Sandmanův vesmír se oficiálně rozšíří pomocí chystaného Dead Boy Detectives

Datum vydání 26. 4. 2023Shlédnutí 545×Sdílení článku84Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Autor komiksů The Sandman, Neil Gaiman, potvrdil, že chystaný seriál Dead Boy Detectives bude zapadat již do existujícího Sandmanova seriálového vesmíru.

Foto: Netflix

Neil Gaiman je autor, který je známý pro své knihy jako je Koralína, Dobrá znamení, Američtí bohové, Hvězdný prach nebo komiksovou sérii The Sandman. Také se často podílí na jejich filmovém či seriálovém zpracování. Zpracování zmíněné komiksové série jsme mohli vidět minulý rok na Netflixu. Seriál se dočkal víceméně pozitivních ohlasů, proto není divu, že se dočkáme i pokračování. Co ale není tak často zmiňované je, že se chystá seriál, který bude zapadat do stejného vesmíru.

Dead Boy Detectives se poprvé objevili roku 1991 v 25. vydání komiksu The Sandman. Seriál byl původně objednán službou HBO Max zpátky v září 2021, tento rok v únoru ale bylo potvrzeno že se přesune na Netflix, hlavní důvod je pravděpodobně aby se seriál nepletl do kontinuity připravovaného DC Jamese Gunna. Tento přesun vyvolal spekulace, jestli bude seriál zapadat do stejného vesmíru jako seriál The Sandman, který je též pod taktovkou Netflixu. To teď potvrdil sám autor Neil Gaiman na svém Twitteru.

I když zatím nevíme, kdy máme seriál čekat, víme již nějaké obsazení. Titulní dvojici si například zahrají George Rexstrew a Jayden Revri, v roli Crystal Palace se objeví Kasius Nelson. Rexstrew zatím kromě krátkých filmů nemá na kontě žádný projekt, ale Revriho mohli diváci zachytit ve Fate: The Winx Saga nebo The Lodge, Nelson je známou hlavně v Británii pro svou roli v Hollyoaks, ale objevila se i třeba v Poslední noc v Soho. V každém případě jsou představitelé hlavních rolí poněkud nezkušení s hlavními rolemi ve větších projektech, proto jen můžeme čekat, jak se rolí chopí.

Postavy Edwina Payna a Charlese Rowlanda alias Dead Boy Detectives, se už na malé obrazovce objevili, bylo to ve třetí epizodě třetí série seriálu Doom Patrol. Členkou týmu byla v seriálu i Crystal. Postavy tehdy ztvárnili ale jiní herci, ti jsou poněkud známější, byl to Ty Tennant, Sebastian Croft a Madelyn Horcher. Ti se ale ve zpracování od Netflixu nevrátí.

V komiksech jsou Dead Boy Detectives duo mrtvých chlapců, kteří řeší paranormální zločiny. Edwin Payne byl zavražděn na své internátní škole roku 1914 a dostal se do pekla. Později Lucifer Morningstar vyklidil peklo a spousta démonů a duchů se dostala na tu samou internátní školu, kde aktuálně studoval Charles Rowland. Edwin se mu sice snažil pomoct, ale nakonec Charlese zachránit nedokázal, Smrt si je ale nakonec neodnesla a oba zůstali na zemi a stali se detektivy. I když jejich debut proběhl už v devadesátých letech 20. století, postava Crystal Palace se k nim přidala až roku 2014 a je to jediná žijící členka týmu.

Zatím není mnoho o seriálu známo, proto musíme počkat, až nám dá Netflix více informací a musíme jim důvěřovat, že odvedou aspoň stejně dobrou práci jako se seriálem The Sandman.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *