Margot Robbie je trochu nenápadná hvězda, která ztvární legendární Barbie. Ryan Gosling jí bude po boku jako Ken

Datum vydání 12. 5. 2023Shlédnutí 480×Sdílení článku106Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Celým jménem Margot Elise Robbie se narodila 2. července 1990 v Dalby v Queenslandu. Otec byl majitel farmy a magnát v oblasti cukrové třtiny, matka pracovala jako fyzioterapeutka. Rodiče se rozešli, když jí bylo pět let a od té doby se s otcem stýkala minimálně. Se svými třemi sourozenci žila většinu dětství na farmě jejích prarodičů.

Foto: Depositephotos

Matka ji zapsala do cirkusové školy, kde vynikala v hrazdě. Na střední škole Somerset College studovala dramatické umění. Už jako teenagerka byla velmi pracovitá, měla tři zaměstnání najednou: obsluhovala v baru, uklízela domy a pracovala v Subway. Po maturitě a účinkování v několika reklamách se Margot Robbie přestěhovala do Melbourne, aby se začala věnovat herectví profesionálně.

Margot Robbie: Osobní život

Počátkem roku 2010 se Margot Robbie přestěhovala z Melbourne do Williamsburgu v Brooklynu. V té době se stala vášnivou fanynkou ledního hokeje, fandila týmu New York Rangers a hrála pravé křídlo v amatérské lize. Navzdory značné pozornosti médií o svém osobním životě mluví jen zřídka. V roce 2013 na natáčení filmu Suite Française seznámila s britským asistentem režie Tomem Ackerleym, o rok později spolu začali chodit a v prosinci 2016 se vzali v Austrálii.
Margot Robbie je fanynkou heavy metalové hudby a mezi její oblíbené kapely patří například Slipknot, Metallica, Kiss a Aerosmith.

Zároveň je hlasitým zastáncem lidských práv, práv žen, rovnosti pohlaví a práv LGBT. V roce 2015 pomohla vybrat 12 milionů dolarů prostřednictvím sbírky BGC Global Charity Day, která věnuje finance různým charitativním organizacím po celém světě. V roce 2016 se připojila k dalším celebritám a pracovníkům Úřadu OSN v petici, jejímž cílem bylo získat veřejnou podporu pro rodiny, které jsou nuceny utíkat před konflikty a pronásledováním po celém světě.

Foto: Depositephotos

Margot Robbie: Kariéra

První herecké role získala už na střední škole. Hrála ve dvou nízkorozpočtových nezávislých thrillerech s názvy Vigilante a I.C.U., které byly uvedeny do kin o několik let později. Zkušenost z natáčení popsala jako "splněný sen".

Krátce po příjezdu do Ameriky získala Margot Robbie roli Laury Cameronové, nově vyškolené letušky, v dobovém dramatickém seriálu Pan Am (2011). Seriál měl na začátku vysokou sledovanost a pozitivní recenze, ale po první řadě byl kvůli klesajícímu počtu diváků zrušen.

Průlomovou rolí pro ní bylo tvárnění Naomi Lapaglia, manželky hlavního hrdiny Jordana Belforta, v životopisné černé komedii Vlk z Wall Street (2013). Belforta hrál Leonardo DiCaprio. Film vypráví o jeho pohledu na kariéru burzovního makléře v New Yorku a o tom, jak se jeho firma podílela na rozbujelé korupci a podvodech na burze, což vedlo k jejímu pádu. Při konkurzu na roli Margot Robbie improvizovala, když během jedné scény uštědřila DiCapriovi facku, díky tomu však nakonec roli získala. Film i její výkon se setkaly s pozitivními rohlasy. Díky tomu byla nominována na MTV Movie Award za nejlepší průlomový výkon a získala Empire Award za nejlepšího nováčka. Později uvedla, že sláva a pozornost, kterou jí film přinesl, ji vedly k úvahám o ukončení herecké kariéry, ale její matka jí vysvětlila, že na odchod je pravděpodobně pozdě.

S cílem produkovat více ženských projektů založila v roce 2014 se svým budoucím manželem Tomem Ackerleym a svými dlouholetými přáteli Sophií Kerr a Josey McNamarou vlastní produkční společnost LuckyChap Entertainment, jejíž název byl inspirován jménem Charlieho Chaplina.

Margot Robbie působila jako producentka komediálního thrilleru Promising Young Woman (2020), který byl o ženě, která se snaží pomstít smrt své nejlepší kamarádky, jež se stala obětí znásilnění. Film měl premiéru v roce 2020 na filmovém festivalu Sundance a nejen že sklidil uznání kritiky, ale později získal nominaci na Oscara za nejlepší film.

Vidět jste ji také mohli v seriálech Dollface, Pan Am či Princezna ze země slonů.

Foto: Depositephotos

Margot Robbie: Ocenění

Margot Robbie získala dvě nominace na Oscara. Byla také nominována na pět cen Britské filmové akademie, čtyři Zlaté glóby a pět cen Screen Actors Guild. Zároveň získala dvě ceny AACTA: Nejlepší mezinárodní herečka v hlavní roli za film Já, Tonya a nejlepší mezinárodní herečka ve vedlejší roli za film Marie, královna skotská (2019).

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *