Papírový dům (La casa de Papel) se po úspěchu dočká prequelu. Komu se nový projekt bude věnovat?

Datum vydání 23. 6. 2023Shlédnutí 1 187×Sdílení článku73Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Papírový dům (La casa de Papel / Money Heist) z let 2017 - 2021 je jedním z největších originálních hitů streamovacího giganta Netflixu. Není tedy divu, že z tohoto španělského seriálu chtějí vytěžit co nejvíce.

Foto: Netflix

Zbrusu nový připravovaný seriál by měl být nepřímým pokračováním nebo prequelem, který bude předcházet hlavním událostem. Nová série se zaměří na jednu z nejoblíbenějších postav a tou je zlodějíček Berlin (Pedro Alonso). 

Co víme o Berlinovi?

Berlin se narodil 7. dubna 1975, jeho pravé jméno je Andrés de Fonollosa.

Když byl mladý, jeho matka měla vztah s jiným mužem, což vedlo k narození jeho nevlastního bratra Salvadora Martína (Álvaro Morte) známého jako Profesor.

Než se připojil ke zlodějům královské mincovny ve Španělsku byl Berlín zlodějem klenotů. Měl na kontě celkem dvacet sedm loupeží v různých klenotnictvích, aukčních síních a obrněných vozidlech. 

Před královskou mincovnou bylo jeho největší kořistí 434 diamantů na Champs-Élysées v Paříži. Později mu byla diagnostikována Helmerova myopatie, což je zvláštní onemocnění svalové soustavy.

Byl naverbován svým nevlastním bratrem, aby se stal vůdcem „největší loupeže všech dob“. Všichni účastnění zloději byli řádně informováni a vycvičení Profesorem, který jim sdělil všechny podrobnosti a plány loupeže. Ten byl mozkem celé operace.

Berlina později ve vedení nahrazuje Nairobi (Alba Flores), ale svoji pozici dostane zpět. Nakonec se obětuje, nechá se zastřelit, a tím dá ostatním lupičům čas na útěk. Přestože je Berlín mrtvý, objevuje se ve flashbacích z doby před 5 lety v Itálii s Profesorem a Palermem (Rodrigo de la Serna). V záběrech do minulosti Berlin přivádí svého syna Rafaela ke své vůbec první loupeži na zámku Frederiksborg v Dánsku za asistence své manželky Tatiany, Marseille a Benjamína Martíneze.

Když Berlin zjistí, že ho jeho manželka podvádí s jeho synem, je vzteky bez sebe. Nakonec podá Tatiana žádost o rozvod.

Berlin je považován za arogantního, narcistického a jeho kolegové z týmu ho považují za psychopata, ale ukazuje se, že je extravagantně elegantní, profesionální a okouzlující. Je klidný, trpělivý a také výmluvný a s některými rukojmími hraje myšlenkové hry. Prý má patologickou potřebu udělat dobrý dojem.

Má sarkastický smysl pro humor, často zesměšňuje své kolegy a rukojmí. Navzdory tomu si jich velmi váží a udělá vše pro jejich záchranu.

Třetí řada zaznamenala v 28 dnech přes 426 milionů zhlédnutých hodin, čtvrtá řada 619 milionů a pátá řada dokonce 792 milionů. Celkem bylo odvysíláno 48 epizod.

Nemůžeme se tedy divit, že Netflix uvedl i jihokorejský spin-off Papírový dům: Korea / Money Heist: Korea - Joint Economic Area (2022). Ten má hodnocení na Kinobox.cz 52% a španělský původní Papírový dům 83%. Korejská verze tak úspěch svého španělského předchůdce nezopakovala.

V novém seriálů bude více flashbacků z posledních řad papírového domu a ukáže nám Berlinův pokus o ukradení klenotů za 44 milionů dolarů. Údajně nebude chybět láska a pořádné průšvihy. 

Berlin sestaví svůj vlastní tým, ve kterém nebude chybět odbornice na kybernetiku, specialista na nedobytné zámky, blázen žijící na hraně a odborník na zbraně a gadgety.

Seriál bude na Netflixu dostupný v prosinci roku 2023.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023