Matt Damon omylem urazil Christophera Nolana při prvním čtení scénáře Oppenheimera

Datum vydání 15. 7. 2023Shlédnutí 4 864×Sdílení článku59Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Matt Damon prozradil, že nechtěně urazil scénáristu a režiséra Christophera Nolana, když si poprvé přečetl scénář k filmu Oppenheimer. Co se přihodilo?

Hvězda velice očekávaného životopisného filmu Oppenheimer, Matt Damon se rozpovídal v rozhovoru pro The Hollwood Reporter, že neúmyslně urazil režiséra Christophera Nolana poté, co si poprvé přečetl scénář k tomuto filmu. Jedná se o životopisný thriller, v němž Cillian Murphy ztvárnil skutečnou historickou postavu J. Roberta Oppenheimera. Film bude mít premiéru 20. července 2023, což je prakticky "za dvěřmi". Damon ve filmu ztvárnil Leslieho Grovese, důstojníka armádního sboru Spojených států amerických, který byl ředitelem projektu Manhattan, jenž byl pod Oppenheimerovým vedením zaměřen na vytvoření atomové bomby.

Foto: Universal Pictures

Během rozhovoru pro týdeník The Hollywood Reporter, kterého se účastnily i další hvězdy snímku jako jsou Emily Blunt, Cilian Murphy nebo právě zmiňovaný Matt Damon, se herec rozpovídal o tom, že nechtěně urazil samotného režiséra a zároveň spisovatele jeho nejnovějšího velkofilmu OppenheimerChristophera Nolana. Ten považoval za neuspokojivou jeho reakci na scénář od samotného herce. Ten se svěřil, že kolegyně Emily Blunt svou odpovědí režiséra potěšila daleko více. Přečtěte si celou Damonovu výpověď níže:

„Po přečtení scénáře k filmu jsem byl naprosto nadšený. Chris se mě zeptal, co na to tedy říkám. A ze mě vypadlo pouze: Nemám žádné poznámky! - Což jsem považoval za jednu z největších poklon, jakou může herec, scénáristovi smeknout.“

Matt Damon omylem urazil Christophera Nolana při prvním čtení scénáře Oppenheimera

„Od Emily Blunt jsem se však dozvěděl, že to Chris vzal trochu opačně, než jsem chtěl. Ta scénář totiž četla o týden později a na stejnou otázku byla daleko výmluvnější a sdílnější. Chris se jí potom svěřil, že to je daleko uspokojivější odpověď, než dostal ode mě.“

Oppenheimer je pro Nolana stejně důležitý, jako kterýkoliv z jeho eposů

Během poslední dekády si Christopher Nolan vybudoval svou pověst díky tvorbě impozantních filmů s fascinujícími koncepty a epickou výpravou. Mezi ně patří například Inception, Interstellar a Tenet. Dokonce i jeho nedávné snímky, jako je třeba válečné drama Dunkirk, které se zaměřuje na realistický příběh, si stále udrželo velkolepý přístup.

Na první pohled se může životopisný příběh jako Oppenheimer jevit jako vybočení z Nolanových obvyklých kolejí. Nicméně, výpověď Matta Damona odhaluje, že scénárista a režisér přistupuje k tomuto filmu s podobnou vážností jako k jeho předchozím epickým projektům. Damon také uvádí, že scénář je napsán v první osobě, což zdůrazňuje intenzivní emocionální angažovanost Oppenheimera ve všech aspektech příběhu.

Oppenheimer (Kinobox 86%) slibuje, že přenese toto silné emocionální napojení na diváky a vytvoří epický příběh z mnohem realističtější základnou. To naznačuje i plánovaná délka filmu 180 minut, která má být nejdelší z dosavadní Nolanovy filmografie. I když nemusí mít vysoce konceptuální sci-fi premisu, zdá se, že každý vědecký aspekt prezentovaný ve filmu bude obsahovat stejné napětí a ohromující vznešenost jako filmy Inception nebo Interstellar.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023