Co si Christopher Nolan myslí o odchodu do důchodu Quentina Tarantina po jeho 10. filmu ?

Datum vydání 20. 7. 2023Shlédnutí 2 153×Sdílení článku83Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Věhlasný režisér Christopher Nolan okomentoval, co si upřímně myslí o plánu jeho kolegy Quentina Tarantina - odejít do důchodu po dokončení jeho 10. a zároveň posledního filmu "The Movie Critic".

Christopher Nolan je režisérem velkolepých filmů jako například Počátek, Interstellar, Temný rytíř a mnoho dalších. Ve čtvrtek 20.7. vstupuje do kin jeho další film - Oppenheimer, jenž je hojně diskutovaným filmem ještě před samotnou premiérou. Snímek vypráví životopisný příběh J. Roberta Oppenheimera, otce atomové bomby.

Foto: JoBlo

Plán Quentina Tarantina odejít do důchodu po dokončení 10. filmu, je pro věhlasného režiséra Nespoutaného Djanga již dlouhou dobu nevyhnutelným plánem. Tarantino svůj důvod ukončit kariéru v relativně mladém a produktivním věku vysvětluje jednoduše tak, že nechce riskovat úpadek vlastních režijních schopností a sledovat, jak jeho další filmy upadají mezi průměrné, či podprůměrné snímky.

Christopher Nolan, jenž teď neúprosně propaguje Oppenheimera, v jednom z rozhovorů o svém kolegovi a jeho plánu řekl:

"Je návykové vyprávět příběhy v kině. Je to spousta tvrdé práce, ale je to velmi zábavné. Je to něco, co vás žene kupředu, a tak je trochu náročné si představit, že s tím dobrovolně skončíte. Ale také chápu.. Quentinova myšlenka taková vždy byla - a on nikdy, velmi laskavě, není specifický o kterém filmu mluví - ale dívá se na nějakou práci, kterou filmaři odvedli v posledních letech a cítí, že pokud to necílí k vrcholu, bylo by lepší, aby to neexistovalo vůbec. A to si myslím, že je velmi puntičkářský úhel pohledu. Je to úhel pohledu filmožrouta, který ctí filmovou historii."

Christopher Nolan má tedy pro Quentina Tarantina jen pochopení a zárověn uznává jeho velmi úctyhodný respekt k filmům a jeho vlastnímu odkazu. Bude samotný Christopher Nolan následovat plán Quentina Tarantina ? V tuto chvíli Nolan již natočil, včetně Oppenheimera, 12 filmů a o žádném se nedá říct, že by byl špatný. Příjde tedy někdy moment, kdy se v kinech dočkáme špatného filmu od Christophera Nolana ? Režisér má ale nicméně spoustu nápadů na další filmy a skončit jen tak neplánuje.

Co čekat od Tarantinova nového filmu "The Movie Critic" ?

V tuto chvíli zatím moc informací o The Movie Critic není. Tarantino nicméně prozradil lehký detail o tom, co by diváci mohli od filmu očekávat - hlavní postava v The Movie Critic by měla být podobná hlavní postavě ve filmu od Martina Scorseseho, Taxikář (Taxi Driver, Kinobox 80%). Pokud tomu tak opravdu bude, nejspíš se dočkáme velmi znepokojené a problémové postavy, jež se jakýmsi způsobem pohybuje ve filmovém průmyslu.

Stejně jako Tenkrát v Hollywoodu, očekává se, že i The Movie Critic bude vzdáním úcty Hollywoodu a filmům, které inspirovaly a dovedly Quentina Tarantina až tam, kde je dnes.

Datum vydání, ani další informace o filmu zatím známé nejsou. Brzy, vzhledem k probíhající historické stávce scénáristů a herců, to rozhodně nebude.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023