Třídílný příběh 11. řady seriálu South Park měl potenciál být druhým filmem franšízy.

Datum vydání 19. 5. 2023Shlédnutí 402×Sdílení článku71Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Imaginationland - Říše fantazie, jak zní český název, je jedinečnou epizodou, jelikož se jednalo o první třídílný příběh South Park série.

Pozornost patřila malichernému sporu mezi Ericem Cartmanem a Kylem Broflovskim. Epická část příběhu se soustředila kolem naivního Leopolda „Butterse” Stotche

Foto: Depositephotos

Třídílná Říše fantazie však měla velký potenciál a byla téměř vydána ve větším rozsahu, konkrétně jako druhý film tohoto seriálového hitu, který nás baví již od roku 1997.

Tvůrci Trey Parker a Matt Stone měli během práce na vývoji Imaginationlandu spoustu nápadů pro celovečerní film. Místo toho příběh upravili tak, aby fungoval v animované sérii jako třídílný příběh. 

I když Imaginationland nepřinesl fanouškům další South Park film, na který roky čekají, měla tato fantasy epizoda zásadní vliv na růst celé série.

Aby si epizody South Parku udržely relevantnost a aktuální kousavost, obvykle jsou vyráběny do týdne, což bylo fanouškům názorně prozrazeno v dokumentu 6 Days to Air: The Making of South Park v roce 2011.

Produkce Imaginationlandu začala však téměř tři měsíce před premiérou - jak prozradili tvůrci během jednoho z rozhovorů. 

Rozsah příběhu zpočátku nabízel větší ambice, než aby se dal poskládat pouze do jedné epizody. Parker a Stone v té době diskutovali, zdali se nebude příběh odehrávat jako druhý film South Parku.

První film South Park: Bigger, Longer & Uncut z roku 1999, který je pro české publikum znám jako South Park: Peklo na Zemi, měl obrovský úspěch, ale obtíže s výrobou údajně pokazily vztahy mezi Paramountem a Parkerem se Stoneem

Podle Stonea byly filmové ambice Říše fantazie rozdrceny premisou příběhu

Imaginationland je říší, kde žijí všechny fiktivní postavy vytvořené v průběhu let. 

Po teroristickém útoku je zničena bariéra mezi mírumilovnými fantasy stvořeními a darebáky, kde najdeme i ikony hororů. Vláda Spojených států je nucena zasáhnout a jediné možné řešení je pro ně zničit Říši fantazie pomocí atomového výbuchu. 

Říší fantazie tak musí spasit věčně optimistický a nápaditý Butters.

K této epizodě neodmyslitelně patří různé parodie na fiktivní postavy, které poskytují hrubé gagy. Například mučení animované postavičky z pohádek pro děti Strawberry Shortcake (Jahůdka), a nebo představí Ježíše, jednoho z vůdců fiktivních postav.

Velká část příběhu tedy spoléhala na přítomnost dalších postav z jiných příběhů. Byly převzaty i některé podněty z filmů jako Zachraňte vojína Ryana (Saving Private Ryan) nebo dokonce kultovní Pán Prstenů: Dvě věže (The Lord of the Rings: The Two Towers). 

Stone uvedl, že jako samostatný film příběh nepůsobil dobře a nepřipadal mu dostatečně velkolepý. 

„Připadal mi poněkud odvozený od všech ostatních imaginárních postav.”

Výsledkem bylo, že byla Říše fantazie rozdělena na tři epizody v 11. sérii. Parker nastínil tři epizody mnohem rychleji než obvykle. 

Tato epizodní trilogie byla velmi dobře přijata fanoušky. Byla kompletně vydána na videu s vystřiženými scénami, aby působila dojmem celovečerního filmu. 

Třídílná dějová linka ale měla na South Park mnohem větší dopad, než kdokoliv čekal

Rozhodnutí přeměnit jej na serializovaný oblouk vyplynulo z toho, že Parker a Stone ocenili dlouhé vyprávění příběhů. Právě tento zájem o delší dějové linie oproti epizodickým je inspiroval ke změně South Parku během 15. řady

Zatímco Imaginationland možná nedosáhl filmových výšin jako South Park: Bigger, Longer & Uncut, připravil půdu pro současnou podobu seriálu, která obsahuje delší dějové linie spojující jednotlivé příběhy. 

Bez této trilogie by South Park neprozkoumal svůj vlastní plný potenciál.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *