6 novinek napříč streamovacími platformami, které vás zaujmou

Datum vydání 6. 6. 2023Shlédnutí 741×Sdílení článku61Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Šest nejzajímavějších novinek, na které se můžete podívat nejen na Netflixu.

Foto: Depositephotos

Rytíř v černém (Black Knight)

Jižní Korea - 2023 - Netflix

Tento seriál se odehrává v roce 2071, kdy svět zdecimovalo toxické znečištění ovzduší. Přežilo jen asi 1 procento populace a nyní existuje přísná společenská třída. Lidé zřídka opouštějí své domovy, a když tak učiní, nosí plynové masky kvůli znečištěnému ovzduší. Občané se pro své potřeby velmi spoléhají na službu doručování balíků, jejichž kurýři jsou známí jako rytíři. 

Rytíř 5-8 (Kim Woo-Bin) je legendárním rytířem, a také velmi zručným bojovníkem. Potká chlapce Yoon Sa-Wola (Kang You-Seok), který je uprchlíkem. Ten sní o tom, že se také jednoho dne stane rytířem. 

Matka (The Mother)

USA - 2023 - Netflix

Akční thriller z roku 2023, který režírovala Niki Caro.

Ve filmu hrají Jennifer Lopez, Joseph Fiennes, Lucy Paez, Omari Hardwick, Paul Raci a Gael García Bernal. Film byl vydán v květnu 2023 společností Netflix se smíšenými recenzemi od kritiků.

V armádě byla vycvičená jako chladnokrevná vražedkyně. Ale nyní přichází čas opustit úkryt a chránit dcerku, se kterou se nikdy nesetkala před pomstychtivými zločinci.

Město v plamenech (City on Fire)

USA - 2023 - Apple TV Plus

Samantha Yeung (Chase Sui Wonders) byla postřelena v Central Parku v New Yorku dne 4. července 2003. Vyšetřování její střelby následně odhaluje zásadní spojení mezi sérií záhadných požárů v celém městě. Vyšetřování náhle spojí hudební scénu v centru města a roztřesenou zbohatlickou rodinu, která působí v realitách a žije mimo centrum.

Fabelmanovi (The Fabelmans)

USA - 2022 - Google Play / iTunes / O2TV

Jedná se o částečně autobiografický příběh volně založený na dospívání legendárního režiséra Stevena Spielberga a jeho prvních letech režisérské kariéry. Příběh je vyprávěný prostřednictvím Sammyho Fabelmana (Gabriel LaBelle), fiktivního mladého začínajícího filmaře, který zkoumá a poznává, jakou moc mají filmy. I přes všechny překážky, které se mu postaví do cesty, se Sammy ponoří do své vášně a filmování se pro něj stane vším.

Film je věnován Spielbergovým rodičům, Arnoldovi Spielbergovi a Leah Adler.

Velryba (The Whale)

USA - 2022 - KVIFF TV

Charlie (Brendan Fraser), morbidně obézní a samotářský učitel angličtiny, vede online kurzy psaní, ale nechává si vypnutou webovou kameru, aby skryl svůj fyzický vzhled. Jeho zdravotní sestra a jediná přítelkyně Liz (Hong Chau) na něj naléhá, aby navštívil nemocnici kvůli vážnému riziku srdečního selhání, ale Charlie trvá na tom, že si nemůže dovolit lékařskou péči. Trauma z minulosti řeší uzavřením ve svém třípokojovém bytě a přejídáním. Snaží se také najít cestu ke své dceři Ellie (Sadie Sink).

Fraser za svůj výkon získal Oscara. Snímek získal Oscara za nejlepší masky a obdržel nominaci na nejlepší herečku ve vedlejší roli pro Hong Chau.

Air: Zrození legendy (Air)

USA - 2023 - Amazon Prime Video

Vypráví o okolnostech vzniku basketbalové značky Air Jordan v roce 1984. Sportovní značce Nike, jejíž basketbalová divize skomírala, se tehdy podařilo uzavřít obchodní spolupráci s jedním z nejlepších basketbalistů na světě - Michaelem Jordanem. Ten však stál teprve na prahu své sportovní kariéry a v NBA byl teprve nováčkem.

Film režíroval Ben Affleck, který v něm zároveň hraje. Pro Afflecka a představitele hlavní role Matta Damona jde o první film jejich společného filmového studia Artists Equity, který založili s cílem pomáhat mladým tvůrcům k prosazení v éře televizního streamování.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023