Co dnes dělají herci z filmu Matrix, Keanu Reeves, Laurence Fishburne a Carrie-Anne Moss?

Datum vydání 25. 5. 2023Shlédnutí 869×Sdílení článku70Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

I po téměř pětadvaceti letech od svého premiérového uvedení je Matrix stále jedním z nejvíce ikonických sci-fi filmů, neboť zanechal nesmazatelnou stopu v historii kinematografie. První díl této kultovní série, který se objevil na plátnech kin v roce 1999, přinesl zcela nový rozměr vizuálních efektů. Zajímá vás, co se stalo s hlavními herci tohoto filmu a jak se jim daří nyní? Jak se vyvíjela jejich kariéra a kam je jejich cesta zavedla? V tomto článku se podíváme přesně na to, co dnes dělají herci prvního Matrixu.

Foto: Cheatsheet.com

Keanu Reeves představitel hlavního hrdiny Nea

Keanu Reeves ve filmu Matrix z roku 1999 ztvárnil hlavního hrdinu Nea - programátora, který odhaluje pravou podstatu světa a stává se součástí odboje proti strojům. Této sérii pak zůstal věrný i v následujících letech - V roce 2003 si zahrál ve snímku Matrix Reloaded a následně i v Matrix Revolutions, dokončujícím legendární trilogii. Zahrál si i v posledním pokračování z roku 2021. Věnuje se ale i dalším žánrům. Hrál v romantických komediích, například ve snímku Lepší pozdě nežli později, či v kriminálních dramatech, kupříkladu v Krvavém zjevení.

I v současnosti pokračuje v úspěšné aktivní herecké kariéře, a stále svou tvář a herecké výkony propůjčuje velkým blockbusterům. Jmenovitě v současné době je znám především jakožto herec ztvárňující hlavní roli ve filmech ze série John Wick.

Keanu Reeves je též známý svou skromností a často ho je možné potkat v běžných situacích, jako je cestování metrem. Vedle toho je známý svou láskou k motorce - je vášnivým motorkářem. Mimo filmovou kariéru se Reeves věnuje i hudbě a literatuře. Založil svou vlastní hudební kapelu s názvem Dogstar a vydal obrázkovou knihu Ode to Happiness.

Laurence Fishburne jako legendární Morpheus

V roce 1999 hrál Laurence Fishburne v kultovním filmu Matrix roli Morpheuse, vůdce odbojové skupiny. Jeho výkon v tomto filmu získal uznání odborné kinematografické veřejnosti a stal se jednou z jeho nejznámějších a nejvýznamnějších rolí. Od roku 1999 pak Laurence Fishburne pokračoval ve své úspěšné herecké kariéře, přičemž si zahrál v mnoha významných filmech a televizních seriálech - Tajemná řeka, Muž z oceli či Kriminálka Las Vegas.

V současnosti Laurence Fishburne nadále aktivně působí v kinematografickém průmyslu a dokonce stále úzce spolupracuje s Keanu Reevesem. Stejně jako on totiž patří mezi stěžejní postavy ve snímcích o Johny Wickovi. Značnou část svého času věnuje i hraní v seriálech - kupříkladu za svou roli v televizním seriálu Black-ish získal nominace na cenu Emmy a Zlatý glóbus. Fishburne se také angažuje jako producent a režisér.

Je spoluzakladatelem produkční společnosti Cinema Gypsy Productions. Fishburna je také možno vidět dokonce i na divadelních prknech, neboť hraní v divadle též spadá do jeho širokého hereckého repertoáru. Zkrátka jedná se o jednoho z nejuniverzálnějších herců současnosti.

Carrie-Anne Moss jako svůdná a charismatická Trinity

Carrie-Anne Moss hrála ve filmu Matrix (1999) roli Trinity, jedné z hlavních postav, přičemž tato role se stala ikonickou zejména díky jejímu charismatu. V současnosti Moss pokračuje ve své herecké kariéře, byť ve filmech se už objevuje pouze zřídka - naposledy si zahrála ve čtvrtém pokračování Matrixu. Předtím se ale 4 roky nikde na plátnech kin neobjevovala, poslední role před tím byla ve snímku Skryté zlo.

Avšak tato herečka určitě nezahálí, neboť se angažuje v několika veleúspěšných televizních seriálech. Mezi její nejvýznamnější projekty patří role v seriálech Jessica Jones, Daredevil či Iron Fist, které jsou součástí televizního univerza Marvel. Je provdaná za hereckého kolegu Stevena Roye od roku 1999 a mají spolu tři děti. Moss se také zajímá o duchovno a jógu - ve svém osobním životě se věnuje praxi jógy a také se angažuje v charitativních a humanitárních projektech.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *