Dolph Lundgren veřejně promluvil o svém dlouhodobém boji s rakovinou.

Datum vydání 14. 5. 2023Shlédnutí 601×Sdílení článku104Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Hollywoodská legenda převážně akčních snímků Dolph Lundgren se rozpovídal o svém osmiletém boji s rakovinou a o vrcholech a pádech této nesmírně náročné cesty.

Foto: Depositephotos

Rakovina byla legendárnímu herci původně diagnostikována v roce 2015.

„Našli nádor. Nevěděli, co to je, jen našli nádor v mé ledvině. Vyoperovali ho v roce 2015 v LA, ale po biopsii zjistili, že je to rakovinotvorné. Potom jsem chodil na vyšetření každých šest měsíců. Pět let bylo vše v pořádku.”

Herec upřesnil, že i když byl v tomto období bez rakoviny, lékaři objevili několik dalších výrůstků v roce 2020.

„Byl jsem ve Švédsku, udělali mi magnetickou rezonanci a zjistili, že mám několik dalších nádorů.”

Lundgren dále uvedl, že podstoupil operaci k odstranění těchto nádorů a připravoval se na roli ve filmu, když jeho lékař objevil další nádor v jeho játrech

Když v roce 2021 podepsal smlouvu na natáčení Expendables 4 a Aquaman: The Lost Kingdom, hercův lékař uvedl, že v jeho plicích a ledvinách bylo objeveno ještě více rakovinového bujení a doporučil mu, aby si dal pauzu a strávil více času s rodinou.

Foto: Depositephotos

„Zeptal jsem se doktora, jak dlouho myslíš, že mi zbývá? Řekl mi, že myslí dva nebo tři roky, ale v jeho hlase jsem poznal, že si pravděpodobně myslel, že mi zbývá mnohem méně času.”

Lundgren se později obrátil na jiného lékaře, jenž identifikoval mutaci v jednom z jeho nádorů, která umožňovala použití konkrétní léčby. Tato léčba by mohla adekvátně zacílit na rakovinu. 

Po zahájení procesu léčby se výrůstky začaly zmenšovat o třicet procent. Celý rok tedy Ludgren podstupoval léčbu a nakonec se výrůstky zmenšily o celých devadesát procent

„Nyní jsme v procesu odstraňování zbytku těchto nádorů.” Uvedl herec.

Doufá, že jeho současná léčba udrží jeho rakovinu potlačenou a vyjádřil vděčnost všem, kteří mu během léčby pomohli.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *