14 skvělých filmových a televizních počinů a k tomu 1 podcast

Datum vydání 23. 4. 2023Shlédnutí 457×Sdílení článku50Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Když se řekne "skvělý film", tak si většina diváků představí svůj oblíbený film, k němuž cítí určité pouto. Pouto vytvořené skrze mimořádný zážitek v kině, příjemný večer u televize nebo spontánní rozhodnutí na něco se podívat. Bez kvalitního filmu se ale tyto okamžiky stanou jen všedním zážitkem, který se během pár hodin vytratí.

Jak se ale říká "sto lidí, sto chutí", tak to bezpochyby platí i ve filmovém světě. Film, jenž je pro jednoho člověka neuvěřitelným zážitkem, může být pro druhého přihlouplou dvouhodinovou nudou. Zde je krátký seznam filmů, televizních počinů a k tomu jeden podcast, jenž jsou často zmiňovány s "mimořádným zážitkem". Jaký je Váš seznam ?

1. Trilogie Pána prstenů (2001-2003)Peter Jackson – Bezchybná filmová série natočená s vášní a láskou, která měla vliv na nejednu generaci diváků.

2. Věc (1982)John Carpenter – Jeden z nejlepších hororových filmů všech dob, který svou děsivost utváří pomocí dechberoucích praktických efektů, mrazivé paranoidní atmosféry a detailní režie.

3. Nespoutaný Django (2012)Quentin Tarantino – Osobitá režie a fenomenální herecké výkony ukazují krutost otroctví v odlehčeném a zábavném duchu, ovšem s maximálním respektem.

4. Dobyvatelé ztracené archy (1981)Steven SpielbergHarrison Ford jako Indiana Jones je vrcholem dobrodružných filmů.

5. Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)George Miller – Strhující a velkolepě natočená akční jízda, která svým zdánlivě jednoduchým scénářem dává prostor pro neutuchající zábavu.

6. La La Land (2016)Damien Chazelle – Mistrně zrežírovaný, okouzlující muzikál se silnou myšlenkou, úžasnou hudbou a charismatickými herci.

7. Milionář z chatrče (2008)Danny Boyle – Krutý, leč dojemný film s hřejivým koncem a unikátním stylem vyprávění příběhu.

8. Vykoupení z věznice Shawshank (1994)Frank Darabont – „Naděje je dobrá věc, možná nejlepší ze všech věcí, a žádná dobrá věc nemůže zemřít.“

9. Sedm (1995)David Fincher – Temná atmosféra nekompromisních sériových vražd činí z filmu jeden z nejděsuplnějších thrillerů.

10. Tahle země není pro starý (2007)Joel Coen, Ethan Coen – Svižný moderní western s jednou z nejlepších záporných postav, která kdy byla ztvárněna.

11. Perníkový táta (2008-2013)Vince Gilligan (AMC) – S láskou a pečlivostí vytvořený seriál, jenž si dává záležet na každém kroku své dlouhé cesty.

12. MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017-2019)Joe Penhall (Netflix) – Hustá atmosféra, skvělý scénář a mrazivé herecké výkony ukazují sériové vrahy v pravém světle.

13. Živí mrtví (2010-2022)Frank Darabont (AMC) – Velkolepá zombie show, která i přes chabější nové série stále zůstává jednou z nejlepších televizních tvoreb.

14. Volejte Saulovi (2015-2022)Vince Gilligan, Peter Gould (AMC) – Se stejnou láskou a pečlivostí vytvořený spin-off k Perníkovému tátovi, ve kterém dostávají prostor ty nejlepší možné postavy.

15. Opravdové zločiny (2020-2023)Lucie Bechynková, Barbora Krčmová – Zábavný, příjemný a odpočinkový poslech se skvělými a vtipnými moderátorkami.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *