Soutěžní reality show inspirovaná jihokorejským hitem Squid Game (Hra na oliheň) má potvrzené datum vydání.

Datum vydání 20. 5. 2023Shlédnutí 343×Sdílení článku35Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Squid Game: The Challenge, tedy soutěžní reality show inspirovaná jihokorejským dramatem a originálem streamovacího giganta Netflixu, má potvrzené datum vydání. Skutečného soutěžení se dočkáme letos na podzim na našich Netflix obrazovkách.

Foto: Netflix

Squid Game: The Challenge bude věrná svému seriálovému fiktivnímu předchůdci v mnoha ohledech. Pro soutěž bude vybráno 456 hráčů a ve vyřazovacích kolech bude vyhlášen vítěz. 

Hra na oliheň je pozoruhodně násilný seriálem, jehož ústřední premisou je, že vítěz získá nevýslovné bohatství. Každý vypadnuvší hráč je v seriálu brutálně zavražděn. Ve skutečné soutěži se samozřejmě zabíjet nebude. 

Finální výhra je však srovnatelně vysoká. Konkrétně se jedná o sumu 4,56 milionu dolarů, což je nejvyšší výhra v historii televizních show.

Tato reality show od oznámení vyvolala určitou vlnu kontroverzí poté, co se objevily anonymní zprávy od některých konkurentů. 

I když vyřazení soutěžící byli oproti seriálovému hitu posláni domů, někteří zúčastnění hráči údajně nazvali tuto zkušenost za nelidskou a zmanipulovanou. 

Jeden ze soutěžících uvedl:

Byla to ta nejkrutější a nejpodlejší věc, kterou jsem kdy zažil. Jednali s námi jako s koňmi na studených dostizích.

V reakci na tato nařčení Netflix, Studio Lambert a The Garden vydaly prohlášení, ve kterém uvedly:

Hluboce nám záleží na zdraví našeho soutěžního obsazení a štábu a na kvalitě tohoto pořadu. Jakékoliv náznaky, že je soutěž zmanipulovaná nebo tvrzení o vážném poškození hráčů jsou nepravdivá. Přijali jsme všechna bezpečnostní opatření, včetně následné péče o soutěžící a na každou hru dohlížel nezávislý porotce, aby byl zajištěn spravedlivý průběh soutěže pro všechny zúčastněné.”

Hra na oliheň, v první sérii po svém vydání v září roku 2021, se stala přes noc celosvětovým fenoménem

Jihokorejský seriál představil 456 soutěžících, kteří hrají smrtící verze dětských her v zoufalém pokusu o finanční zotavení. 

Seriál získal 14 nominací na cenu Emmy a překonal rekord nejsledovanější série Netflixu s přibližně 1,65 miliardami hodin streamování

V polovině roku 2022 tvůrce a režisér Hwang Dong-hyuk oznámil druhou řadu, která se má začít natáčet letos v létě.

Přestože mnoha divákům a fanouškům byla myšlenka „skutečné hry na oliheň” nepříjemná, Hwang uvedl:

 „Mám pocit, že když berete věci příliš vážně, není to ten nejlepší způsob, jak si užít zábavní průmysl. Doufám, že to bude skvělý nový směr pro celou show.

Squid Game: The Challenge bude k dispozici na Netflixu v listopadu 2023. Squid Game (Hra na oliheň) 2. řada zatím ještě nemá datum vydání. 

Dáte šanci i této reality show?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *