Proč Smrtelné zlo: Probuzení (Evil Dead: Rise) nepoužívá prostředí chaty v lese? To a ještě více prozradil režisér Lee Cronin

Datum vydání 5. 7. 2023Shlédnutí 769×Sdílení článku117Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Režisér Evil Dead: Rise (Smrtelné zlo: Probuzení) Lee Cronin nedávno odhalil, proč se horor z letošního roku, a celkově pátý díl franšízy Evil Dead, odehrává v obytném domě v Los Angeles a ne v klasickém prostředí odlehlé chaty v lese jako u ostatních dílů kultovní hororové série.

Foto: StudiocanalUK/ YouTube

V rozhovoru pro The Hollywood Reporter Cronin vysvětlil, proč se děj Evil Dead rychle přesouvá z chaty u jezera do obytného domu v Los Angeles.

„Chtěl jsem, aby lidé okusili, co mělo později přijít. Docela mě to baví ve filmech, v hororech, a baví mě to, i když píšu. Je to nápad dát lidem předkrm než začne hlavní chod, a tak jsem věděl, že tohle přesně chci udělat. Mohl jsem vám přinést něco, co je známé, ale tvrdě jsem s tím zatočil. Přišlo mi to jako opravdu zábavné věc. Z praktického hlediska jsem věděl, že tento film by měl být velmi uzavřený až klaustrofobický.”

Dále pokračoval: „Jako fanoušek a filmový nadšenec jsem si říkal 'Točím film Evil Dead', stále chci mít možnost ocitnout se aspoň na pár minut v chatě v lese, i když příběh je ve velmi odlišném kontextu, který lépe vyhovuje příběhu, jenž chci vyprávět. Takže jsem část u jezera napsal velmi brzy, a ačkoliv bych obvykle nikdy nesdílel část scénáře, prostě jsem to poslal výkonným producentům Samu Raimimu a Bruci Campbellovi a fungovalo to. Říkali:  'OK, my víme. Známe film, ve kterém jsme," protože měl tón a atmosféru jako předchozí filmy a šli jsme do toho. Setkáme se s rodinou a rozpoutá se peklo.

Co bude dál s kultovní hororovou franšízou Evil Dead?

Cronin vyjádřil pocity trvající na tom, že franšíza Evil Dead by neměla zůstat omezena na odlehlé nastavení chaty svých dřívějších snímků. Místo toho se režisér domnívá, že možné budoucí přírůstky do franšízy se musí odehrávat pouze na „izolovaných místech“, aby věrně zachytily ducha dlouhotrvající hororové série. 

Cronin dokonce navrhl, že by se další film Evil Dead mohl odehrávat na vesmírné stanici, protože splňuje jeho kritéria pro malou skupinu lidí odříznutých od lidstva. 

I kdyby vesmírný Croninův nápad neprošel, filmař má stále spoustu dalších nápadů na pokračování. Režisér to řekl krátce po vydání Evil Dead: Rise a potvrdil, že přišel se čtyřmi odlišnými směry, kterými by se mohla kultovní hororová franšíza dále ubírat.

Ať už se Cronin, Raimi a Campbell rozhodnou vydat po Evil Dead: Rise jakýmkoli směrem, je téměř zaručeno, že Necronomicon bude i nadále hrát velkou roli. Smyslně pojmenovaný svazek (také známý jako Kniha mrtvých) je klíčovou součástí mýtu Evil Dead a spojuje novější série s jejich předchůdci, zejména Army of Darkness (Armáda temnot) z roku 1993.

Cronin potvrzuje překvapivý počet záběrů, které byly zapotřebí pro natočení výtahové scény

Neblaze proslulá a krví naplněná výtahová scéna Evil Dead: Rise byla podle scenáristy a režiséra Lee Cronina natočena v jediném záběru.

V rozhovoru taktéž pro The Hollywood Reporter potvrdil, že příšerná scéna nevyžadovala žádné přetáčení.

„Jeden záběr a hotovo," řekl. „Úklid by zabral asi osm hodin, a tak kdybychom to nestihli napoprvé, uklidili bychom to a poté to na konci dne natočili znovu. Ale zvládli jsme to při prvním záběru. Použili jsme tři nebo čtyři kamery, protože je to tak velký a drahý moment. Nejsem člověk s více kamerami, pokud to opravdu nepotřebuji. Rád ostřím na jeden přístroj, ale v tomto případě to dávalo smysl. Bylo tam hodně nahromadění a hodně příprav a udělali jsme spoustu zkušebních verzí s vodou.”

„Ale vždy tu byl přetrvávající strach, že viskozita, chování a fyzika krve budou trochu odlišné od toho, jak to bylo s vodou," pokračoval Cronin.

„Takže jsme si určitě zkřížili prsty a pak bylo bleskově po všem. Říkal jsem si: 'Do prdele, máme to. Máme to.' Takže z toho byl potom zábavný den natáčení, protože jsme nemuseli myslet na úklid a točit to znovu.”

Pokud vám hororový snímek Smrtelné zlo: Probuzení v kinech unikl, můžete si jej pustit na streamovací platformě HBO Max, stejně jako první a původní film ze série z roku 1981.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023