V Meryl Streep se potkává elegantní herečka s dobrým člověkem. A na jejích hereckých výkonech je to znát

Datum vydání 16. 5. 2023Shlédnutí 280×Sdílení článku51Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Meryl Streep je jednou z nejuznávanějších hereček současnosti. Její kariéra trvá již více než pět desetiletí a zahrnuje nespočet úspěšných filmových rolí, divadelních vystoupení a ocenění. Ale jak vypadalo její dětství a jak se dostala k herecké profesi? V tomto článku se podíváme na životopis této výjimečné herečky, od jejích začátků až po současnost.

Foto: Depositephotos

Narození a dětství Meryl Streep

Meryl Streep se narodila 22. června 1949 v Summitu (ve státě New Jersey) jako Mary Louise Streep. Její otec Harry Streep byl farmaceut a matka Mary Wilkinson byla umělecky založená  Meryl měla staršího bratra Harryho Jr. a mladší sestru Dana. Její rodiče podporovali všechny tři děti v uměleckých zájmech, což vedlo k tomu, že se Meryl začala zajímat o divadlo a hudbu již od útlého dětství. Ve škole excelovala ve většině předmětů. Kromě toho hrála ve školních divadelních představeních a učila se hrát na různé hudební nástroje, jako jsou klavír, housle či flétna.

Její talent a nadání jí později umožnily získat stipendium na prestižní univerzitě Yale, kde vystudovala drama. Po dokončení studií na Yale se Meryl Streep přestěhovala do New Yorku, aby se začala věnovat profesionální kariéře herečky.

Kariéra a osobní život Meryl Streep

Svou první filmovou roli získala Meryl Streepová v roce 1977 v dramatu Julie režiséra Freda Zinnemanna, za kterou byla nominována na Oscara. Následovala řada dalších úspěšných filmových rolí včetně těch ve snímcích Lovec jelenů (1978), Kramerová versus Kramer (1979) či Železná lady (2011). Meryl Streep je držitelkou celkem 3 Oscarů, 9 Zlatých glóbů a 2 cen BAFTA. V průběhu své kariéry se také věnovala divadelnímu herectví, v němž též získala mnoho ocenění, včetně Ceny Tony.

Kromě své úspěšné kariéry se Meryl Streep stala také vzorem pro mnoho lidí svým zájmem o sociální a politické otázky. Aktivně se angažuje v boji za lidská práva, rovnost pohlaví a životní prostředí. Její osobní život je velmi stabilní, je šťastně vdaná za sochaře Dona Gummera a má s ním čtyři děti. Meryl Streep je tedy nejen vynikající herečkou, ale také inspirativní osobností.

Čím je Meryl Streep výjimečná a čím okouzlil filmové diváky?

Meryl Streep se nebojí přijímat různorodé role a zkoušet nové věci. Díky svému talentu a schopnostem se dokáže dokonale přizpůsobit jakémukoliv žánru nebo stylu, což z ní činí velmi univerzální herečku. Diváky tedy okouzlila svou schopností hrát autentické postavy, ať už se jedná o komedii, drama nebo akční film. Dalším faktorem, který činí Meryl Streep výjimečnou, jsou její vysoké nároky na její herecké výkony a trvalé úsilí o zdokonalování svého umění. Její úspěch tedy není jen dílem talentu, ale také tvrdé práce a neustálého vzdělávání se.

Současný život Meryl Streep

V současné době Meryl Streep pokračuje ve své úspěšné herecké kariéře a stále se objevuje v různých filmech a televizních seriálech. Nedávno hrála kupříkladu hlavní roli v seriálu Sedmilhářky či v dramatu The Prom. Též se objevila v roli Tanty March v adaptaci románu "Malé ženy" od Louisy May Alcott. 
Jak již bylo nastíněno, tak v současnosti se dosti angažuje v boji za spravedlnost, sociální zodpovědnost a rovnoprávnost. Její práce v této oblasti je velmi uznávána a inspiruje mnoho lidí k zapojení se do společenských aktivit. Osobní život Meryl Streep se nadále odehrává převážně v soukromí a dobře si ho střeží.

Foto: Depositephotos

Zajímavosti o Meryl Streep

Meryl Streepová byla nominována na Oscara hned jednadvacetkrát, což je rekord mezi herečkami a druhý nejvyšší počet nominací v historii Oscarů
• Streep hovoří plynně několika jazyky, včetně němčiny, francouzštiny a italštiny, což ji umožnilo hrát v mnoha evropských filmech.
• V roce 2014 byla vyznamenána Prezidentskou medailí svobody, nejvyšším civilním oceněním v USA. Toto ocenění získala za své přínosy umění a kultuře. 
• Je také známá svým smyslem pro humor a schopností improvizovat na place. Například ve filmu Mamma Mia! (2008) předvedla své improvizační schopnosti v textu písně "The Winner Takes It All".

Komentáře od uživatelů  ❭

Deerfield   2023-05-16 12:24:34

Príjemný článoček, len ste opomenuli dosť dôležitú etapu v jej súkromnom živote a tou bol vzťah s hercom Johnom Cazalem (hral v Kmotrovi Freda), s ktorým bola až do jeho smutnej smrti v roku 1978. Túto skutočnosť doslova zneužil Dustin Hoffman pri natáčaní Kamerová vs Kramer.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *