The Last of Us tady s námi bude minimálně 3 sezóny

Datum vydání 21. 7. 2023Shlédnutí 490×Sdílení článku100Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Výkonný producent Craig Mazin se v nedávném rozhovoru nechal slyšet, že seriál natočený podle stejnojmenné videohry The Last of Us, má prozatím naplánované minimálně tři sezóny. V rozhovoru pro týdeník Deadline potvrdil, že plánují mnohem více příběhů a tudíž série nepřestane po druhé sezóně, pokud bude sledovanost nadále tak vysoká. Od sledovanosti se bude odvíjet také to, jestli seriál náhodou nečekaně nezruší a tvůrci by tak neměli možnost odvyprávět všechno, co měli naplánované.

Foto: HBO Max

Craig Mazin se dále rozpovídal o přístupu k adaptaci videohry The Last of Us na streamovací službě HBO MAX. Uvedl, že se budou snažit zůstat věrní základnímu příběhu videohry, ale zároveň nebudou vázáni doslovným kopírováním. Plánují zachovat některé věci z hry tak, jak jsou a navíc zahrnout další prvky z ní. Také se chystají představit nové zápletky, které budou odpovídat jejich vlastnímu přístupu. Tento nový přístup by měl být záživný pro diváky, bez ohledu na to, zda hráli videohru nebo ne. Mazin slibuje, že nová sezóna bude plná překvapivých zvratů, což dodá seriálu zajímavost a originalitu i pro ty, kteří videohru hráli.

Seriál se odehrává 20 let poté, co moderní civilizace byla zničena. Za všechno může parazitická houba cordyceps, proti které se zatím nikomu nepodařilo najít protilátku. Hlavními postavami jsou otrlý přeživší Joel a čtrnáctiletá Ellie, kteří jsou nyní spojeni tvrdou realitou světa, ve kterém žijí. Musí čelit brutálním okolnostem a nelítostným zabijákům, kteří je pronásledují na cestě napříč postapokalyptickou Amerikou. Jejich putování je plné nebezpečí a výzev.

https://www.youtube.com/watch?v=IeKyuaNVFFQ

Seriál The Last of Us (Kinobox 84%), který byl v lednu obnoven po vynikající první sérii pro druhou sezónu, má na starosti výkonný producent a spoluautor Craig Mazin a také původní spisovatel videoher Neil Druckmann, který zároveň působí jako jeden z režisérů. Tento seriál je společnou produkcí mezi Sony Pictures Television a PlayStation Productions. Mezi výkonné producenty patří Carolyn Strauss, prezident Naughty Dog Evan Wells, a také Asad Qizilbash a Carter Swan z PlayStation Productions. Tato skupina talentovaných lidí spolupracuje na vytváření série, která nadále rozvíjí a vdechuje život postapokalyptickému světu The Last of Us.

Seriál boduje na Emmys

Tento veleúspěšný dramatický seriál získal celkem 24 nominací na 75. ročníku cen Emmy. Mezi těmito nominacemi jsou také ty nejvěhlasnější. Jako třeba nominace za nejlepší dramatickou sérii. Dále získal seriál nominace v kategoriích nejlepší herec v dramatické sérii za výkon Pedra Pascala, který ztvárnil postavu Joela, a nejlepší herečka v dramatické sérii za ztvárnění Ellie, kterou hrála Bella Ramsey. Tyto nominace jsou uznáním za jejich výjimečné herecké výkony v seriálu. Tvůrci i streamovací služba HBO MAX si tak mohou mnout ruce, neboť se seriál těší pozornosti kritiky, ale také fanoušků. Druhá série je prozatím odhadovaná na rok 2025, ale vzhledem k probíhající stávce se toto datum vydání ještě může klidně posunout.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023