7 nejhorších seriálových otců, které byste za tatínky rozhodně nechtěli.

Datum vydání 16. 5. 2023Shlédnutí 2 463×Sdílení článku65Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

V seriálovém světě se často seznamujeme s celými rodinami. Od milujících rodičů až po nezbedné děti, je rodinná tématika častými náměty pro skvělé epizody pro seriály různých žánrů.

Připomeňme si ty nejhorší otcovské vzory oblíbených seriálů.

7. Married with Children (Ženatý se závazky) 1987 - 1997

Foto: Entertainment Weekly

Al Bunda byl jednou z nejcyničtějších postav a dostával zabrat od své ženy Peggy

Ženatý se závazky byl jedním z nejlepších sitcomů 80. let. Seriál se zaměřuje na dysfunkční rodinu, která zcela odporuje společenským normám. Al Bunda je patriarchátem dělnické třídy, která je známá tím, že je cynická a vznětlivá.

Al dal najevo, že svou rodinu nemá moc rád, často na ni házel hanlivé a kruté poznámky. Mnoho fanoušků však věří, že Al několikrát dokázal, že svou rodinu miluje, a to hned v několika případech, kdy obětoval své vlastní zájmy, aby je učinil šťastnými. Zatímco mnoho vtipů v této sérii by modernímu publiku neprošlo, Al Bunda je i přes svou agresivní povahu stále milovaným televizním otcem.

6. Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) 2000 - 2007

Foto: Entertainment Weekly

Richard Gilmore nikdy neodpustil své dceři, i přesto ji měl rád

Gilmorova děvčata sledují život svobodné matky a výjimečné dcery Lorelai a Rory Gilmorových. Ačkoli má Rory dobrý vztah se svými prarodiči, Lorelaiini rodiče jsou ke své dceři často zlomyslní a krutí kvůli jejím rozhodnutím v dospívání.

Richard Gilmore jen zřídka ztratil nervy, ale často vyjadřoval svůj hněv vůči Lorelai, že si nevzala Roryina otce, když jim bylo šestnáct a ona otěhotněla. I když Richard nebyl nejhorší televizní táta, nikdy však neodpustil své dceři Lorelai, že neučinila taková rozhodnutí, která od ní jako otec očekával.

5. The Simpsons (Simpsonovi) 1989 - současnost

Foto: Entertainment Weekly

Homer Simpson byl stejně neurvalý a hrubý, jako byl vtipný a dobrosrdečný

Simpsonovi mají přes 700 epizod a jsou dosud nejdéle vysílaným televizním seriálem. Homer Simpson je oblíbenou postavou mnoha fanoušků žluté rodinky, která rozesmívá publikum již několik desetiletí. To však neznamená, že je dobrým otcovským příkladem.

Homer Simpson sice mnohokrát dokázal, že mu na rodině záleží. Je však nepopiratelné, že je extrémně vznětlivý a často naráží na svého vzpurného rebelského syna Barta, kterého často škrtí, když ho pořádně vytočí.

4. Supernatural (Lovci duchů) 2005 - 2020

Foto: Entertainment Weekly

John Winchester byl posedlým a pomstychtivým člověkem

Supernatural je jednou z nejlepších show programové nabídky CW a je jednou z nejdéle vysílaných sérií. V tomto seriálu jsou Sam a Dean Winchesterovi lovci monster, kteří čelí nepříteli za nepřítelem, během svých bojů za ochranu nevinných před nadpřirozenými hrozbami.

Jejich otec, John Winchester, nebyl v seriálu příliš dlouho a má pověst jednoho z nejhorších otců v televizi. Byl zobrazován jako rozzlobený, pomstychtivý člověk, který se stal posedlým hledáním démona, který zabil jeho ženu. Svým synům téměř nikdy neprojevoval náklonnost a rozkazoval jim, jako by to byli vojáci.

3. That '70s Show (Zlatá sedmdesátá) 1998 - 2006

Foto: Entertainment Weekly

Red Forman byl stereotypním staromódním otcem

Red Forman je jedním z nejikoničtějších televizních nerudných tatínků. V That '70s Show byl často velmi kritický k volbám svého syna Erica a často mu dával přísné tresty, které zahrnovaly i nenáviděné domácí práce, když vybočil z řady. Nejikoničtějším momentem seriálu je, když Red nadává svému synovi do hlupáka.


Kurtwood Smith se nedávno vrátil jako Red Forman v That '90s Show, která se nedávno vysílala na streamovací platformě Netflix. Zatímco Red nyní povýšil z naštvaného otce na naštvaného dědečka, fanoušci si všimli, že je o něco sentimentálnější než kdysi.

2. Game Of Thrones (Hra o trůny) 2011 - 2019

Foto: Entertainment Weekly

Tywin Lannister byl zklamaný ze všech svých dětí

Ve Hře o trůny nebylo mnoho skvělých otců, ale Tywin Lannister je pravděpodobně nejhorším z celé skupiny. Jako inteligentní muž s pověstí a vysokou vážností v celé říši očekával od svých dětí hodně a nebylo snadné na něj udělat dojem.

Vztek nad ztrátou manželky si vybíjel na svém nejmladším synovi Tyrionovi, protože zemřela při jeho porodu. Dokonce i jeho dvě oblíbené děti, Cersei a Jaime, ztratily přízeň, když se dozvěděl o jejich romantickém vztahu. 

1. The Originals (Původní) 2013 - 2018

Foto: Entertainment Weekly

Mikael Mikaelson chtěl zabít svého vlastního syna

The Vampire Diaries / Upíří deníky a jejich vedlejší produkt The Originals mají jedny z nejlepších televizních upírů všech dob. Nicméně, Mikael Mikaelson, i přestože byl složitou a zajímavou postavou, byl mnohem krutější než i ti nejhorší upíři. I když nebylo pochyb o tom, že byl oddaný své rodině, byl chladným otcem, který vládl železnou rukou. Přestože jeho nejmladší syn Klaus byl technicky jeho nevlastním synem, vychovával ho jako vlastního. Ke Klausovi se však choval hrubě a dělal mu ze života peklo. Navzdory tomu, že byl Mikael vůbec prvním upírem, byl i lovec upírů, a nakonec se rozhodl zabít syna, kterého kdysi vychoval.

Souhlasíte s tímto žebříčkem? Kterého seriálové otce byste zařadili vy?

Komentáře od uživatelů  ❭

Anonym   2023-05-21 17:24:46

The Vampire Diaries/Upíři deníky. Giuseppe Salvatore týral a nakonec zastřelil své vlastní syny Damona a Stefana když chtěli zachránit ženu kterou milovali.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *