Milovníci Avengers se těší na páté a šesté pokračování. Roky 2025 a 2026 budou patřit vám!

Datum vydání 31. 5. 2023Shlédnutí 1 199×Sdílení článku159Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Marvel je komiksovým studiem, které stojí za nespočtem celosvětově oblíbených a úspěšných filmů i seriálů. Není tak žádným překvapením, že se se sci-fi filmem Avengers setkáme již v jeho pátém a šestém pokračování. Protože se uvedení blíží, pomalu se ven dostávají zajímavé informace, díky kterým se můžeme těšit ještě více.

Foto: Marvel.com

Květen 2025 a 2026 bude patřit Avengers

Podle slov šéfa Marvelu Kevina Feiga má být film Avengers: The Kang Dynasty představen 5. května roku 2025. 1. května 2026 je pak ohlášeno představení již šestého snímku Avengers: Secret Wars. Zda vše půjde podle původního plánu a my se do dvou let dočkáme pokračování je však ve hvězdách.

Maximální využití světa Avengers z předchozích dílů

Obě dvě novinky by na sebe měly navazovat. Podle zatím zveřejněných informací se mají děje prolínat a naplno má být využit potenciál, který zatím předchozí díly dokázaly vytvořit. S návazností to ale může být i trošku jinak. A to díky režii. Každý z dílů by měl pravděpodobně mít i jiného režiséra. Již nyní je jasné, že o režii pátého dílu se postará Destin Daniel Crettin. Jméno dalšího z režisérů zatím ale nebylo zveřejněno. Můžeme ale očekávat, že Avengers přinesou další změny a novinky, na které nejsme zvyklí. První dva díly totiž byly režírovány Jossem Whedonem. O ten třetí se postarali bratři Russoové.

Hlavní role zdá se být jasná

V hlavní roli pátého dílu Avengers: The Kang Dynasty by měla být záporná postava, která je spíše novinkou. A sice Kango, kterého hraje Jonathan Majors. S tím bychom se měli podívat na jeho předcházející život, ve kterém dokázal zničit nejeden svět mnohovesmíru. Potkáme se zde ale i s verzí Kanga ze Země-616. Toho fanoušci mohou znát ze seriálu Loki.

O dalším obsazení se ale, vzhledem ke zveřejněným informacím, dá pouze spekulovat. Předpokládá se však, že se objeví alespoň pár, již z dřívějška známých tváří. Objevit by se mohl například Ant-Man. Ten má totiž s postavou Kanga nevyřízené záležitosti. Spekuluje se také o zapojení Fantastické čtyřky. O tom, zda se tyto postavy v pátém díle objeví, však můžeme opravdu pouze spekulovat. Je nutné počkat si na další zveřejněné informace.

Původní plány šestého dílu již jednou zkrachovaly

Ke zhlédnutí šestého dílu Avengers: Secret Wars vede ještě delší cesta. I tak už ale bylo zveřejněno několik málo informací. Původní termín premiéry se o několik měsíců posunul. Nedojde k němu v roce 2025. Prozatím je premiéra naplánována na 1. května roku 2026. V šestém díle vznikne naprosto nový svět. Ten dohromady propojí již existující světy z předcházejících dílů.

Foto: Marvel.com

Informace jsou divákům zveřejňovány postupně

Šestý díl Avengers: Secret Wars bude alespoň částečně propojen s předlohou známé války rasy Skrull s Kree. Právě rasa Skrull je experimentální rasou vesmírné rasy Deviant. Protože se Skrull dokážou převtělovat do jiných osob, snadno mohou své nepřátele napadnout zevnitř. O tom, kdo si ale zahraje tuto či další rasy, zatím nejsou zveřejněny téměř žádné informace.

Spekuluje se o zapojení postav, které jsou inspirovány komiksem z 80. let minulého století. Ten má shodný název. A sice Secret Wars. Možná právě proto by se v šestém díle mohly objevit postavy jako Thor, Miles Morales, Peter Parker, Kapitán Amerika a mnohé další. Šestý díl Avengers: Secret Wars by tak měl patřit těm nejslavnějším z nejslavnějších. Mezi herci by měli zazářit například Tobey Maguire, Andrew Garfield či Hugh Jackman.

Vysoká laťka předchozích filmů

O úspěšnosti Avengers (83% Kinobox) nelze diskutovat. Dokazuje to nejenom nespočet fanoušků, ale také čísla sledovanosti v kinech i doma u televizních obrazovek. Třeba film Avengers: Endgame dokázal za první víkend po svém uvedení atakovat miliardu vydělaných amerických dolarů. Překonat, nebo se alespoň vyrovnat jejich kvalitě bude velmi těžké. Snad si ale i tak vesmírný svět pátého a šestého dílu diváci nakonec naplno užijí.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023