Voda, země, oheň a vzduch - živly ožívají v první upoutávce z hrané série Avatar: The Last Airbender

Datum vydání 20. 6. 2023Shlédnutí 832×Sdílení článku110Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Nová série, v produkci Netflixu, oblíbeného animovaného příběhu vládců živlů Avatar: The Last Airbender představuje v prvním teaseru čtyři prvky dramatickým způsobem. 

Za doprovodu tříštícího se ledu, dunění země, praskajících uhlíků a svištících poryvů větru se ze tmy pomalu vynořují emblémy každého ze čtyř národu, jež se v rychlém sledu opakují. Na konci teaseru je prozrazen hlavní název nadcházející live action adaptace oblíbeného animovaného seriálu a je také odhalen datum premiéry, konkrétně se můžeme těšit na rok 2024.

Série Netflixu adaptuje oblíbený animovaný seriál, který vycházel v letech 2015 - 2018 na Nickelodeonu. Byl rozdělen do třech sérií s celkovým počtem 61 epizod. 

V tomto živě hraném seriálu se objeví Gordon Cormier jako dvanáctiletý Aang, tedy vládce větru. Kiawentiio Tarbell v roli čtrnáctileté vládkyně vody Katary. Jejího bratra Sokku ztvární herec Ian Ousley a prince ohně Zuka si zahraje Dallas Liu

Původní tvůrci animovaného seriálu, kteří se podíleli i na živě hrané adaptaci, Michael Dante DiMartino a Bryan Konietzko, opustili natáčení kvůli tvůrčím rozdílům a negativnímu a nepodporujícímu prostředí. Albert Kim se poté přihlásil jako showrunner, výkonný producent a spisovatel. Z projektu odešel i skladatel původní show Jeremy Zuckerman. Skladatelem pro Netflix sérii byl později potvrzen Takeshi Furukawa

Kromě čtyř mladých herců obsazení zahrnuje další pozoruhodná jména, včetně Daniela Dae Kima jako Zukova otce Lorda Ozaie, Park Sun-Hyung Leeho jako Zukova strýce generála Iroha, Yvonne Chapman jako Avatarku Kyoshi, Amber Midthunder jako princeznu Yue. 

Foto: Netflix

Série streamovacího giganta se bude skládat z osmi epizod, z nichž každá bude mít hodinovou stopáž

Netflix slibuje, že adaptace rozšíří svět Avatara, přičemž zdůrazňuje závazek zachovat autentické postavy a kulturní vlivy.

Navzdory ukončení animovaného seriálu v roce 2008 popularita a poptávka po dalších Avatarech neustala. 

Není tedy divu, že kromě živé akční seriálové show Netflix dále uvede i tři animované filmy ze série Avatar: The Last Airbender. První by se měl zaměřit na staršího Aanga ve věku 20 až 30 let. Ten by měl vyjít v říjnu roku 2025.

Animovaný seriál Avatar: The Last Airbender byl už jednou zfilmován v roce 2010 pod režií M. Night. Shyamalana. Snímek si nevedl dobře komerčně a ani u fanoušků a možné pokračování tak bylo smeteno ze stolu. 

V letech 2012 - 2014 vycházelo animované pokračování příběhu vládců živlů zaměřené na novou avatarku Korru v příbězích Avatar: The Legend of Korra. Série získala čtyři řady s dvaapadesáti epizodami. Byla rovněž kladně přijata stejně jako původní animovaný Aangův příběh. 

Těšíte se na rozšíření franšízy vládců živlů?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023