počtvrté! Akční jízda nekončí, Keanu Reeves je opět ve formě. Co jste o filmu ještě nevěděli?

Datum vydání 22. 4. 2023Shlédnutí 759×Sdílení článku70Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Čtvrtá kapitola pomsty je tu a John Wick se opět vrací na scénu, aby ukázal skvělou akční show. Každý příběh z této série je třeba brát s nadsázkou, lehce nereálné příběhy nás berou do světa, kde narazíte na tajné organizace a jejich zabijáky doslova na každém kroku. Díky tomu vás čeká neustálá akce.

Foto: Lionsgate

Akční film ve správných rukou 

Keanu Reeves už mnohokrát dokázal, že je pro akční filmy jako stvořený. Jako John Wick umí snoubit chladný klid s naprosto likvidační brutalitou. Chad Stahelski jako režisér pak využívá své letité zkušenosti kaskadéra, aby byly scény pro diváky atraktivní a efektní, což už se mu třikrát povedlo. I další herci mají své charisma, například Laurence Fishburne, Donnie Yen nebo Bill Skarsgård. Ve 4. dílu se podíváte na několik zajímavých i slavných míst, souboje jsou navíc točeny i z ptačí perspektivy. 

Kdo je John Wick

Bývalý zabiják se jednoho dne zamiluje a rozhodne usadit. Prožívá poklidný život se svou ženou Helen, která ale zemře vinou nemoci. Na památku mu zůstává jen štěně Daisy, které mu darovala. Plný žalu se snaží najít nějaký smysl života, když ho doma navštíví lupiči, kteří mu ukradnou auto a psa zabijí. To je spouštěčem, aby se John pomstil za svůj smutek a vydává se na krvavou cestu. Ta je samozřejmě plná lidí, které chce John zabít a také těch, kteří chtějí zabít jeho. 

Po až neočekávaném úspěchu se tenhle akční thriller dočkal dalších pokračování opět ve stylu neo-noir, kde se nešetřilo krví a všemožnými i nemožnými zbraněmi. Akční scény jsou dlouhé, kruté a velmi vynalézavé, takže celá podívaná je doslova nabitá a stále graduje. 

John Wick: 4. kapitola

John Wick nachází cestu, jak se konečně pomstít těm, kteří ho nechali napospas smrti. Jen musí porazit nového šéfa organizovaného zločinu a celou Nejvyšší radu. Ta má ale obrovské možnosti i spojence (byť ne vždy dobrovolné), díky čemuž není nikdy jisté, komu John může věřit. Jisté je, že je třeba najít Eldera (Staršího, který vede radu) a zabít ho. To se Johnovi podaří a hned má na krku nového nepřítele. Markýz Vincent de Gramont se dostává v radě na pozici, kde má k dispozici veškeré zdroje pro nalezení a zabití Johna Wicka. 

Ten se stahuje zpět do New Yorku, kde dostane od Winstona radu, aby vyzval na souboj samotného Gramonta a tím se osvobodil. Vyzvat ho na souboj ale může jen jménem zločineckého syndikátu, proto se vydává do Berlína, kde žádá o readmisi. Samozřejmě to nejde jen tak, John musí opět zabíjet, aby mu vyšli vstříc. Ačkoli na něj jeho oběť přichystá past, Johnovi se podaří úkol splnit, a to přímo v berlínském baru za zvuků techna.  

Winston předává výzvu na souboj Gramontovi a kromě Johnovi svobody žádá i návrat svého postavení. Jedna z podmínek je i přijít včas, v čemž se pak důkladně snaží Johnovi zabránit, aby je mohl oba hned popravit. Do cesty Paříží proto Johnovi staví hned několik zabijáků, mezi nimi i Mr. Nobodyho, který se stále snaží navýšit odměnu za jeho zabití. Když je konečně spokojen a možná by se mu to i podařilo, zachrání mu John psa a z nepřítele je alespoň na chvilku spojenec.  

Narážíme i na bojovníka Cainea, který je slepý a ačkoli Johnovi zdánlivě pomáhá, nakonec ho chce sám zabít, aby jeho dcera přežila. Povede se mu Johna těžce ranit, ale poslední ránu mu chce zasadit sám Gramont, který by tím vyhrál. Johnovi zbývá jediná kulka, na Gramonta mu však stačí a John tak získává svobodu nejen pro sebe, ale i pro Cainea a Winston se vrací na svou pozici. John je ale tentokrát velmi těžce raněn, a tak je téměř poslední scénou pohled na jeho náhrobek vedle hrobu jeho ženy Helen. 

Konec Johna Wicka? 

Původně bylo plánováno natočení nejen čtvrté, ale i páté kapitoly současně, ale okolnosti tomu úplně nepřály. Johna Wicka mezitím můžeme vidět například i ve snímku Ballerina, který je zasazen do děje mezi trojku a čtyřku. Zda bude i kapitola pět už není tajemstvím. John Wick 5 už má k dispozici první trailer a nejspíš na sebe nenechá dlouho čekat. 

Co jste o John Wick 4 možná nevěděli? 

Film měl mít původně premiéru stejně jako 4. díl Matrixu, covid-19 ale způsobil zpoždění, a tak jsme se premiéry dočkali teprve teď. Je to zatím nejdelší film z celé série, čeká vás 169 minut akce. Točilo se celkem 4 měsíce na 3 kontinentech. Keanu Reeves podstoupil i přes všechny své zkušenosti 12 týdnů výcviku, aby mohl co nejvíc scén natočit sám. Přesto bylo nutné využít i kaskadéry, kterým se herec nakonec odvděčil hodinkami Rolex za jejich výkony. Billu Skarsgårdovi byla zpočátku nabídnuta jiná role, po přečtení scénáře chtěl ale sám roli markýze Vincenta de Gramonta, jelikož mu dávala lepší a zábavnější možnosti jako herci. Ve filmu nás čeká i potitulková scéna se zabijákem Cainem, která otevírá vrátka možné nové lince slepého bojovníka. Českého diváka může zaujmout i Škoda Octavia combi v honičce na kruhovém objezdu Champs-Élysées u Vítězného oblouku v Paříži. 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Příští týden v kinech: John Wick bude potřetí bojovat o život, uvidíme ale i ptačí animák

Příští týden v kinech: John Wick bude potřetí bojovat o život, uvidíme ale i ptačí animák

Datum vydání 12. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu3Sdílení článku888
John Wick 5 se přeci jen chystá. Film je v začátcích vývoje

John Wick 5 se přeci jen chystá. Film je v začátcích vývoje

Datum vydání 1. 6. Autor článku Josef Sdílení článku744
John Wick: Kapitola 4 bude velmi dlouhý film a představí nové postavy. Trailer vám napoví!

John Wick: Kapitola 4 bude velmi dlouhý film a představí nové postavy. Trailer vám napoví!

Datum vydání 15. 2. Autor článku Josef Sdílení článku716
Třetí John Wick se představuje. Trailer na Parabellum je plný akce

Třetí John Wick se představuje. Trailer na Parabellum je plný akce

Datum vydání 17. 1. Autor článku Aleš Sdílení článku633
Matrix je zpátky. Do pokračování slavné série se vrátí Neo, Trinity i Lana Wachowski

Matrix je zpátky. Do pokračování slavné série se vrátí Neo, Trinity i Lana Wachowski

Datum vydání 21. 8. Autor článku Aleš Sdílení článku539

5 nejlepších herců z komedií

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku1

Star Wars: Které díly nabídly spektakulární podívanou a u kterých se příběh stal koulí na noze?

Datum vydání 2. 6. Autor článku Lukáš Sdílení článku24

Film Spider-Man: Napříč paralelními světy vypiplali šikovní animátoři ve strhujícím vizuálním komiksovém jazyku

Datum vydání 2. 6. Autor článku Lukáš Sdílení článku25

Arnold Schwarzenegger v nejromantičtější roli? Špiónská komedie Fubar vás bude bavit

Datum vydání 31. 5. Autor článku Tomáš Sdílení článku86
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449