Máte rádi komedie, ve kterých se hlavní postavy musí převléci za opačné pohlaví? Zde je pár tipů!

Datum vydání 5. 7. 2023Shlédnutí 686×Sdílení článku132Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Pokud máte rádi komediální žánr jistě by vám neměly uniknout filmy s tématem, kde se hlavní postavy musí z nějakého důvodu vydávat za opačné pohlaví.

Foto: 20th Century Fox

Zde je pár tipů pro zábavný večer.

Někdo to rád blond / White Chicks (2004)

Americký komediální film z roku 2004, který režíroval Keenen Ivory Wayans.

Film byl přijat docela negativně a byl pětkrát nominován na Zlatou malinu, ale i přesto vydělal celosvětově 113 milionů dolarů, a je od té doby považován za kultovní komediální klasiku.

Hrají: Shawn Wayans, Marlon Wayans, Jaime King, Frankie Faison, Lochlyn Munro, John Heard, Busy Philipps, Terry Crews, Brittany Daniel, Eddie Velez, Jessica Cauffiel, Rochelle Aytes, Jennifer Carpenter a další

Bratři a agenti FBI Marcus Anthony II a Kevin Copeland musí doprovodit privilegované sestry Brittany a Tiffany na víkendovou módní akci v Hamptons.

Jsou to bohaté dcery generálního ředitele Wilson Cruiseliners Andrewa Wilsona. Policie má podezření, že se sestry mají stát oběťmi únosu.

Při jízdě v autě Kevin ztratí kontrolu nad vozidlem a sestry utrpí drobné řezné rány v obličeji. Takto zohyzděné odmítají být viděny. Kevin je přesvědčí, aby zůstaly v hotelu, zatímco on a Marcus se za ně převléknou a místo nich se zúčastní akce.

A tak začíná bláznivá komedie o dvou nešikovných bratrech, které provází nonstop zábava a šílené situace. 

Super náhradník / She's the Man (2006)

Americká romantická komedie pro teenagery z roku 2006 v režii Andyho Fickmana. Byl mírně komerčně úspěšný a vydělal 57,2 milionu dolarů proti rozpočtu 25 milionů dolarů. Měl od kritiků protichůdné recenze, ale výkon Amandy Bynes byl nakonec chválen.

Hrají: Amanda Bynes, Channing Tatum, Laura Ramsey, Vinnie Jones, David Cross, Julie Hagerty, Robert Hoffman, Alexandra Breckenridge, Jonathan Sadowski, Amanda Crew, Jessica Lucas, James Kirk a další.

Středoškolačka Viola Hastings opravdu miluje fotbal. Pro možnost se dále věnovat své vášni udělá prostě cokoliv.

Když zjistí, že její bratr dvojče Sebastian nenastoupil do školy a tudíž se nemůže zúčastnit fotbalového turnaje, bez zaváhání se rozhodne za svého bratra přestrojit a nastoupit za něho na školu, aby mohla odehrát turnaj. 

To se jí celkem daří, až do chvíle, než se zamiluje do svého spolubydlícího Duka.

Táta  v sukni / Mrs. Doubtfire (1993)

Americký komediálně-dramatický film z roku 1993 režírovaný Chrisem Columbusem

Pro filmové plátno ji napsali Randi Mayem Singer a Leslie Dixon podle románu Alias Madame Doubtfire z roku 1987 od Anne Fine. Robin Williams sloužil jako producent. Získal Oscara za nejlepší make-up a Zlatý glóbus za nejlepší film - komedii. Byl rovněž oceněn Zlatým glóbem za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu. Snímek vydělal 441 milionu dolarů s rozpočtem 25 milionů dolarů, což z něj dělá druhý nejvýdělečnější film roku 1993. 

Přestože film získal po uvedení smíšené recenze, jeho přijetí a popularita se od té doby značně zlepšilo a umístil se na 67. místě v žebříčku AFI's American Film Institute.

Hrají: Robin Williams, Sally Field, Pierce Brosnan, Harvey Fierstein, Polly Holliday, Matthew Lawrence, Mara Wilson, Robert Prosky, Anne Haney, Martin Mull, Terence McGovern, Rick Overton, Paul Guilfoyle a další.

Výstřední herec Daniel Hillard je zábavný a starostlivý otec. Po katastrofální narozeninové oslavě syna Chrise podá jeho žena Miranda žádost o rozvod. S jejich třemi dětmi se může vídat jen jednou týdně, což mu nestačí. 

Na doporučení své styčné osoby také zastává práci v televizním studiu jako úředník. Když Miranda podá inzerát na chůvu, vezme si za úkol přestrojit se za britskou dámu jménem Mrs. Doubtfire. Také se musí vypořádat s Mirandiným novým přítelem Stu Dunemyerem. 

Film se zabývá tématy rozvodu, rozchodu a jejich vlivu na rodinu.

Dámy nebo nedá mi? / Sorority Boys (2002)

Americký komediální film z roku 2002 režiséra Wallace Wolodarskyho.

Snímek získal obecně nepříznivé recenze ať už kvůli hrubým gagům či nevhodným sexuálním vtipům. 

