Příběh herečky Ellen Page, která ve 33 letech změnila pohlaví. Věděla, že byla celý život Elliotem Pagem

Datum vydání 10. 7. 2023Shlédnutí 1 223×Sdílení článku118Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

V prosinci roku 2020 herečka Ellen Page přestala existovat na všech sociálních platformách a místo ní jsme poprvé uviděli Elliota Page.

Příběh herečky Ellen Page, která ve 33 letech změnila pohlaví. Věděla, že byla celý život Elliotem Pagem

Netflix na tuto změnu okamžitě zareagoval a změnil hereččino jméno na Elliota Page v titulcích svých filmů a seriálu. Na Twitteru zveřejnil: „Jsme hrdí na našeho superhrdinu. Milujeme tě!”  To byl zlom nejen pro herce, ale také pro miliony lidí, kteří denně čelí diskriminaci.

Život v těle ženy

Právě ve své ženské podobě dosáhla Ellen Page úspěchu ve filmovém průmyslu. Začala hrát, když jí bylo pouhých 10 let. Její první rolí byla Maggie MacLean ve filmu Pit Pony (1997). Debut měl okamžitý úspěch, získala nominaci na cenu Young Artist Award a pracovní příležitosti se začaly hrnout jedna po druhé. Ve věku 18 let měla Page přes tucet rolí v různých filmech a televizních seriálech.

Jedním z vrcholů herecké filmografie byla hlavní role ve filmu Juno (2007). Kritici říkali, že Ellen byla „děsivě talentovaná“ a samotný film byl považován za jeden z nejlepších filmů žánru. Ellen se ve svých pouhých dvaceti letech stala čtvrtou nejmladší kandidátkou na Oscara za nejlepší herečku.

I přes takový úspěch nebyla Page úplně šťastná. Už léta měla pocit, že je jiná. Podepsala se jménem Jason a zeptala se své matky, zda by mohla vyrůst jako muž.


O několik let později tato otázka, stejně jako nepřijetí jejího vlastního pohlaví, nezmizela.

Pár dní před svými sedmadvacátými narozeninami Page prolomila ticho. Nejprve prohlásila, že ji přitahují ženy, a poté, že potkala dokonalou partnerku. Byla to tanečnice a choreografka Emma Portner, kterou si Page vzala v roce 2018. Příběh páru je neobvyklý: Portner se oženila se ženou, ale rozvedla se s mužem. Rozešli se v roce 2020 a rozvod byl dokončen na začátku roku 2021.

1. prosince 2020 se Page představil jako muž na svých účtech na sociálních sítích. Požádal, aby se na něj od nynějška odkazovalo jako na on a oni, a odhalil své nové jméno - Elliot

Jeho odvážné rozhodnutí podpořilo mnoho celebrit a Page byl oslavován jako inspirace pro nespočet transgender a nebinárních lidí. Emma Portner také veřejně obdivovala svého manžela: „Trans, queer a nebinární lidé jsou darem tomuto světu."

Elliott Page se také stal prvním transgender mužem, který se objevil na obálce časopisu Time

Pro toto focení požádal fotografa, který by mu rozuměl a byl schopen přesně zachytit jeho podstatu transgender muže.

V rozhovoru pro Time herec otevřeně mluvil o své změně, včetně operace změny pohlaví, která mu podle jeho slov nejen změnila život, ale také ho zachránila, protože se konečně mohl stát mužem, kterým skutečně celý život byl.

„Jsem opravdu nadšený z hraní, teď, když jsem plně tím, kým jsem, v tomto těle. Bez ohledu na to, jaké výzvy a těžké chvíle to přináší, nic se nerovná pocitu, jak se cítím teď.”

Foto: Depositephotos

Podle svých slov je Elliot konečně schopen žít v harmonii sám se sebou a se svým vzhledem. Jeho život je plný radostných okamžiků, které tu dříve nebyly. Jednoduché, každodenní věci mu nyní přinášejí radost, jako když vychází ze sprchy s ručníkem omotaným kolem pasu. Může se podívat do zrcadla a říct: „Tady jsem."

Operace neovlivnila pouze vnější vzhled, ale také jeho kreativitu. Page říká, že od té doby, co přišel ke svým blízkým, ho zalila vlna inspirace. Napsal filmový scénář, začal dělat hudbu a nyní pracuje na memoárech, které by měly povzbudit a pomoci milionům lidí věřit v sebe sama.

Nicméně, pokud jde o práci na natáčení, Elliot si moc změn nevšiml. Jen to, že se v mužském těle cítí neuvěřitelně pohodlně.

Elliot prý inspiroval mnoho transgender lidí k přijetí sebe sama, ale herec si myslí pravý opak. Podpora, kterou získal poté, co tuto změnu podstoupil, byla tak silná, že je nyní aktivistou v boji za práva těchto lidí

Hvězda plánuje využít své popularity ke zvýšení povědomí veřejnosti o důležitých otázkách: „Moje privilegium mi umožnilo mít prostředky k tomu, abych prošel touto změnou a byl tam, kde jsem dnes, a samozřejmě chci tuto výsadu využít k tomu, abych pomohl způsoby, jakými mohu."

V rozhovoru byl Elliot dotázán, co by si jako dítě řekl, kdyby se mohl vrátit v čase. Herec, když se trochu zamyslel, odpověděl: „Řekl bych si, že jsem přesně takový, jak jsem se viděl, jak se cítím a jak se znám.“

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023