Zajímavosti o Danielu Radcliffovi. Jak se z malého čaroděje Harryho Pottera stal uznávaný herec

Datum vydání 24. 7. 2023Shlédnutí 763×Sdílení článku73Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Daniel Radcliffe, který je nám všem známý jako malý čaroděj Harry Potter z celosvětově úspěšné filmové série, je dnes jedním z nejuznávanějších britských herců. Ovšem i za jeho úspěchem se skrývají některé překvapivé a fascinující fakty. Pojďme se na ně podívat blíže.

Foto: Depositephotos

První kroky k úspěchu

Daniel se narodil 23. července 1989 v Londýně. Herectví ho přitahovalo už od mala, a to i přesto, že jeho rodiče - otec literární agent a matka castingová režisérka - měli obavy z toho, co tento nejistý obor pro jejich syna znamená. První významnou roli získal v televizním filmu David Copperfield, ale pravý průlom přišel s rolí Harryho Pottera, kterou získal ve věku 11 let.

Harry Potter a jeho vliv

Role Harryho Pottera definovala Radcliffovou kariéru a přinesla mu celosvětovou slávu. Strávil na natáčení celkem deset let, a to ho předurčilo k tomu, že se stal jedním z nejbohatších mladých lidí ve Velké Británii. I přes náročnosti tohoto období se Daniel vždy snažil zůstat pokorný a soustředěný.

Po-Potterovská kariéra

Po skončení série Daniel nezaspal na vavřínech. Hrál v řadě divadelních představení, včetně kontroverzní hry Equus, a objevil se v několika filmech, jako je například horor The Woman in Black (Kinobox 70%) nebo indie komedie Swiss Army Man. Radcliffe tak dokázal, že je mnohem více než jen Harry Potter.

Soukromý život

Daniel je známý svou soukromostí. Je velkým fanouškem hudby, zejména punk rocku. Přestože se snaží udržovat svůj soukromý život mimo dosah médií, v roce 2020 otevřeně hovořil o svém vztahu s herečkou Erin Darke, kterou potkal na natáčení filmu Kill Your Darlings.

Foto: Depositephotos

Filantropie

Radcliffe je také známý svým angažmá v charitě. Pravidelně se věnuje práci pro různé organizace, včetně The Trevor Project, který poskytuje krizové intervence a sebevražedné prevence pro LGBTQ+ mládež.

Daniel Radcliffe je nejen talentovaný herec, ale také velmi zajímavá a inspirující osobnost. Jeho cesta od malého čaroděje k uznávanému filmovému a divadelnímu herci je skutečně fascinující.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023