James Cameron odtajnil, že pracuje na restartu Terminátora, rok premiéry je však ve hvězdách  

Datum vydání 17. 6. 2023Shlédnutí 2 950×Sdílení článku799Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

První dva díly filmu Terminátor pocházející z dílny Jamese Camerona jsou kultovními snímky oblíbenými téměř čtyřicet let. Další ze série, na kterých ale James nespolupracoval, byly naprostým propadákem. Nyní se snad blýská na lepší časy. James Cameron totiž přišel s tajemstvím, které by mohlo vrátit Terminátora zpátky na vrchol.

Foto: Metro-Goldwyn-Mayer

Další pokračování Terminátora je již v procesu

Legenda sci-fi a akčních filmů a držitel tří Oscarů fanoušky svých děl opět překvapil. Režisér, ale i scenárista James Cameron se rozhodl pustit do psaní dalšího dílu Terminátora. Cameron tajemství, že pracuje na novém, v pořadí již sedmém dílu, odtajnil poněkud symbolicky na konferenci Dell Tech World. Ta propojuje myslitele využívající ke své práci především pokrokové technologie. Zveřejněná informace šokovala nejednoho přítomného. Nadšení jsou diváci i fanoušci nejenom tohoto, ale i dalších filmů Jamese Camerona.

Cameron se s Terminátorem seznámil, když byl vážně nemocný

K námětu na první díl Cameron přišel úplnou náhodou. Při cestě do Itálie onemocněl vysokou horečkou. Právě ta mu vnukla nápad, který mu nakonec vydělal nemalou částku amerických dolarů. V horečnaté noci se Cameronovi zdálo o chromované kostře zírající na něj z ohnivého sloupu. Terminátor tak začal dostávat svou první reálnou podobu. Nyní to však vypadá, že se s tímto monstrem již v dalším připravovaném snímku nepotkáme.

V hlavní roli tentokrát bude umělá inteligence

Cameron o možnosti napsat pokračování Terminátora hovořil již v prosinci loňského roku. Při té příležitosti nastínil i samotný děj. Ten by se měl oproti dřívějšku poněkud změnit. Hlavní role již nebude patřit Terminátorovi. Převzít by ji měla umělá inteligence. Vizí Camerona je použít umělou inteligenci Al, která již nyní začíná ovlivňovat obyčejný svět nacházející se kolem nás. Další detaily však prozrazeny nebyly.

Úspěšné dvojici Cameron Schwarzenegger tak zřejmě odzvonil

To, že by již Terminátor neměl být tím, co býval dříve, potvrdil i samotný Arnold Schwarzenegger. Ten se ujal hlavní role v prvních třech dílech. Svou kapitolu v roli Terminátora již ale bere za uzavřenou, filmu prý již nemá co nabídnout. A tak se zařekl, že se již v žádném dalším díle objevit nechce. I on je toho názoru, že pokud má být Cameronovo pokračování úspěšné, musí přijít s něčím naprosto novým. Právě umělá inteligence tak skvěle hraje režisérovi do karet.

Foto: Metro-Goldwyn-Mayer

Otázkou je, kdo usedne do režisérského křesla?

To, jakou roli si při přípravě snímku Cameron udělí, je zatím nezodpovězenou otázkou. Momentálně plní svůj slib a věnuje se pokračování dalších dílů nejúspěšnějších filmů všech dob Avatar. Má tak plné ruce práce a nepředpokládá se, že by se během několika následujících let posadil do režisérského křesla tak velkého filmu, jako je Terminátor. Už jenom to, že by Cameron pracoval na scénáři, ale přináší naději, že další díl Terminátora bude stát za to.

Prvním dvěma dílům Cameron přinesl úspěch

Připomeňme, že coby scenárista i režisér stojí Cameron za prvním i druhým dílem Terminátora. Obecně se říká, že druhý díl bývá velmi často tragický. Ne však ten terminátorský. Terminátor 2: Den zúčtování je všeobecně považován za jeden z nejpovedenějších druhých dílů všech dob. A to jak fanoušky, tak i filmovými kritiky. Jednoznačně proto, že se jeho přípravě věnoval právě tento filmový velikán.

O možném datu premiéry zatím nepadlo ani slovo

Ten si dal po dlouhá desetiletí od Terminátora pauzu. K tehdejšímu velkému překvapení se však Terminátor: Temný osud navrátil zpět do rukou Jamese Camerona. S ním přišel úspěch snímku z roku 2019. Očekává se tak, že i ten další Terminátor, který snad vyjde za pár let, bude stejně, ne-li ještě více úspěšný.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023