7 největších sitcomových rivalit. Najdete svou oblíbenou?

Datum vydání 13. 5. 2023Shlédnutí 2 532×Sdílení článku41Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Situační komedie jsou oblíbené pro své komediální postavy a širokou škálu vztahů. Jednou z nejveselejších dynamik v sitcomu je samozřejmě rivalita. Často jsou epizody, které se soustředí na sourozeneckou rivalitu, přátelský konflikt nebo spor na pracovišti, jedny z nejlepších.

Dobrá rivalita situačních komedií poskytuje zábavu, ke které se můžeme v průběhu sitcomových pořadů neustále vracet. Mnoho sitcomových seriálu je oblíbených hlavně pro jejich nejvýraznější rivalitu.

Zde je menší výčet sedmi nejvýraznějších rivalit. Najdete zde i své oblíbené?

7. American Dad (Americký táta) 2005 - současnost

Stan a Hayley - otec a dcera - jsou nelítostní političtí rivalové

Americký táta se zaměřuje na špióna CIA Stana Smithe a jeho rodinu v městečku Langley Falls ve Virginii. Jako zarytý konzervativní republikán má Stan od první epizody animovaného seriálu American Dad politické spory se svou liberální dcerou Hayley. Jejich neshody jsou široké a zahrnují například válku v Iráku, práva na vlastnění zbraně, imigraci a povahu Stanovy práce v CIA.

Hayley se v jedné epizodě dokonce tak rozzlobila na svého otce, že se pokusila ponížit George Williama Bushe poté, co navštívil Smithův dům, a dokonce nešťastnou náhodou postřelila svého otce. Sporů ovšem měla tato dvojice ještě mnoho.

6. Red Dwarf (Červený trpaslík) 1988 - 2020

Lister a Rimmer, dva kolegové, kteří si vždy lezli na nervy

Červený trpaslík se odehrává tři miliony let v budoucnosti a sleduje čtyři přátele Listera, Rimmera, Krytona a Kocoura na obrovské titulární lodi. Lister a Rimmer, původně spolubydlící, mají naprosto odlišné povahy. Lister je pohodář, kterého chcete pozvat na párty, zatímco Rimmer je nevyrovnaný a neurotický hnidopich.

Jelikož jsou spolu Rimmer a Lister na vesmírné lodi, je přirozené, že si tyto dva zcela nesourodé charaktery lezou na nervy. Ani jeden nevydrží déle než minutu, aniž by se navzájem neuráželi, a Listerovy časté žerty na jeho spolubydlícího a kolegu činí Červeného trpaslíka velice zábavným.

5. Parks and Recreation (Odbor městské zeleně) 2009 - 2015

Ron Swanson vs. federální vláda byla velmi ironickou rivalitou

V Parks and Recreation Ron Swanson silně pohrdal americkou vládou, což do značné míry definovalo jeho charakter. Manažer libertariánského úřadu, ironický vládní zaměstnanec, naříkal nad vládní mocí a využíval svého postavení k tomu, aby ji na každém kroku dusil.

4. Two and a half men (Dva a půl chlapa) 2003 - 2015

Alan byl vždy na tenkém ledě s Charliem a později i s Waldenem

Dva a půl chlapa použilo jako základ pro své drama sourozeneckou rivalitu a dysfunkční rodinnou dynamiku. Poté, co se Alan a jeho žena Judith rozešli, se přestěhoval ke svému úspěšnějšímu bratrovi, sukničkáři a milovníkovi alkoholu, Charliemu do jeho plážového domu v Malibu. Tam oba znovu vybudovali svůj bratrský vztah

Když byl Alan ve špatné finanční situaci, příliš spoléhal na Charlieho dobrou vůli. To však nikdy nezabránilo těm dvěma soutěžit o všechno, od základních problémů sourozenecké rivality - od peněz až po ženy. Ačkoli měl Charlie obvykle navrch, Alan měl také v několika epizodách svůj podíl na vítězství.

Mnoho sporů tito dva vedli také kvůli synovi Alana - Jakeovi.

3. The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) 2007 - 2019

Sheldon a Howard se nemohli přestat navzájem urážet. Zvláště Sheldon, který měl spadeno na inženýry

Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku měl v seriálu řadu nelítostných rivalit, zejména s Leslie Winkle, Barrym Kripkem a Willem Wheatonem. Nelze však popřít, že nejdivočejší a nejdéle trvající rivalita byla s jeho přítelem Howardem Wolowitzem.

Od začátku Teorie velkého třesku Sheldon odmítal Howarda a jeho inženýrský titul, zatímco Howard nenáviděl Sheldonovu blahosklonnost. Jejich podrážděný vztah vedl ke spoustě žertíkům mezi dvěma přáteli a oba se vždy rychle chopili příležitosti, aby se navzájem ponížili.

2. South Park (Městečko South Park) 1997 - současnost

Cartman rozhodně nikdy nepřestane nenávidět Kylea

Kyle Broflovski a Eric Cartman ze South Parku. Tyto dvě postavy můžeme označit jako jedno z nejtrpčích seriálových „přátelství“. Jdou si po krku od prvního dne. Zatímco spory většinou pramení z Cartmanova fanatismu a přesvědčení, každý rozhovor mezi nimi začíná toxicky.

Ať už je to Kyle, který se snaží sabotovat Cartmanovy ďábelské plány nebo Cartman snažící se Kylea ponížit, jen máloco je spojuje. Ať jeden z nich udělá cokoli, druhý stráví celou epizodu snahou sabotovat ho. To jsou často nejlepší epizody v South Parku.

1. The Simpsons (Simpsonovi) 1989 - současnost

Levák Bob se nikdy nepřestane snažit o zabití Barta

Simpsonovi mají jedno z největších a nejpůsobivějších obsazení vedlejších postav v kultovním městečku Springfield. Bart Simpson vstoupil do rivality s bavičem Levákem Bobem, když dostal Boba do vězení za pokus o vraždu Bartova idola Šáši Krustyho.

Ačkoli se v některých epizodách Bob snažil polepšit, jeho hluboký vztek vůči Bartovi ho vždy vtáhl zpět do života zločinu a pokusil se Barta usmrtit a pomstít se mu. I když se Levák Bob zdál být lepším, Bart vždy prohlédl jeho fasádu a zajistil jeho odhalení a následný převoz do vězení.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *