5 povedených restartů ukončených hitů, které byste neměli přehlédnout

Datum vydání 28. 6. 2023Shlédnutí 1 038×Sdílení článku125Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Na některé skvělé televizní pořady jednoduše nejde zapomenout ani desítky let po jejich ukončení. Právě nostalgie po předešlých časech vytvořila éru restartů oblíbených franšíz.

Foto: Depositephotos

V dnešní době je mnohem více staronového obsahu než kdy dříve. Připomeňme si pár franšíz, kterým svěží restart pomohl a přivedl ke sledování i novou generaci fanoušků

5. Hawaii Five-0 / Havaj 5-0 (2010 - 2020)

Nová verze krimi seriálu Havaj 5-0, který vycházel v letech 2010 - 2020, byla svěžím restartem navazujícím na legendární seriál o malé elitní jednotce se speciálním pověřením, jejímž úkolem bylo vymýtit zločin z Havajských ostrovů. 

Původní seriál Havaj 5-0 se vysílal v letech 1968-1980.

Restart byl úspěšný a seriál čítá 240 epizod během 10 sezón.

Oceněný důstojník námořnictva detektiv Steve McGarrett (Alex O'Loughlin) se vrací do své domoviny na ostrov Oahu v tropickém ráji Havaje, aby pomstil smrt svého otce. Je mu guvernérkou nabídnuta práce, aby sestavil svůj vlastní tým, se zcela vlastními pravidly, absencí byrokracie a guverčinou plnou podporu. Ke Stevovi se přidává detektiv Danny “Danno” Williams (Scott Caan), policista, který byl nucen se přestěhovat z milovaného New Jersey kvůli rozvodu se svou manželkou, aby mohl být blíže své dceři Grace, která se s matkou přestěhovala právě do tropického ráje. 

Dále se k nim přidává Chin Ho Kelly (Daniel Dae Kim), bývalý policejní detektiv a přítel Stevova otce, který byl nespravedlivě obžalován z korupce a přemístěn na pozici bezpečnostní hlídky. Jako poslední se k nim přidává Chinova sestřenice Kono Kalakaua (Grace Park), která úspěšně absolvovala policejní akademii a chce se zařadit mezi policejní elitu.

Hodnocení: ČSFD: 60%, IMDB: 7.4

Hodnocení původního pořadu: ČSFD: 52%, IMDB: 7.4

4. Zlatá devadesátá / That '90s Show (2023 - současnost)

Jedná se o pokračování oblíbeného sitcomu z let 1998 - 2006 Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Ten se vracel do 70. let minulého století a odehrával se od května 1976 až do prosince 1979.

Tento seriál odstartoval kariéru Ashtona Kutchera, Mily Kunis a Tophera Grace, kteří hrají teenagery z Point Place ve Wisconsinu. 

Vysloužil si rovných 200 epizod v osmi sériích. 

Přímé pokračování z letošního roku Zlatá devadesátá se soustředí na Leiu Forman (Callie Haverda), dospívající dceru Erica Formana (Topher Grace) a Donny Pinciotti (Laura Prepon), která si vytváří pouta s dalšími teenagery, když tráví léto v roce 1995 se svými prarodiči Redem (Kurtwood Smith) a Kitty (Debra Jo Rupp) v Point Place ve Wisconsinu.

Fanouškovské přijetí je po první sérii rozpačité, ovšem potvrzena byla druhá řada.

Hodnocení: ČSFD: 62%, IMDB: 6.4

Hodnocení původního pořadu: ČSFD: 80%, IMDB: 8.1

3. Cobra Kai (2018 – současnost)

Tento komediálně dramatický televizní seriál o bojových uměních Cobra Kai je pokračováním filmové franšízy The Karate Kid od Roberta Marka Kamena - Karate Kid 1 (1984), Karate Kid 2 (1986), Karate Kid 3 (1989).

Seriálová adaptace byla nejprve vydána na YouTube Red / YouTube Premium během prvních dvou sezón, než se přesunula na Netflix. V seriálu hrají Ralph Macchio a William Zabka, kteří si zopakovali své role jako Daniel LaRusso a Johnny Lawrence z filmu The Karate Kid z roku 1984 a jeho pokračováních.

Tato nová adaptace si našla velkou fanouškovskou základnu a byla přijata dobře i kritiky.

Momentálně je k dispozici pět sérií s 50 epizodami a šestá se připravuje pro letošní rok. Bohužel pro fanoušky se šestou sérií tento seriál uzavře. 

Hodnocení: ČSFD: 87%, IMDB: 8.5

Hodnocení původního pořadu, zde Karate Kid 1: ČSFD: 65%, IMDB: 7.3

2.  Battlestar Galactica (2004 – 2009)

Tento legendární sci-fi hit se stal tak uznávaným, že mnoho fanoušků ani netuší, že šlo původně o restart série z konce 70. let. 

Reboot z roku 2004 vylepšil původní sérii z let 1978 - 1979 o speciální efekty a nádherné kulisy. 

Battlestar Galactica se odehrává ve vzdáleném hvězdném systému, kde civilizace lidí žije na skupině planet známých jako Dvanáct kolonií Kobolu. V minulosti byly Kolonie ve válce s androidí rasou, kterou si sami lidé vytvořili, známou jako Cyloni. S pomocí lidského vědce jménem Gaius Baltar (James Callis) nevědomky Cyloni zahájí náhlý útok na Kolonie, zpustoší planety a zničí jejich populaci. Z populace několika miliard přežije asi 50 000 lidí. Většina z nich byla na palubě civilních vesmírných lodí. Z celé koloniální flotily zůstává Battlestar Galactica jako vojenská hlavní loď, která útok přežila. Pod vedením důstojníka flotily velitele Williama „Billa“ Adamy (Edward James Olmos) a prezidentky Laury Roslin (Mary McDonnell) se bitevní loď Galactica a její posádka ujímají úkolu vést malou uprchlickou flotilu přeživších do vesmíru při hledání legendární třinácté kolonie známé jako Země.

Původní sci-fi si vysloužilo pouhých 21 epizod. Nová verze byla pro svou oblíbenost úspěšnější s výčtem 73 epizod během čtyř sérií. 

Hodnocení: ČSFD: 84%, IMDB: 8.7

Hodnocení původního pořadu: ČSFD: 61%, IMDB: 7.2

1. Dexter: New Blood (2021 - 2022)

Oblíbený krimi seriál o sériovém vrahovi s etickým kodexem Dexter z let 2006 - 2013 si během svých 8 sezón a 96 epizod získal ohromnou základnu fanoušků. 

Diváci však nebyli spokojeni s ukončením seriálu v roce 2013.

Přibližně 10 let po finále osmé série se Dexter Morgan (Michael C. Hall) přestěhuje do městečka Iron Lake ve státě New York, kde svou pravou identitu skrývá pod novým jménem Jim Lindsay. Jako Lindsay pracuje v obchodě se sportovním vybavením a má romantický vztah s náčelnicí městské policie Angelou Bishop (Julia Jones). Úspěšně potlačuje své vražedné sklony. V jeho představách ho navštěvuje zesnulá sestra Debra (Jennifer Carpenter), se kterou často mluví. Na scéně se neohlášeně objeví jeho syn Harrison (Jack Alcott), který temná nutkání zdědil po svém otci.

Doplnění seriálu o tuto novou sérii nazvanou New Blood bylo přijato s nadšením a epizody sbíraly dobrá hodnocení. Bohužel až na poslední díl, kdy se tvůrcům opět nepodařilo ukončit seriál tak, jak by si fanoušci přáli. 

Hodnocení: ČSFD: 80%, IMDB: 8.1

Hodnocení původního pořadu: ČSFD: 88%, IMDB: 8.7

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023