Celovečerní anime na Netflixu, které by si žádný milovník anime tvorby neměl nechat ujít.

Datum vydání 14. 6. 2023Shlédnutí 1 173×Sdílení článku80Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Streamovací platforma Netflix nabízí širokou škálu anime seriálů a také filmů. Anime filmy nabízejí hezčí a epičtější příběhy pro stávající seriálové anime franšízy, ale také přinášejí nové nápady. Netflix nabízí spoustu anime filmů pro fanoušky všech věkových kategorií různých žánrů.

Foto: Netflix

Na jaké anime filmové pecky se můžete podívat? 

One Piece Film Z (2012)

Jedna z konstant anime světa je jednoduše One Piece, který se v roce 2012 dočkal svého dvanáctého filmu ze série.

Příběh se soustředí na bývalého námořního admirála Zephyra, který je znám pod přezdívkou Z. Ten chce zničit celý svět a zbavit se spodiny známé jako piráti. K dosažení svého ďábelského plánu mu má dopomoci starověká zbraň. 

Luff a jeho posádka tedy musí do boje proti Zephyrovi a zachránit celý svět. 

Anime seriál vychází z mangy One Piece psanou a ilustrovanou Eiichiro Oda. Vychází od roku 1997 až do současnosti. 

Příběh sleduje dobrodružství Monkey D. Luffyho a jeho posádky Slaměných pirátů. Luffy a jeho piráti hledají mýtický poklad známý jako One Piece, aby se stal králem pirátů. 

Manga stojí za vznikem celé rozsáhlé mediální franšízy. Byla adaptována na festivalový film, anime seriál, patnáct celovečerních animovaných filmů, třináct televizních speciálů. Byla vyvinuta i speciální karetní hra a několik videoher.

One Piece vyniká převážně svým pestrým vyprávěním, budováním světa a humoru. 

Získala mnoho ocenění a jedná se o jednu z nejlepších mang všech dob. V letech 2015 a 2022 One Piece vytvořil Guinnessův světový rekord za nejvíce kopií komiksové série od jednoho autora. 

Anime seriál měl premiéru v roce 1999 a bylo odvysíláno více než 1000 epizod.

Tiger & Bunny: Počátek / Tiger & Bunny the Movie: The Beginning / Gekidžóban Tiger & Bunny: The Beginning (2012)

Tiger & Bunny, úspěšný seriál z počátku roku 2011. Celovečerní film Tiger & Bunny: The Beginning je kompilací zaměřující se na události prvních dvou epizod televizního seriálu.

The Beginning však přidává téměř hodinu nového obsahu. Pro fanoušky neznalé seriálu je tento snímek ideálním úvodem do franšízy.

Příběh se odehrává ve futuristickém městě, kde hrdinové bojující se zločinem zároveň propagují sponzory. 

Série se zaměřuje na staromódního hrdinu Kotetsu T. Kaburagiho „Tigera" a hrdinu nováčka Barnabyho Brookse Jr. „Bunnyho", kteří jsou svými zaměstnavateli nuceni spolupracovat.

Sérii vytvořil především producent Masayuki Ozaki, který chtěl vytvořit drama, které by oslovilo několik demografických skupin pomocí několika druhů superhrdinů a vyvážilo pouto mezi kontrastním duem Tigera a Bunnyho. Kritická reakce na anime chválila jeho produkční hodnoty a zobrazení superhrdinů.

Mobile Suit Gundam I / Kidó senši Gundam I (1981)

Původní seriálové zpracování obsahuje 43 epizod. Těchto třiačtyřicet epizod je zhuštěno do tří filmů. První film Mobile Suit Gundam I pokrývá třetinu anime seriálu. 

Seriál vycházel v letech 1979 - 1980. První série byla následně upraveno do mnoha pokračování a spin-offů.

Děj se odehrává ve futuristickém roce Universal Century 0079 a zaměřuje se na válku mezi knížectvím Zeon a Pozemskou federací. Federace odhaluje obřího robota RX-78-2 Gundam, pilotovaného mechanikem Amuro Rayem.

V roce 1981 byla tato série reeditována pro uvedení v kinech a byla rozdělena do tří filmů

Série je známá tím, že revolucionizuje žánr obřích robotů díky manipulaci s mobilními obleky jako válečnými zbraněmi, stejně jako zobrazením jejich pilotů jako obyčejných vojáků. 

Mobile Suit Gundam je perfektní úvod do obrovské franšízy Gundam sestávající se z anime seriálu, filmové trilogie, mangy a videoher.

Dům na vlnách / Drifting Home / Ame o cugeru hjórjú danči (2022)

Snímek se zaměřuje na Kosukeho Kumagayu a Natsume Tonai, jedenáctiletí přátelé z dětství, kteří vyrůstají jako sourozenci. Jejich vztah ale začne být napjatý po smrti Kosukeho dědečka Yasujiho. Během letních prázdnin se Kosuke se spolužáky Taishi, Yuzuru, Reina a Juri vplíží do bytového komplexu duchů, který je určen k demolici. Obytný komplex je plný vzpomínek na vyrůstání Kosukeho a Natsume. Během silného deště se skupina dětí v bytovém komplexu ocitne uprostřed oceánu. 

Snímek představuje jedinečnou premisu. Díky stanovení vysokých sázek se děti musí naučit přežít samy a najít cestu zpět na pevninu.

Film vyniká hlavně tím, jak se děti baví a učí se překonávat staré rány tím, že se naučí spolupracovat.

Mirai, dívka z budoucnosti / Mirai / Mirai no mirai (2018)

Mamoru Hosoda, režisér filmů jako Wolf Children (Vlčí děti) a Summer Wars (Letní válka), je již léta jedním z nejlepších anime režisérů v Japonsku. Hosoda se svým filmem Mirai z roku 2018 opět pokryl téma rodiny, ale tentokrát z jiného směru.

Film byl nominován za nejlepší animovaný celovečerní film na 76. udílení Zlatých glóbů, za nejlepší animovaný celovečerní film na 24. udílení cen Critics' Choice Awards, a za nejlepší animovaný celovečerní film na 91. udílení cen Akademie, přičemž všechny tři prohrál se Spider-Manem: Into the Spider-Verse (2018).

Snímek Mirai je o rozmazleném čtyřletém batoleti Kunovi. S rodinou žije v domě v Kanazawa-ku v Jokohamě. Kun tráví nejraději čas hraním si s rodinným psem jménem Yukko. 

Poté, co se rodičům narodí holčička Mirai (japonsky budoucnost) začne Kun brzy žárlit a těžce nese, že veškerá pozornost patří Mirai. 

Kunova frustrace z toho, že musí bojovat o pozornost svých rodičů, ho zavede na vlastní cestu. V interakci s částmi své rodiny z budoucnosti Kun postupně zjišťuje, jak vidět mimo sebe, což z něj udělá lepšího člena rodiny.

Bubble (2022)

Film měl první projekce na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně 10. února 2022. 

Tentokrát vznikla podle filmu manga adaptace, která byla vydávána od dubna až do května 2022.

V blízké budoucnosti je svět deformován a změněn bublinami, které porušují zákony reality. Velké množství bublin se soustředí po výbuchu Tokyo Tower právě v Tokiu a činí město neobyvatelným. Mladí lidé, kteří ale vzdorují omezením a nadále setrvávají ve městě, využívají parkourové turnaje jako prostředek k výměně a obchodu se zásobami. 

V týmu Blue Blazes je 18letý Hibiki, výjimečný parkourový talent, který se ale ostatním vyhýbá kvůli svému ultrasenzitivnímu sluchu. 

Tokyo Tower je stále zcela neobyvatelným místem kvůli gravitačním anomáliím, i přesto si do něj najde Hibiki cestu kvůli tajemné dívce jménem Uta. Spojí se v příběhu, který změní svět

A Silent Voice / Koe no katači (2016)

A Silent Voice je založený na populární manze od tvůrkyně Yoshitoki Oima, která vycházela v letech 2013-2014. Jedná se o jeden z nejuznávanějších anime filmů poslední dekády převážně pro to, že se snímek zabývá řadou obtížných témat, které si diváci s anime nespojují, jako jsou různá postižení a duševní zdraví, a to vše s neuvěřitelnou citlivostí.

Příběh filmu sleduje Shoyu Ishidu, chlapce, který v šesté třídě se svými přáteli šikanuje děvče Shoko Nishimiyu, neslyšící spolužačku. Poté, co je ředitelem potrestán pouze Shoya, stane se společenským vyvrhelem. 

O několik let později se Shoya rozhodne vzít si život. Rozhodne se však napravit své skutky a znovu se setkává se Shoko, která je kvůli své plachosti stále osamělá. Tento vztah však oběma změní život k lepšímu

Děti moře / Children of the Sea / Kaidžú no kodomo (2019)

Children of the Sea je nádherně animovaný mysteriózní film, který se zaměřuje na spojení lidstva s místem, které zrodilo život na Zemi, oceánem. Jedná se o filmové zpracování mangy spisovatele a ilustrátora Daisukeho Igarashiho, která vycházele v letech 2005-2011. Igarashi se podílel i na scénáři filmu. 

