Nicole Kidman, zatracovaná i milovaná, svojí éterickou krásou a hereckým uměním uhranula Hollywood i své slavné kolegy

Datum vydání 24. 5. 2023Shlédnutí 253×Sdílení článku48Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Americká a australská herečka Nicole Mary Kidman se narodila 20. června 1967 v Honolulu na Havaji. Jak je zde zvykem dostala havajské jméno "Hōkūlani" ([hoːkuːˈlɐni]), což znamená "nebeská hvězda". Jméno je inspirované slůnětem, které se narodilo přibližně ve stejné době v místní zoologické zahradě. Protože je Havaj americkým státem a její rodiče jsou Australané, kteří pobývali v Americe na studentská víza, má Nicole dvojí občanství. Její kořeny však sahají také do Anglie, Irska i Skotska.

Foto: Depositephotos

Rodiče byli odpůrci války ve Vietnamu a během pobytu ve Washingtonu, kam se přestěhovali krátce po jejím narození, se účastnili protiválečných protestů. Rodina se nakonec o tři roky později vrátila do Austrálie. Nicole Kidman tak vyrůstala v Sydney, kde navštěvovala Lane Cove Public School a North Sydney Girls' High School. Ve třech letech se začala věnovat baletu a během základní a střední školy projevila přirozený herecký talent.

Nicole Kidman: Osobní život

Nicole Kidman byla dvakrát vdaná. Nejprve za herce Toma Cruise a později za country zpěváka Keitha Urbana. Kidmanová se s Cruisem seznámila v roce 1989 při natáčení filmu Bouřlivé dny. Svatba se konala na Štědrý den roku 1990 v Coloradu. Během manželství pár adoptoval dceru a syna. Roku 2001 došlo k rozvodu, přičemž Tom Cruise jako důvod uvedl nesmiřitelné rozdíly. O pár let později uvedla, že k Tomovi vždy vzhlížela, protože pro ni byl silnou osobností a že jej stále miluje. Kromě toho ji rozvod přinesl i mnoho úspěšných pracovních nabídek, protože média se na pár zaměřila.

V roce 2003 začala chodit s hudebníkem Lennym Kravitzem, se kterým se zasnoubila, ale zasnoubení bylo na konec zrušeno.

Za zpěváka Keitha Urbana se vdala o tři roky později. Prohlásila, že se s Keithem neznali a poznávali se až během manželství. Mají spolu dvě dcery, přičemž jednu z nich porodila náhradní matka.

Foto: Depositephotos

Nicole Kidman: Kariéra

Nicol Kidman je označována jako jedna z nejlepších hereček své generace. Možná je to tím, že vyhledává excentrické role v riskantních projektech. Během své rozsáhlé kariéry, která trvá již téměř čtyři desetiletí, se objevila v řadě různých žánrů. Navíc se nebojí být lidská a skutečná, což ji činí ještě populárnější. V letech 2004 a 2018 ji časopis Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších osob světa. V roce 2020 ji The New York Times zařadil na páté místo na seznamu největších herců 21. století a v roce 2022 byla v anketě čtenářů časopisu Empire zvolena jednou z 50 největších herců všech dob.

Kromě toho je považována za módní ikonu. Její róba od Diora, kterou měla na sobě na předávání Oscarů v roce 1997, je považována za jedny z nejlepších šatů v historii Oscarů a připisuje se jí, že navždy změnila módu na červeném koberci.

V roce 2003 získala Nicole Kidman za své úspěchy ve filmovém průmyslu hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Pyšnit se také může Oscarem za nejlepší ženský herecký výkon a šesti Zlatými glóby ze sedmnácti nominací.

Mezi její nejlépe hodnocené filmy patří například: Paddington (2014), Flirtování (1990), Králičí nora (2010), Lion (2016), Ti druzí (2001), Zvláštní příběh rodiny F (2015), Úplné bezvětří (1989), Seveřan (2022), Aquaman (2018), Happy Feet (2006).

Nicole Kidman nejen herečkou

Kromě toho že je Nicole Kidman uznávanou herečkou, stala se tváří hned několika značek. Jako příklad můžeme uvést parfém Chanel No. 5 či její ambasadorství pro značku hodinek Omega. V roce 2007 společnost Nintendo oznámila, že bude novou tváří reklamní kampaně pro hru More Brain Training na evropském trhu. Byla také tváří bot Jimmy Choo. V roce 2015 se stala ambasadorkou značky Etihad Airways. O dva roky později oznámila spolupráci se značkou Neutrogena. V roce 2020 se připojila k firmě SeraLabs jako její globální ambasadorka.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *