Iron Man v nadcházejících Secret Wars, vrátí se v brnění Tony Stark nebo dostane příležitost někdo jiný?

Datum vydání 9. 7. 2023Shlédnutí 969×Sdílení článku104Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Fanoušci MCU jsou přirozeně nadšeni možností, že by se Tony Stark mohl vrátit pro Avengers: Secret Wars. Další veteránská postava MCU si ovšem zaslouží stejnou pozornost.

Foto: FandomWire

Spekulace o nadcházejících Avengers: Secret Wars začaly téměř okamžitě po oznámení. Marvel Cinematic Universe slibuje další ohromující vyvrcholení letitých příběhů. Předchozí fáze se hodně soustředili na Tonyho Starka, který odstartoval svým filmem celé Marvel Cinematic Universe v roce 2008. Zemřel při záchraně světa ve finále Infinity ságy ve snímku Avengers: Endgame z roku 2019.

Je tu však možnost, že by se Robert Downey Jr. vrátil do role Tonyho Starka v připravovaných Secret Wars? Uvidíme ještě Iron Mana?

Ve skutečnosti Tony Stark nehraje zásadní roli v žádné z komiksových sérií, na kterých budou následující filmy založeny. MCU pravděpodobně pozmění zápletku tak, aby odpovídala dějové linii svých předchozích snímků ve franšíze. Tony Stark je přítomen v Secret Wars v komiksovém oblouku z roku 2015. V prostředí Battleworldu se pohybuje řada Starkových variant, ale není hlavní postavou příběhu.

V původní komiksové minisérii z roku 1984 Tony Stark nebyl vůbec přítomen, protože v té době jeho komiksová postava bojovala s alkoholismem a vzdal se svého brnění. V původním komiksovém příběhu Tajných válek, byl Iron Manem Jim Rhodes a hrál v minisérii významnou roli. 

Vynechat Rhodeyho z filmu Secret Wars ve prospěch Tonyho Starka by byla chyba.

Tony Stark v komiksovém čísle Iron Man #169 narazí tvrdě do zdi, když je příliš opilý na to, aby se postavil padouchovi Magmovi. Oblek Iron Mana si oblékne Rhodey a v dalším čísle komiksu porazí padoucha místo Tonyho, načež mu Tony přenechá Iron Manovo brnění.

Volná variace příběhu byla zpracována ve snímku Iron Man 2 (2010) pro Marvel Cinematic Universe. Rhodey Iron Manem zůstává  několik let. Brnění se vzdává poté, co oblek začne ovlivňovat jeho mozek. Nakonec se vrátí jako War Machine počínaje příběhem číslem Iron Man #284 v roce 1992.

Uprostřed tohoto dění přichází minisérie Secret Wars, ve které se shromáždí řada hrdinů a padouchů Marvelu. Všichni jsou přivedeni do Battleworldu vesmírnou entitou Beyonderem, aby se zjistilo, která strana je silnější. 

Do řad hrdinů patří Iron Man, ale oblek nosí Rhodes. Hraje v celé akci významnou roli, při které nejednou vytáhne ostatní hrdiny z ohně. Nejvýmluvnějším okamžikem se stává moment, kdy v Secret Wars čísle 8, Rhodey položí otázku Mr. Fantasticovi, jestli ho překvapilo, že pod brněním je černoch.

Starkova pozice v MCU v obleku Iron Mana je však tak velkolepá a nedotknutelná, že je jeho role v Avengers: Secret Wars téměř nutností.

Díky úspěchu Roberta Downeyho Jr. v roli Iron Mana by bylo pro MCU velmi snadné odtlačit Rhodeyho na vedlejší kolej.

Secret Invasion (Tajná invaze), která je k dispozici na Disney+, a pravděpodobně seriál Armor Wars, kterého se dočkáme v roce 2024, dávají Rhodeymu šanci stát poprvé v centru pozornosti.

Foto: FandomWire

Ignorovat Rhodeyho ve prospěch varianty Tonyho pro projekt tak důležitý jakým bude Avengers: Secret Wars by však snížil dopad oběti, kterou Iron Man podstoupil na konci Endgame.

Rhodey, na druhé straně, musel pokračovat bez něj: ctít dědictví svého ztraceného přítele a zároveň budovat svůj vlastní příběh. Jeho výskyt v původních Secret Wars byl klíčovou součástí tohoto růstu v komiksech a odhalil Iron Mana, který se nepodobal Tonymu Starkovi. Jeho vynechání nebo omezení ve filmu Secret Wars by tento růst snížilo, stejně jako popření přirozeného dramatu setkání mezi ním a variantou Tonyho.

MCU se pyšní organickým vývojem a jeho charakter postupuje měřitelnou historií namísto toho, aby se při každém výletu jen vracel ke statu quo. 

Stark je toho nejmocnějším příkladem a Rhodey je dokonale připraven v tom pokračovat. Postavit ho zpět do Tonyho stínu jen kvůli návratu oblíbené postavy ve filmu Secret Wars by bylo tragické plýtvání. Postava Rhodeyho a jeho komiksové příběhy si zaslouží plné místo u stolu MCU.

Uvítali byste návrat Tonyho Starka v Avengers: Secret Wars nebo by mělo brnění patřit Rhodeymu?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023