Snímek se zaměřuje na studentku střední školy Ruku Azumi, která se pohádá s matkou a opustí házenkářský klub. Neví jak trávit dny o letních prázdninách a nakonec se poflakuje v městském akváriu, kde pracuje její otec. 

Spřátelí se s mladými bratry jménem Umi (moře) a Sora (nebe). Tři teenageři jsou spojeni řadou nadpřirozených jevů ovlivňujících mořský život. 

Kuroko's Basketball: Last Game / Gekidžóban Kuroko no basket: Last Game (2017)

Anime seriál Kuroko's Basketball je fanoušky stále považován za jeden z nejlepších sportovních anime vůbec, takže není překvapením, že jeho tvůrci přidali do franšízy několik filmů.

Jedná se o adaptaci sportovní manga série, napsanou a ilustrovanou Tadatoshim Fujimaki. Vycházela v letech 2008-2014.

Vypráví příběh středoškolského basketbalového týmu, který se snaží probojovat na celostátní turnaj.

Last Game představuje nové soupeře, tým streetballistů jménem Jabberwock z Ameriky. Jabberwock se utká s týmem středoškoláků ze třetího ročníku.

Snímek obsahuje nejvíce anime basketbalovou hru všech dob se spoustou speciálních technik a postav, které se navzájem doplňují. Fanoušci Kuroko vědí, do čeho jdou, ale Last Game je skvělý film pro každého, kdo miluje anime a basketbal.

Violet Evergarden the Movie / Gekidžóban Violet Evergarden (2020)

Anime Violet Evergarden vychází ze série románů, kterou napsala Kana Akatsuki a ilustrovala Akiko Takase. Byla vydávána od roku 2015 do 2020.

Seriálové anime adaptace měla 13 dílů a byla vysílána v roce 2018.

Manga a anime se zaměřuje na bývalou vojačku Violet Evergarden, která se po válce snaží znovu začlenit do společnosti a snaží se najít smysl života a především pochopit poslední slova, která ji sdělil její rádce a opatrovník major Gilbert. 

Jako průlomový anime film Netflixu sloužil první snímek Violet Evergarden: Eternity And The Auto Memory Doll (Violet Evergarden: Věčnost a Píšící panenka) z roku 2019.

Tento snímek se věnuje Violet Evergarden, která je na žádost královské rodiny poslána na prestižní internátní školu, aby pomohla jedné ze studentek v jejím výcviku na debutantku. Isabelle York nemá školu v lásce a je pro ni těžké zapadnout, trpí častými záchvaty kašle. 

Violet Evergarden the Movie slouží jako závěr prvního filmu, kdy tento snímek dokončuje příběh děvčat.

O chloupek / A Whisker Away / Nakitai wataši wa neko wo kaburu (2020)

Snímek pro všechny milovníky koček a romantického fantasy. Jedná se o krásný příběh, který zapouzdřuje ducha sebeobjevování a zamýšlí se nad tím, jak každý člověk musí projít jedinečnými zážitky ke svému růstu. 

Příběh sleduje mladičkou Miyo Sasaki, žijící ve městě Tokoname v prefektuře Aichi. Nemá nejlepší vztah se svou nevlastní matkou Kaoru a opakovaně flirtuje se svým spolužákem Kenten Hinodem i přesto, že ji několikrát odmítl. Miyo dostane od tajemného prodejce kouzelnou masku Noh, která jí umožní stát se kočkou.

Jako kočka Taro tráví čas s Kentem, dělá mu společnost a naslouchá jeho problémům. 

Touží přiznat, že kočka, kterou miluje, a dívka, kterou sotva zná, jsou tatáž osoba.

Zatímco se A Whisker Away zprvu zdá jako jednoduchá fantastická romance, změní se v něco mnohem hlubšího. I když Miyo nezbytně nezíská to, co chce tím, že se promění v kočku, dostane příležitost zamyslet se nad sebou a svým životem. Její kočičí proměna jí pomáhá činit tolik potřebná rozhodnutí, která mění život.

V roce 2020 vznikla i manga adaptace toho příběhu.

Slova v bublinách / Words Bubble Up Like Soda Pop / Cider no jó ni kotoba ga wakiagaru (2020)

Slova v bublinách vynikají převážně výrazným uměleckým stylem. 

Film je okouzlující, podmanivý a osvěživě jednoduchý s vynikajícím soundtrackem. 

S úspěchem filmu na sebe nenechala dlouho čekat manga adaptace, která vycházela během let 2019-2021.

V místním nákupním centru Oda Nouvelle pracuje Kouichi „Cherry” Sakura o letních prázdninách v centru péče o seniory. Cherry je tichý chlapec, který dává přednost psaní haiku k vyjadřování svých pocitů, ale má problémy s jejich recitací před publikem. 

Uprostřed chaotické honičky mezi delikventem a ostrahou obchodního centra si Cherry omylem vymění telefon se Smile, influencerkou, která je známá pro svou obličejovou masku, aby zakryla své zuby s rovnátky. Dvojice se seznámí a postupem času se začnou zajímat o své koníčky. 

Godzilla: Monster Planet / Kaidžú wakusei (2017)

Monster Planet je prvním anime filmem série Godzilla, který se odpoutává od emocionálních dramat a romantických linek a cílí především na zajímavou akci, kterou zvládnou pouze tvorové kaiju. Následují pokračování Godzilla: City on the Edge of Battle (2018) a Godzilla: The Planet Eater (2018)

Odehrává se ve vzdálené budoucnosti poté, co Godzilla před 20 000 lety ovládla Zemi a vyhnala lidstvo z planety. Sleduje skupinu lidských uprchlíků, kteří se snaží rekolonizovat Zemi. 

I když se témata Godzilla: Monster Planet mohou zdát trochu temná, animace je neuvěřitelná, stejně jako její chvályhodné akční sekvence. Snímek zkoumá konflikt mezi božskými kaiju. Se svým epickým příběhem a příbuznými postavami je ideální pro fanoušky Godzilly a postapokalyptické akce.

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal / Gekidžóban Bišódžo senši Sailor Moon Eternal (2021)

Manga série Sailor Moon vycházela v letech 1991-1997. Sleduje dobrodružství školačky jménem Usagi Tsukino, která se proměňuje v Sailor Moon, aby hledala magický artefakt „Legendární stříbrný krystal”. Vede skupinu spolubojovnic Sailor Soldiers / Sailor Guardians, které bojují proti padouchům, aby zabránily krádeži stříbrného krystalu a následnému zničení sluneční soustavy. 

Podle úspěšné série vznikl anime seriál. Ten byl vysílán v letech 1992-1997.

Od svého vydání se Sailor Moon dočkala všeobecného uznání, chvály za její umění, charakterizaci a humor. Mangy se celosvětově prodalo přes 46 milionů kopií, což z ní činí jednu z nejprodávanějších manga sérií.

Ikonické Sailor Scouts (pětice hlavních postav Sailor Soldiers), kouzelné dívky se silnými schopnostmi, jsou v tomto snímku na zcela nové misi za záchranu světa před zlými silami.

Film je založený na manze Dream arc of the Sailor Moon a je rozdělen na dvě části Part 1 a Part 2.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Wednesday sesadila Stranger Things z trůnu nejoblíbenějšího pořadu Netflixu

Wednesday sesadila Stranger Things z trůnu nejoblíbenějšího pořadu Netflixu

Datum vydání 24. 6. Autor článku Žaneta Sdílení článku804
Wednesday: seriál, o kterém teď všichni mluví, z produkce Netflixu

Wednesday: seriál, o kterém teď všichni mluví, z produkce Netflixu

Datum vydání 9. 12. Autor článku Anet Sdílení článku691
Bledé modré oko (The Pale Blue Eye) je dlouhá povídka s pronikavou atmosférou

Bledé modré oko (The Pale Blue Eye) je dlouhá povídka s pronikavou atmosférou

Datum vydání 8. 1. Autor článku Josef Sdílení článku623
Netflix představil strategii, jak znemožní sdílení hesla mezi domácnostmi

Netflix představil strategii, jak znemožní sdílení hesla mezi domácnostmi

Datum vydání 3. 2. Autor článku Josef Sdílení článku409
Mutronics (1991) může i teď nabídnout filmový zážitek. Připomeňme si tento nepříliš známý film s pár zajímavostmi z původní mangy

Mutronics (1991) může i teď nabídnout filmový zážitek. Připomeňme si tento nepříliš známý film s pár zajímavostmi z původní mangy

Datum vydání 21. 1. Autor článku Žaneta Sdílení článku350

Živě hrané adaptaci populární mangy se na Netflixu daří. Co byste měli vědět o světě One Piece?

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku11

Filmová filharmonie zahajuje sezonu oblíbeným koncertem SCI-FI

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku5

Na konci září se můžeme těšit na spin-off seriálu The Boys (Banda) s názvem Gen V

Datum vydání 26. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku25

Jaký osud by mohl čekat Max ze Stranger Things? Teorie se různí

Datum vydání 25. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku22
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449