Herec Russel Crowe je již v Karlových Varech! Hlavní hvězda letošního filmového festivalu má za sebou skvělou kariéru.

Datum vydání 29. 6. 2023Shlédnutí 1 916×Sdílení článku1164Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Russell Crowe, novozélandsko-australský herec, je jedním z nejvíce uznávaných a ceněných talentů Hollywoodu. Narodil se 7. dubna 1964 v Wellingtonu na Novém Zélandu a brzy se stal jedním z nejvýznamnějších jmen filmového průmyslu.

Dorazil do Karlových Varů s předstihem a užívá si turistiku po Varech a okolí. Více na jeho Twitterovém profilu.

Foto: Depositephotos

Crowe začal svou hereckou kariéru v Austrálii v 80. letech 20. století, kdy se objevil v několika televizních seriálech a filmech. Mezinárodního uznání se mu dostalo díky filmu "Romper Stomper" (1992), kde ztvárnil postavu skinheada Handoa. Tento film mu otevřel dveře k dalším rolím v Hollywoodu.

Mezi jeho nejznámější role patří výkon v historickém eposu "Gladiátor" (2000) režiséra Ridleyho Scotta. Za svůj výkon v roli statečného a ctižádostivého generála Maxima Decima Meridia získal svou první a zatím jedinou Oscara za nejlepšího herce v hlavní roli.

Crowe se proslavil také svou schopností vystihnout širokou škálu postav. Jeho role zahrnují kapitána Jacka Aubreya ve filmu "Master and Commander: The Far Side of the World" (2003), matematického génia Johna Nashe ve filmu "A Beautiful Mind" (2001), za který byl nominován na Oscara, nebo desperátního otce ve filmu "Cinderella Man" (2005).

Crowe je nejen výjimečný herec, ale také se věnuje hudbě. Byl členem několika hudebních skupin a vydal několik alb. Jeho hudební kariéra je sice méně známá než herecká, ale dokazuje jeho široký umělecký záběr.

Crowe je také známý svým zájmem o ochranu životního prostředí a je aktivní v různých kampaních na ochranu divoké přírody.

Russell Crowe je bezpochyby jedním z nejvýraznějších herců své generace. Jeho herecký talent, schopnost vystihnout širokou škálu postav a jeho vášeň pro umění a životní prostředí ho činí výjimečným v mnoha ohledech.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023