Wednesday sesadila Stranger Things z trůnu nejoblíbenějšího pořadu Netflixu

Datum vydání 24. 6. 2023Shlédnutí 2 023×Sdílení článku804Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Díky nové výrazné úpravě metrik sledovanosti Netflixu se hororová série s Jennou Ortegou v hlavní roli svérázné Wednesday Addams stala nejsledovanějším anglicky psaným seriálem všech dob. 

Foto: Netflix

Wednesday se tak stala novým standardem pro anglicky psané seriály na streamovací platformě a předběhla fenomén Stranger Things

Podle nejnovější uzávěrky sledovanosti pořadů Netflixu si 1. série Wednesday zajistila první místo v celkovém hodnocení Netflixu nad 4. sérií Stranger Things poté, co platforma změnila způsob jakým vykazuje metriky sledovanosti.

Netflix nyní uvádí svou průměrnou sledovanost pro všechny programy počtem zhlédnutí přičemž sledované hodiny vydělí celkovou dobou běhu

4. série Stranger Things tak měla téměř dvakrát delší hodinovou sledovanost než Wednesday. Ta však zasadila ránu svými osmi epizodami, které krátce po vydání překonaly týdenní rekord sledovanosti, a tak porazila s novou metrikou oblíbený seriál Stranger Things.

Foto: Netflix

Netflix chce použít novou metriku pro vytvoření žebříčku svých 10 nejlepších a nejoblíbenějších pořadů všech dob

Kromě tohoto nového měření Netflix rozšíří okno měření používaného k hodnocení sledovanosti z 28 dnů na 91 dní, čímž poskytne seriálům a filmům lepší příležitost k organickému růstu a dalšímu upevnění fanouškovské základny. 

Ačkoliv se Netflix zaměří na průměrnou sledovanost, celkový počet hodin sledovaných pro každý program bude stále viditelný.

Seriál Wednesday se stal okamžitě hitem po premiéře loni v listopadu, s Jennou Ortegou v hlavní roli, zaznamenávající působení Wednesday Addams na akademii Nevermore a řešení různých místních zločinů. 

Show představila mnoho virálních momentů, především tolik diskutovanou taneční scénu v epizodě 4. nesoucí název „Woe What a Night“.

První sezóna seriálu překonala rekordy Netflixu tím, že svrhla Stranger Things, ale také porazila seriál Rod draka / House of the Dragon (2022) - konkurenční show pro platformu HBO Max - v boji o nejsledovanější premiéru roku 2022.

Spolu s působivými čísly sledovanosti byla Wednesday obrovským hitem u kritiků, přičemž 1. sezóna získala dvě nominace na Zlatý glóbus, včetně jednoho Glóbu pro herečku Ortegu. Seriál také získal ocenění MTV Movie & TV Award a zároveň získal nominaci na Screen Actors Guild. Sezóna první získala 71% průměrné kritické hodnocení a 85% skóre publika prostřednictvím Rotten Tomatoes.

Wednesday si letos v lednu vysloužila obnovení pro 2. řadu, přičemž Ortega bude sloužit i jako producentka. Podle Ortegy se sezóna druhá zaměří méně na romantické dějové linky a více na horor, zatímco série by mohla představit dalšího člena Addamsovi rodiny.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023