Eddie Murphy bude komisař Clouseau v Růžovém panterovi

Datum vydání 21. 5. 2023Shlédnutí 562×Sdílení článku227Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Růžový panter je primárně komediální-detektivní série, jež se pohybuje okolo výstředního a svérázného francouzského detektiva komisaře Jacquese Clouseaua.

Dohromady zatím vzniklo 11 celovečerních filmů, přičemž první byl natočen v roce 1963 - Růžový panter. Hlavní roli, s níž je doposud neodloučitelně spojován, zvtárnil Peter Sellers. Sellers natočil dohromady 6 filmů jako Clouseau. Sellers zemřel v roce 1980 a jeho posledním filmem v sérii Růžového pantera je Stopa Růžového pantera. Film vyšel v roce 1982 a produkce začala až 18 měsíců potom, co Sellers zemřel. Celý film je tak sestřihem vymazaných nebo nepoužitých záběrů z předchozích filmů.

Foto: JoBlo

V roce 2006 vznikl reboot série, kterou režíroval Shawn Levy (Noc v muzeu, Free guy). Hlavní role ,komisaře Clouseaua, se chopil Steve Martin. Film byl a stále je velmi kritizován, ale výdělky vystačily na pokračování, které vyšlo v roce 2009.

O více jak dekádu později přichází zpráva o dalším restartu této filmové série. Zpráv je naprosté minimum, ale hlavní role, tedy komisaře Jacquese Clouseaua, by se podle všeho měl ujmout Eddie Murphy. Ten je teď ve fázích diskutování se studiem.

Eddie Murphy má s podobnými potřeštěnými charaktery již zkušenosti. Mohli jsme ho vidět například v Policajtovi v Beverly Hills nebo třeba Jmenuju se Dolemite. První zmíněný bude mít příští rok pokračování, s podtitulem Axel Foley.

Jak se Eddie Murphy s touto rolí vypořádá a jak bude on ale i samotný film přijat diváky je teď největší, pochopitelnou, starostí studia.

Komentáře od uživatelů  ❭

Rozálie Starostlivá   2023-05-21 21:17:45

Další negroizování starého dobrého filmu. Nic a nikdo nemůže předčít originál Steve Martin byl za trapáka a ted tam pro změnu daj Murphyho. Zajímalo by mě kdo má eminentní zájem na tom aby všechno ovládli černý. Docílí jen toho že se na to zbytek světa nebude dívat. Už se to dle komentářů nelíbí ani amíkům.

Václav   2023-05-21 13:59:33

Neskutečně idiotské rozhodnutí.To už zkoušel jeden/Steve Martin/a byla to čirá hrůza.Opět se našel jeden herec,režiser a hlavně producent který chce vyhodit zbůhdarma peníze.Bezmozci kteří nemají dost invence na vlastní film.Kdo se půjde podívat na hodně špatnou kopii,když může mít nádherný originál v podání Petera Sellerse.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *