Trailer na Five Nights At Freddy's (Pět nocí u Freddyho) oživuje oblíbenou hororovou videohru

Datum vydání 2. 7. 2023Shlédnutí 616×Sdílení článku66Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Nadcházející filmová adaptace oblíbené videoherní hororové série Five Nights At Freddy’s se představuje v novém traileru. 

Foto: Blumhouse

Horor je produkován společností Blumhouse, která si může do svého portfolia připsat filmy jako M3GAN (2022), The Black Phone / Černý telefon (2021), a nebo The Invisible Man / Neviditelný (2020). 

Snímek sleduje Mikea Schmidta (Josh Hutcherson), problémového hlídače, který začne pracovat v nové provozovně Freddy’s Fazbear Pizzeria

V 80. letech se ztratilo několik dětí a dřívější Freddy’s Pizzeria byla zrušena. Dětští duchové nyní obývají těla čtyř animatronických maskotů a chtějí do svých řad přivést i Mikovu sestru Abby (Piper Rubio).

Snímek vychází ze stejnojmenné survival hororové videohry typu „point-and-click”, kterou vyvinul a vydal Scott Cawthon původně pro počítače v roce 2014. Hra později vyšla i pro konzolové hráče.

V rámci franšízy vyšlo celkem 17 videoher pro různé videoherní platformy.

O filmové adaptaci se hovoří již od roku 2015, kdy původně společnost Warner Bros. získala filmová práva. Režisérem byl v té době Gil Kenan, který byl spoluscénáristou filmu Ghostbusters: Afterlife / Krotitelé duchů: Odkaz (2021). Tato verze byla v roce 2017 ukončena a filmová práva se přesunula do společnosti Blumhouse. V tomtéž roce se režisér prvního a druhého dílu Harryho Pottera Chris Columbus ujal vedení filmové adaptace. Nakonec však v roce 2021 projekt opustil z neznámých důvodů. 

Five Nights at Freddy's zůstal ve vývojovém pekle až do října roku 2022, kdy bylo oznámeno, že adaptaci povede Emma Tammi

Tammi je známá především díky režii westernového hororu The Wind / Vítr z roku 2018. Podílela se i na scénáři filmu Pět nocí u Freddyho po boku Jasona Bluma. Natáčení začalo v únoru 2023. 

Do hlavní role byl obsazen Josh Hutcherson, znám nejlépe z filmové kvadrilogie The Hunger Games z let 2012 - 2015, kde si zahrál postavu Peeta Mellarka. V dalším hereckém obsazení se přidali: Matthew Lillard, Mary Stuart Masterson, Elizabeth Lail, Kat Conner Sterling, Kevin Foster, Jessica Blackmore, Piper Rubio a další. 

Do českých kin horor Pět nocí u Freddyho zavítá na začátku listopadu s přístupnosti od 12 let.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023