Tělo hvězdy Nabarveného ptáčete bylo po pěti měsících nalezeno

Datum vydání 1. 7. 2023Shlédnutí 3 152×Sdílení článku121Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Od 13. ledna tohoto roku byl britský herec Julian Sands považován za nezvěstného poté, co se vydal na turistickou trasu zasněženými horami v oblasti Baldy Bowl, přibližně 45 mil východně od města Los Angeles. Uběhly týdny, měsíce a naděje rodiny i příbuzných na šťastné shledání už dávno vyhasly. Nyní bylo bohužel potvrzeno to, co většina lidí dlouho tušila a musela teď čelit tragickému konci. V úterý 27. června 2023 bylo zástupci kanceláře šerifa v okrese San Bernardino oficiálně oznámeno, že neznámé tělo, které turisté objevili v sobotu 24. června na hoře Mt. Baldy, bylo úspěšně identifikováno jako tělo pětašedesátiletého britského herce. Přesné příčiny jeho úmrtí stále podléhají vyšetřování.

Foto: Depositephotos

Julian Sands spatřil světlo světa roku 1958 v Anglii. Po absolvování studia dramatického umění v Londýně se věnoval divadelnímu herectví a svou první filmová příležitost se mu naskytla roku 1982 v komedii Privates on Parade. Během následujících let si zahrál významné role ve filmech jako válečné drama Vražedná pole a romantické drama Pokoj s vyhlídkou. Často se objevoval ve filmech s hororovou tématikou, mezi které patří například Noc hrůzy

V USA byl Julian Sands známý především jako charakterní herec. Jednou z jeho nejvýraznějších rolí v hollywoodské produkci byla postava titulárního syna Satana ve filmu Warlock z roku 1989, ve kterém hrál společně s Lori Singer a Richardem E. Grantem. Následně se vrátil k této roli v pokračování s názvem Warlock: The Armageddon z roku 1993. Mezi jeho další kousky, kde se objevil patří hororová komedie Arachnofobie. Zahrál si i vedlejší roli ve filmu Nahý oběd opěvovaného režiséra Davida Cronenberga. V pozdějších letech se objevil ve snímcích jako Leaving Las Vegas, akční komedii s Jackie Chanem Medailon a objevil se také v projektu legendárního režiséra Davida Finchera Muži, kteří nenávidí ženy.

Posledním filmem, ve kterém se Julian Sands objevil na plátnech českých kin, byl snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula, díky kterému si jej bude pamatovat většina českých diváků. Tento film měl premiéru v roce 2019 a pyšnil se enormním rozpočtem a hvězdným obsazením na poměry českých snímků. Něco podobného jako tomu bylo třeba u Jana Žižky. Během své kariéry Julian Sands také třikrát navštívil Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Julian Sands, anglický herec, za sebou zanechal díky své práci významný odkaz, který by měl prozatím pokračovat minimálně ve třech dalších projektech, jež jsou v současné době ve fázi postprodukce. Mezi nimi je i film Double Soul, jehož premiéra je plánována na 13. července. Jeho odchod je velkou ztrátou pro jeho rodinu, přátele a fanoušky. Přestože způsob, jakým tragicky zhasl jeho život, přinesl několik emocionálně náročných měsíců, tak nyní se může rodina konečně v klidu rozloučit se svým milovaným.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023