John Wick ještě nemá vyřízené všechny účty. Proto se těšme na páté pokračování krvavé ságy

Datum vydání 8. 6. 2023Shlédnutí 990×Sdílení článku126Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Slavná akční série John Wick bude mít pokračování. Co v této chvíli víme o dalším díle filmů o elitních zabijácích?

Foto: Lionsgate

Čtvrtý díl Johna Wicka nakonec nebude závěrečný

Čtvrtý díl John Wick 4 (Kinobox: 84%) mohl být v sérii John Wick už poslední. Tak to ostatně tvrdil i jeho režisér Chad Stahelski.
Ten ve vyjádření pro média vysvětlil, že tvůrci už vyčerpali veškeré nápady a jednoznačně neměli potřebu si nechávat žádné náměty na příště. Nakonec i někteří fanoušci se otevřeně obávají, jak dlouho ještě bude možné celou frančízu „oživovat“, než dojde scénáristům i zbytku štábu invence.

Svět Johna Wicka už měly rozvíjet pouze spin-offy v seriálové a filmové podobě a fanoušci tak byli smířeni s tím, že se se svým oblíbeným hrdinou rozloučí. Nicméně nakonec litovat nemusejí, tvůrci se totiž rozhodli ji ještě oživit pátým dílem.
Motivací pro natočení dalšího dílu bezesporu byl i finanční úspěch „čtyřky“. Té se podařilo vydělat úctyhodných 363 milionů dolarů.

Na plátno se vrátí Keanu Reeves a možná i Halle Berry

Po dalším pokračování volali i samotní příznivci filmu. Dosud akční série netrpí charakteristickými neduhy čehokoli na pokračování a nezdá se, že by se vyčerpávala. Naopak si mohou příznivci opravdu adrenalinové podívané užít stále komplexnější dávku akce.
Neposlat tak Johna Wicka ještě „k ledu“ tak jednoznačně dává z pohledu produkce smysl. Příznivci elitního zabijáka Johna Wicka tak mohli začít oslavovat, když producent Joe Drake, šéf studia Lionsgate, oficiálně potvrdil, že pátý díl série skutečně vznikne.
Zatím se snímek uvádí s podtitulem John Wick: Chapter 5. Předpokládaná premiéra je plánována na rok 2025, mluví se ale i o tom, že by to mohlo být až v roce 2026.

Režie se opět ujme už zmiňovaný Chad Stahelski a v hlavní roli nebude chybět hollywoodský herec Keanu Reeves. Na scénáři by se měl podílet Derek Kolstad. A spekuluje se o tom, že se po bok Keanu Reevese na filmové plátno vrátí i Halle Berry a Laurence Fishburne.

Pátý díl Johna Wicka naváže na ucelený filmový ekosystém

Natáčet se mělo už těsně po dokončení čtvrtého dílu, jehož premiéra se odehrála v květnu 2022. Spekulovalo se tak původně nad tím, že by se příznivci této akční legendy měli dočkat už o rok později. To se nakonec nepotvrdilo a filmoví nadšenci se tak budou muset obrnit ještě dávkou trpělivosti. Ostatně i čtvrtý díl nakonec dostal roční odklad oproti původním odhadům.

Ostatně filmové studio momentálně jednoznačně nezahálí. Zatím probíhá natáčení prvního spin-offu ze série filmů John Wick pod názvem Ballerina. Navíc se filmový svět rozrostl i do seriálu. The Continental by měl mít premiéru v září 2023.
Jak se dále na toto téma oficiálně vyjádřil Joe Drake, momentálně se kolem postavy Johna Wicka buduje celý svět. Jakmile přijde pátý film, měl by být pojat organicky. Má jednoduše vyrůstat z toho, jak tvůrci začínají vyprávět další příběhy.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023