Johnny Depp konečně režíruje svůj vysněný film. Sehnal si do něj slibného herce.

Datum vydání 27. 5. 2023Shlédnutí 5 753×Sdílení článku326Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Johnny Depp se po dlouhých 26 letech posadí na stoličku režiséra pro svůj vysněný film. Herec se vrací tentokrát za kameru v biografickém dramatu „Modigliani" o italském umělci Amadeo Modiglianim. 

Půjde teprve o druhý případ, kdy se Depp postaví za kameru. Poprvé tomu bylo v roce 1997 v dobře přijatém indiánském dramatu Bojovník (The Brave), v němž si zahrál hlavní roli po boku herecké legendy Marlona Branda.

Film „Modigliani" se odehrává v Paříži roku 1916 a vypráví příběh italského malíře a sochaře Amedeo Modiglianiho, který je založen na stejnojmenné hře Dennise McIntyrea.

Snímek se zaměří na turbulentních 48 hodin Modiglianiho života. Amadeo je nucen řešit svou uměleckou budoucnost a zároveň prchat před policií. 

Tento umělec se proslavil  především výraznými a pobuřujícími ženskými akty. Ztvární jej italský herec Riccardo Scamarcio, který hrál například ve druhém díle Johna Wicka (2017) a v seriálu Mistr amatér (Master of None) z let 2015-2021.

Film je údajně Deppovým posledním pokusem restartovat svou kariéru, která byla dehonestována v důsledku vysoce medializovaného soudního sporu s bývalou manželkou Amber Heard.

Historický film s Johnny Depp si odbyl premiéru na filmovém festivalu v Cannes, kde ho mohli vidět první kritici. Podle kritiků se ale jedná o průměrné kostýmní drama, které je vlastně dost usedlé.

Foto: Depositephotos

Podle Rotten Tomatoes je to lehce nadprůměrných 60% pozitivních recenzích, ale na Metacritic si film vede o něco hůře s ratingem 51/100. Podle kritiků Depp předvádí solidní výkon, ale film nenabízí nic moc zajímavého, co se dialogů nebo jiskřivého dramatu týče. Ve filmu se tváří odtažitě a nemalou část mlčí, ale když promluví, okouzluje perfektní francouzštinou, což není takové překvapení, když ve Francii herec strávil nějakou část života.

Do kin snímek dorazí i v Česku, v distribuci společnosti Film Europe, a to někdy na podzim v letošním roce.

Pár zajímavostí o životě Johnnyho Deppa:

  • Jeho otec pracoval jako inženýr a dostával hodně zakázek kvůli kterým se museli často stěhovat, a tak si Johnny musel několikrát zvykat na novou školu, nové přátelé a nový domov.

  • Když mu bylo 15 let, jeho rodiče se rozvedli a on se rozhodl tuto situaci řešit drogami. Založil kapelu a chtěl se stát rockovou hvězdou. To se mu nepovedlo. 

  • Kvůli hudbě se odstěhoval s kapelou do Los Angeles. V LA ale kapela dlouho nevydržela a v brzké době šli hudebníci každý svou cestou. 

  • Johnny se ale v LA oženil se slečnou, která pracovala jako maskérka během filmového natáčení. Tak se Depp seznámil s hercem Nicolasem Cagem. Právě přes něj pak vedla Johnnyho cesta k filmu.

  • Johnny má pověst podivína.  Nakonec i jeho postava Jacka Sparrowa je hodně netradiční postavou. Rovněž i ostatní postavy, které ztvárnil. Například Střihoruký Edward.

  • Depp po zjištění, že kůň z filmu Ospalá díra / Sleepy Hollow (1999) měl putovat na jatka, koně zachránil před tímto osudem a odkoupil ho.

  • Navzdory mnoha kvalitním bijákům nikdy nevyhrál Oscara.

  • Zasnoubil se celkem šestkrát, ale jenom dvakrát se oženil. První žena byla již zmíněná maskérka Lori Anne Wilson a druhá, neblaze proslulá, Amber Heard.

V jakém filmu máte Johnnyho Deppa nejraději? 

Komentáře od uživatelů  ❭

Eva Černá   2023-05-29 07:15:44

TOP 1 From Hell (Z pekla)

Eva Černá   2023-05-29 07:15:40

TOP 1 From Hell (Z pekla)

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023