Zábavná teorie: J. Jonah Jameson jako multivesmírná konstanta napříč Spider-Verse!

Datum vydání 14. 6. 2023Shlédnutí 631×Sdílení článku63Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

J. Jonah Jameson, je k vidění napříč Spider-Verse. Naznačuje to, že tato postava může být pro Spider-Mana skutečně multivesmírnou záležitostí.

Foto: YouTube

J. Jonah Jameson je součástí franšízy Spider-Mana od prvního vydání komiksu Amazing Spider-Man a od té doby je stálým protivníkem pavoučího muže. Jeho souhra se Spider-Manem byla téměř vždy antagonistická a vnesla do života Petera Parkera trochu komedie a také dramatu.

Jeho konzistence v názorech na Spider-Mana napříč různými dimenzemi vedla některé fanoušky k úvahám o jeho skutečném multivesmírném potenciálu. Nejnovější animovaný film o Spider-Manovi naznačuje, že nápad není příliš vzdálený.

Spider-Man: Across the Spider-Verse (Spider-Man: Napříč paralelními světy) spojuje každého pavoučího hrdinu prostřednictvím sdílených zážitků a motivací.

Přítomnost postavy J. Jonaha Jamesona v mnoha realitách by mohla vysvětlovat, jak různé varianty jedné postavy plní podobné role, což znamená, že jejich místo v jakékoli jiné realitě je zásadní pro její existenční pokračování.

Tato zábavná teorie o jeho důležitosti v tichosti činí Jamesona základním pilířem příběhů Spider-Mana.

Proč je nenávist J. Jonaha Jamesona k Spider-Manovi konstantou multivesmíru?

Ačkoli není výrazně přítomen v každé navštívené časové ose, jasnou konstantou v životech paralelních variant pavoučích hrdinů je J. Jonah Jameson. Mnoho variant si stěžuje na svou verzi postavy Jamesona. Dokonce se objeví J.K.Simmons, který tuto postavu ztvárnil ve filmech Spider-Man (2002) a Spider-Man 3 (2007). 

Jamesona z Gwenina světa lze v jednu chvíli zaslechnout jak volá po jejím zatčení, zatímco LEGO Spider-Man ve své časové ose pro Jamesona stále pracuje. Je to podobné jako u ostatních Jamesonů, kteří se objevili v jiných časových liniích - vždy obviňovali maskovaného hrdinu z toho, že je hrozbou pro společnost.

Shoda mezi Jonahem Spider-Mana Sama Raimiho a verzí stejné postavy v Marvel Cinematic Universe vedla některé fanoušky ke spekulacím, že Jonah má nějaké multiverzální spojení. 

Jeho konzistentní role v Across the Spider-Verse nabízejí další vysvětlení. Napříč Spider-Verse se jeví jako hlavní faktor v životě každého pavoučího hrdiny. Prostřednictvím svého spojení se sítí života a osudu musí každý z těchto hrdinů projít svou vlastní verzí stejných zásadních událostí

Získání schopností, ztráta blízkého a stát se hrdinou, jsou některé ze základních částí mnoha realit a jejich odstranění by mohlo vážně poškodit stabilitu těchto světů

J. Jonah Jameson je stálicí v životech Spider-Manů, často se objevuje v různých realitách jako Spider-Manův kritik napříč platformami, od novin až po moderní internetový podcast.

I když je to pro Spider-Mana málokdy užitečné, pomáhá mu to stát se hrdinou jakým je, a často J.J. slouží jako jeho zaměstnavatel. 

I když J.J. v Across the Spider-Verse neskáče ze světa do světa, toto zjevné potvrzení, že každá varianta Spider-Mana sdílí podobné události naznačuje, že Jonahova přítomnost a dopad, který přináší do Peterova života, je multiverzální konstantou. 

J. Jonah Jameson s ostatními svými variantami je k vidění ve snímku Spider-Man: Across the Spider-Verse (Spider-Man: Napříč paralelními světy) v kinech v celém multivesmíru.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023