Výčet live-action adaptací oblíbených Disney pohádek se rozroste o hranou Moanu.

Datum vydání 19. 5. 2023Shlédnutí 422×Sdílení článku84Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Potvrzen byl herec Dwayne Johnson. Johnson patří mezi nejlépe placené a velmi oblíbené herce. Je známý především pod svou přezdívkou The Rock

Foto: Kotaku

Johnson není jen herec, ale i zpěvák, producent a bývalý profesionální wrestler.

I když má na svém kontě řadu úspěšných filmů a seriálů, v poslední době nemá nejšťastnější ruku na projekty. Příkladem může být Black Adam z roku 2022, který si nevedl v kinech nejlépe a propadl i u fanoušků.

Mezi jeho úspěšné filmy však patří animovaná pohádka Moana, u nás pod českým názvem Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa od studia Disney, v níž Dwayne „The Rock” Johnson nadaboval jednu z hlavních postav, konkrétně Mauiho. Animovaný snímek vyšel v roce 2016.

Tento film se odehrává na ostrově Motunui, na kterém žijí havajští domorodci věrní své ostrovní kultuře.

Vaiana (Moana - havajsky moře) od malička vyrůstá na příbězích své babičky, ve kterých polobůh Maui uloupil bohyni života a rostlin Te Fiti její srdce. 

Domníval se, že kdo srdce bude mít, získá velkou moc. Poté se však střetl v bitvě s démonem lávy jménem Te Ka, přišel o srdce Te Fiti, o svůj magický hák, a byl vypovězen na pustý ostrov do zapomnění.

Když však následnice trůnu lidu Motunui dospěje, udeří na ostrov kletba. Ryby se z moře vytratí a rostliny začnou usychat a černat.

A tak se nebojácná a odvážná dívka jménem Vaiana vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Na své cestě potkává kdysi mocného poloboha Mauiho, který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství. 

Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala - sama sebe.


A protože nyní Johnson potřebuje opravdu velký hit pro svou hereckou kariéru, oznámil spolupráci s Bobem Igerem na hrané verzi této úspěšné pohádky. The Rock bude nový film produkovat a zcela jistě si v něm zahraje svou oblíbenou roli.

„S pokorou potvrzuji, že přinášíme krásný Moanin příběh na filmové plátno! Maui mi změnil život a je mi ctí, že mohu být partnerem společnosti Disney, abychom mohli společně vyprávět náš příběh prostřednictvím říše hudby a tance, což je v jádru to, kým my polynéští lidé jsme.”

Napsal Johnson na svém twitterovém účtu. 

Snímek Odvážná Vaiana zvládl celosvětově z kin vydolovat 682,6 milionů dolarů, což je ve srovnání s dva roky starým Encantem (256,8 milionů) – byť vypuštěným po covidu – vyložená pecka.  Není tedy divu, že nyní Disney s Rockem sáhli právě po tomto osvědčeném hitu.

Nejbližší hranou verzí klasické animované pohádky studia Disney bude Malá mořská víla, která do kin dorazí už 25. května. Snímek natočil Rob Marshall.

Do role mořské víly Ariel, která je v kreslené verzi pohádky Malá mořská víla z roku 1989 běloška s rusými vlasy, byla obsazená afroamerická zpěvačka a herečka Halle Bailey. Fanoušci se nyní dělí na dvě skupiny - jedni rozhodnutí společnosti Disney chválí, druzí volají po přeobsazení nebo dokonce vyhrožují bojkotem snímku.

Režisér Rob Marshall Ariel vybíral pečlivě a dlouho.

Podle něj dívka splňuje všechny předpoklady a navíc je výbornou zpěvačkou. Devatenáctiletá Halle Bailey vešla do obecného povědomí jako vokalistka pro popovou zpěvačku Beyoncé. Svěřila se, že hlavní role v Malé mořské víle je pro ni splněným snem.

V budoucnu se ještě dočkáme live action adaptace Sněhurky, Zvoníka u Matky boží, Lilo a Stitche, druhého Aladina a nebo třeba dalšího Lvího krále

Nová adaptace Petera Pana do kin uvedena nebyla a je k dispozici rovnou na streamovací platformě Disney+.

Snímek Peter Pan a Wendy však sbírá jednu kritiku a špatnou recenzi za druhou. 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *