Klaun Art se dočká třetího dílu. Vyřeší Terrifier 3 nezodpovězené otázky z předchozích snímků?

Datum vydání 12. 6. 2023Shlédnutí 787×Sdílení článku91Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Třetí díl franšízy Terrifier od Damiena Leoneho nabízí příležitost odpovědět na mnoho palčivých otázek ohledně předchozích vyprávěních sadistického klauna Arta. 

Fanoušci vražedného a brutálního řádění klauna Arta v Miles County se mohou těšit na třetí díl (Terrifier 3) tohoto fenomenálního slasheru. První i druhý díl zanechal spoustu nevyřešených otázek, které by bylo třeba uvést na pravou míru. Terrifier 2 odhalil několik zajímavých plnohodnotných postav a konceptů, což klaunovi poskytuje velký franšízový potenciál. 

Druhý díl představil sourozence Siennu Shaw a jejího bratra Jonathana, kteří přežili Artův zrádný pouťový karneval o halloweenské noci. Art ve druhém díle rovněž nebyl sám. Měl pomocnici v klaunské dívce, a také bývalou oběť z prvního filmu Victorii Heyes. Dějové linky propojily tyto nové postavy, což je prvek, který v prvním díle chyběl. Proto se naskytlo několik palčivých otázek, na které by měl v budoucnosti Terrifier odpovědět. 

Nabízí se otázka, zdali je nějaké rodinné spojení Sienny s Jonathanem a klaunem Artem? 

V Terrifier 2 Sienna a Jonathan truchlí nad ztrátou svého otce, který zahynul během autonehody, ke které došlo po jeho diagnóze nádoru na mozku. Ve filmu bylo zřetelně uvedeno, že se otec v měsících po diagnóze stal násilným a hrubým a autonehodu si zavinil sám. 

Ve snímku se táhne nit mezi Artem klaunem a Sienniným otcem, ale hloubka spojení postav zůstala nejednoznačná.

Stejně jako u prvního dílu se vražedné řádění odehrálo o halloweenské noci a Sienna využila svátek k uctění památky svého otce. Oblékla se jako originální hrdinka, kterou její otec navrhl. Jonathan tajně uložil skicák jejich otce, který obsahoval jak Sienninu postavu, tak prorocké náčrtky Arta klauna. Kromě kreseb, které připomínaly vraždy z prvního filmu Terrifier, obsahovaly poznámky pana Shawa výstřižky z tisku zdánlivě spojené s Artovou historií a zřejmý plán, jak ho porazit pomocí kouzelného meče, který Sienna zdědila.

Fanoušci spekulovali nad tím, že Art mohl pracovat v lékařském odvětví, v takovém případě se jeho cesta mohla zkřížit s nemocným Shawem. Nicméně může být mezi nimi i silnější spojení. Prorocké vize ve skicáři a fakt, že byl Shaw mnohem násilničtějším po diagnóze nádoru, by mohlo naznačovat, že se sám Siennin otec stal klaunem Artem.

Victoria Heyes podstoupila několik operací obličeje po svém počátečním střetnutí se zabijáckým klaunem, čímž se transformativní fyzické trauma stalo tématem hororu Terrifier 2, tématem, které by mohlo být dále využito v celé franšíze, pokud by se ukázalo, že Art je maska, kterou převzal pan Shaw. 

Foto: Screenrant

Ať už je Art Siennin otec nebo ne, klaun se v druhém filmu dočkal svého vlastního dětského společníka. Mlčenlivá klaunská dívka prokázala mocné schopnosti a fakt, že není viditelná všem postavám dává franšíze volnou ruku k pestrému vyprávění. 

Jediné postavy mimo Arta, které vidí a komunikují s klaunskou dívkou v Terrifier 2, jsou Sienna a Jonathan, což dále naznačuje pouto mezi těmito postavami.

Kdo je klaunská dívka z Terrifier 2?

Malá, bledá a značně znepokojivá dívka je bravurně ztvárněná Amelii McLain

Tato dívka vyvolala další otázky ohledně Artova příběhu. V prvním díle Art zabíjí bez nějakého plánu, ovšem v druhém díle se Art objevil jako poněkud metodický zabiják, kdy unesl Jonathana, aby přivedl Siennu k opuštěné pouti. 

Výstřižek z novin pana Shawa naznačoval, že tato pouť byla místem, kde se před několika lety na Halloween ztratila malá dívka jménem Emily Crane.

Jedna z atrakcí, zábavného domu nese název Terrifier a pyšní se otáčecími dveřmi s obrázky klaunů. Mohlo by to znamenat Artův dřívější život jako vystupujícího klauna na pouti? 

Novinový výstřižek o Emily dále uvedl, že byla dcerou zaměstnanců pouti. Případná ztráta dítěte mohla Arta traumatizovat a přimět ho k tomu, aby páchal hrůzné zločiny

Jelikož se ale jednoznačně nejedná o normální lidské bytosti, mohlo by to také znamenat, že ani jedna postava nemá žádnou lidskou historii, a že toto klaunské duo je ve skutečnosti pouhá démonická entita s lidskými podobami

Leone přímo nedefinovala parametry klaunské dívky, ale naznačil, že představuje démonickou sílu, která vzkřísila Arta mezi prvním a druhým filmem. 

Její schopnosti však přesahují pouhé vzkříšení. Ve scéně Terrifier 2 lze vidět, že má moc napodobit lidské hlasy a promítá vize minulosti, aby manipulovala se Siennou. Na rozdíl od Arta má ďábelské oči, které selektivně vyzařují nadpřirozenou žlutou záři, což je schopnost aplikovaná Victorií Heyes v potitulkové scéně Terrifier 2, kde je Art znovu vzkříšen.

Victoria Heyes jako další padouch ve franšíze?

Victoria, přeživší oběť Artova útoku, je z počátku představena jako soucitná dívka. Během talk show, ve které diskutuje o svém přežití masakru v Miles County, z prvního filmu Terrifier, však brutálně napadne moderátorku show. Tento bod zápletky byl znovu použit v Terrifier 2, ve kterém Victoria byla zavřena na psychiatrickém oddělení a odhalila krvavou oddanost klaunu Artovi

Sienna na konci druhého dílu pomocí mystické čepele od otce usekla Artovi hlavu. Victoria předvedla bizarní hloubku klaunových regeneračních schopností, když porodila klauní hlavu. Její oči během tohoto porodu žlutě žhnuly, stejně jako klaunské dívce. Nabízí se tedy, že tyto dvě postavy se budou muset setkat, aby společně přivedly zpět k životu klauna Arta. 

Zvýšená role Victorie jako součásti týmu padouchů v Terrifier 3 by mohla sloužit k rozšíření a zodpovězení zástupu otevřených otázek této franšízy. Zatímco Artův zjednodušený černobílý vzhled a náchylnost k malování krví umožňuje řadu výrazů a vyprávění, Victoria mohla vyjádřit některé jemnější detaily zápletky, které tichý klaun zanechal nejednoznačné.

Terrifier 2 (Kinobox 65%) zaznamenal velký komerční úspěch, během kterého někteří slabší návštěvníci kin znechuceně odcházeli z kin. Druhý díl si při svém skromném rozpočtu 250 tisíc dolarů vysloužil úctyhodných 15 milionů dolarů, a to nebyl uveden ve všech kinech, ale pouze v pár kinosálech napříč USA. 

Třetí díl by měl mít údajně podle serveru Deadline mnohem vyšší rozpočet, který by možná mohl překonat i milionovou hranici. To by mohlo tvůrcům poskytnout mnohem více prostoru, ve kterém by se mohli vyřádit. 

Režisér fanouškům slíbil, že se třetí díl pokusí opět posunout hranice žánru hororového gore masakru a brutality. Údajně druhé řádění nebylo tak extrémní a ve trojce se máme na co těšit. 

Vráti by se měl David Howard Thornton jako Klaun Art, Lauren LaVera jako Sienna s Elliottem Fullamem v roli Jonathana, Amelia McLain v roli klaunské dívky a Samantha Scaffidi v roli Victorie Heyes.

Artovo krví nasáklé a záhadami prošpikované běsnění v Miles County by se mělo začít natáčet během letošního roku. Uvedení premiéry zatím nebylo uvedeno.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023