Teorie: Fantastická čtyřka by mohla do MCU začlenit Inhumans v poněkud nepřátelské roli.

Datum vydání 21. 6. 2023Shlédnutí 840×Sdílení článku99Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Seriál Inhumans (2017) s největší pravděpodobností nespadá pod franšízu Marvel Cinematic Universe, i když se postava Black Bolta (Anson Mount) objevila v Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství / Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2022).

Restart Fantastické čtyřky by tedy tuto královskou rodinu mohl náležitě představit v rámci MCU v padoušské roli, která by jim mohla slušet o něco více. 

Foto: Marvel

Ačkoliv je oficiálně potvrzeno, že v rámci Marvel Cinematic Universe bude restartována první Marvel rodina - Fantastic Four, je většina informací stále pod pokličkou. 

Od obsazení až po padoucha nebyla první rodina Marvelu veřejně definována pro jejich další filmovou iteraci. Hlavní padouch je obzvláště důležitou součástí rovnice, nicméně většina fanoušků opravdu znovu nechce vidět Victora von Dooma jako jeho zlounské alter ego Doctora Dooma coby hlavního záporáka. 

Neočekávaný padouch, možná i více padouchů, by mohlo být pro tento restart perfektním osvěžením. 

The Inhumans nebyli do MCU oficiálně začleněni. Poprvé se objevili v komiksech Fantastická čtyřka v čísle #45 v roce 1965, díky čemuž by se pro ně nový film F4 skvěle hodil k jejich skutečnému debutu v MCU

Nemuseli by však představovat spojence, ale místo toho by mohla být královská rodina Inhumans v roli misantropických darebáků.

The Inhumans by mohli fungovat mnohem lépe jako nepřátelé nežli klasičtí hrdinové.

Jakkoli se příběh v roce 2010 snažil přeformovat tyto postavy na superhrdiny, Inhumans tuto roli tradičně nikdy neplnili. 

Místo toho zabírají prostor více založený na sci-fi, dokonce více než samotná Fantastická čtyřka.

Společnost Inhumans je řízena monarchií obrovského věhlasu a respektu pod vedením Black Bolta. Na druhé straně spektra jsou bytosti známé jako Alpha Primitives, což je nepochybně třída otroků, která má sloužit královské rodině.

Toto bylo adaptováno v seriálu Inhumans (2017), který také ukázal, jak byli lidé bez pravomocí nebo nižších pravomocí nuceni k podřadnému životu. Je ironií, že to byl právě  Maximus (Iwan Rheon), jenž si přál změnit celou společnost, kdo byl obsazen jako hlavní záporák v seriálu, zatímco privilegovaní ostatní členové královské rodiny byli chápáni jako hrdinové. 

The Inhumans v komiksech mají k lidstvu poněkud rezervovaný vztah, a to byl zejména případ seriálu. Tam dokonce i lidé, kteří pomáhali královské rodině, byli neustále poškozováni, přičemž Gorgon (Eme Ikwuakor) přímo urážel ty, kteří se rozhodli mu pomoci.

Tento seriál tak nepředstavil Inhumans v příliš příznivém světle, i když ještě více odkrylo problematické aspekty snahy narvat je do role skřípajících hrdinů v tradičním slova smyslu. 

Samotná show je pravděpodobně nekanonická pro filmy v MCU a Ms. Marvel / Kamala Khan (Iman Vellani) byla ve svém sólovém seriálu pro Disney+ odhalena jako první mutant v Marvel Cinematic Universe, i když komiksově byla členem Inhumans.

Není tedy třeba napodobovat neúspěšný pokus komiksu o rekontextualizaci Inhumans. Připravovaný film Fantastické čtyřky je tak může vhodněji představit v poněkud antagonistickém světle.

Fantastická čtyřka nikdy nebyla brána jako tradiční superhrdinský tým, nýbrž spíše průzkumnický tým. Jejich dobrodružství by je tedy mělo nasměrovat k pozorování nejrůznějších podzemních civilizací, alternativních realit a mimozemských světů. 

Tak tomu bylo, když se poprvé setkali s říší Attilan, domovským světem Inhumans a královské rodiny. To by mohlo být premisou nového filmu Fantastické čtyřky, kde se tým snaží dostat zpátky domů.

V Attilanu by s nimi mohlo být zacházeno nehostinně, Reed Richards a ostatní by měli námitky proti tomu, jak královská rodina zachází s Alfa Primitives a dalšími částmi jejich společnosti. Samozřejmě, na konci filmu by se oba týmy mohly usmířit, aby porazily Maxima, který by byl odhalen jako konstruktér většiny zmatků, které nastaly od příchodu F4. 

Je to docela typická zápletka pro příběh, ve kterém proti sobě bojují dva týmy „hrdinů", ale v případě začlenění Inhumans by to nemuselo být špatným tahem.

Po výrazném neúspěchu seriálu Inhumans se zdá být nepravděpodobné, že by se mohli dočkat nějakého sólového snímku. Mohou však existovat mnohem zajímavější způsoby, jak je začlenit do větších dějových linií nebo crossoverů, ale nejprve je potřeba, aby byli zapojeni v jednoznačném kánonu filmů Marvel Cinematic Universe

Tím by se také zabránilo opakování Doctora Dooma

Fantastická čtyřka představila divákům Inhumans v komiksech a mohou být skvělým prostředkem potřebným k tomu, aby udělali totéž ve filmech pro celé rozsáhlé Marvel Cinematic Universe.

Fantastická čtyřka byla odložena na květen roku 2025.

Líbilo by se vám, kdyby restart Fantastické čtyřky v rámci MCU představil Inhumans jako záporné postavy? 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023