Film sotva získal zpět svůj rozpočet v hodnotě 12 milionů dolarů.

Hrají: Barry Watson, Michael Rosenbaum, Harland Williams, Melissa Sagemiller, Greg Coolidge, Kathryn Stockwood, Heather Matarazzo, Yvonne Sciò a další.

Poté, co byli kamarádi Dave, Adam a Doofer, kteří mají na starosti finance, falešně obviněni z krádeže rozpočtu na jejich každoroční koktejlovou plavbu, jsou tři velmi odlišní bratři z bratrstva vyhozeni ze své koleje a z celého spolku. 

Jsou přesvědčeni, že za krádeží stojí předseda spolku Spence. Usvědčit ho mohou jenom díky videonahrávce, ale aby ji získali, musí se dostat na internát. Aby očistili své jméno a zajistili si svou budoucí kariéru, rozhodnou se převléci za dívky, a dostat se na večírek spolku. 

Jenže, co mělo trvat jednu noc se protáhne na zbytek pololetí. Kamarádi  jsou vtaženi do dívčího spolku. Uvědomují si, jak špatně se k dívkám chovali a posmívali se jim. Pochopí, jaké to je být neatraktivní dívkou, když jim to na každém kroku dávají kluci drsně najevo. 

Musí však pokračovat ve hře a udržet tajemství. Druhý pokus o získání videonahrávky nastane po fotbalovém zápase.

Agent v sukni / Big Momma's House (2000)

Americká komedie z roku 2000, kterou režíroval Raja Gosnell a scénář napsali Darryl Quarles a Don Rhymer.

Film obdržel negativní recenze od kritiků, ale celosvětově vydělal přes 174 milionů dolarů.

Hrají: Martin Lawrence, Nia Long, Paul Giamatti, Terrence Howard, Anthony Anderson, Octavia Spencer, Cedric the Entertainer, Philip Tan, Carl Wright, Starletta DuPois, Jascha Washington, Ella Mitchell a další.

Agent FBI Malcolm Turner je známý především jako brilantní mistr převleků. Malcolmův poslední úkol ho posílá do malého města Georgia, kde je pověřen chytit do pasti brutálního bankovního lupiče Lestera Vesca, nedávného uprchlíka z vězení, o kterém mají podezření, že vyhledá svou bývalou přítelkyni Sherry a svého syna.

Sherry po zjištění, že Lester uprchl, se rozhodne odvést svého syna Trenta za babičkou Hattie (Bábina). Ale Bábina nečekaně opustí město aniž by to Sherry věděla, a tak se Malcolm rozhodne se za Bábinu vydávat. 

Pomocí několika maskovacích triků se zcela promění v Bábinu, dokonce se ujme každodenní rutiny. Od vaření jídla,  přes porod dětí až po „svědectví“ v místním kostele. Malcolm se do Sherry zamiluje a daří se mu ji i celé městečko dlouho balamutit, dokud se neobjeví Lester a skutečná Hattie. 

Agent v sukni 2 / Big Momma's House (2006)

Pokračování filmu z roku 2000. Film režíroval John Whitesell. Jednalo se o kasovní úspěch s výdělkem 141 milionů dolarů oproti rozpočtu 40 milionů dolarů.

Hrají: Martin Lawrence, Nia Long, Emily Procter, Zachary Levi, Mark Moses, Kat Dennings, Chloë Grace Moretz, Marisol Nichols, Josh Flitter a další.

Agent Malcolm Turner je přeložen do kanceláře, aby mohl být více s manželkou Sherry, která bude každou chvíli rodit. Nový Malcolmův parťák Kevin Keneally pracuje na případu Toma Fullera, který je člen bývalé vojenské rozvědky a nechal se zaměstnat soukromou společností. FBI tuto společnost podezřívá, že vyvíjí program, který v podobě viru pronikne do počítačů FBI a NSA a zpřístupní tím citlivé informace. 

Malcolm chce na tomto případu pracovat, ale je odmítnut, a tak začne jednat na vlastní pěst. Vezme osvědčený kostým Bábiny a nastupuje, jako nová chůva Fullerových dětí.

Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn / Big Mommas: Like Father, Like Son (2011)

Třetí a poslední díl filmové trilogie. Film režíroval John Whitesell.

Film získal nejhorší přijetí z celé trilogie, byl označen za zbytečný, nevtipný a obecně nevítaný. Byl však mírně úspěšný v pokladnách kin, kdy při svém rozpočtu 32 milionů dolarů vydělal 82 milionů dolarů.

Hrají: Martin Lawrence, Brandon T. Jackson, Portia Doubleday, Jessica Lucas, Ana Ortiz, Faizon Love, Marc John Jefferies, Steve Warren, Emily Rios, Ken Jeong, Michelle Ang, Michael L. Covington a další.

Agent FBI Malcolm Turner je zpět a tentokrát má s sebou svého pubertálního nevlastního syna Trenta, který se stane svědkem vraždy. Trent se tedy musí skrývat v přestrojení na dívčí škole umění. Malcolm jako Bábina a Trent jako Charmaine se svými novými identitami musí najít vraha dříve, než on najde je.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023