Dočkáme se třetího filmu hororové série 28 dní poté (28 Days Later)? Tvůrci tvrdí, že je to možné a mají i pár nápadů

Datum vydání 26. 7. 2023Shlédnutí 564×Sdílení článku118Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Hororový zombie snímek z britské produkce 28 dní poté (28 Days Later) se objevil v kinech před dlouhými dvaceti lety. Fanoušci se těšili z pokračování, které vyšlo v roce 2007 s názvem 28 týdnů poté (28 Weeks Later). Od té doby se navzdory velkému zájmu o ikonický postapokalyptický horor nic nedělo. 

Foto: 20th Century Fox

Režisér prvního snímku Danny Boyle a scénárista Alex Garland však naznačili, že třetí snímek by konečně mohl být realitou. Tvůrci také naznačili, že by se mohlo ve třetím filmu jednat o velký časový skok. V rozhovoru pro Inverse bylo řečeno, že třetí film by přeskočil na „28 let poté”.

„Před několika lety se v mé hlavě zrodil nápad, co by skutečně bylo o 28 let později," řekl Garland. „Dannymu se ten nápad vždycky líbil."

Boyle uvedl, že tato myšlenka a tento nápad je něco, o čem se vážně diskutuje. Také zdůraznil, že by byl připraven jej zrežírovat, pokud by Garland neměl zájem, jelikož ten se stal také režisérem, a mezi jeho filmy patří například značně nedoceněný hororový snímek z loňského roku Men.

Garland už dříve škádlil fanoušky série, že má „skutečně skvělý nápad“ na třetí film.

V rozhovoru Garland mluvil o prvním snímku 28 dní poté a o jeho dopadu, a také o svém nápadu na nový díl, a popsal ho jako mnohem větší film než ten původní.

„Uplynula dlouhá doba od uvedení 28 dní poté, ale nemyslím si, že by toto téma nebylo čerstvé. Myslím, že se snímek připojil k zombie žánru a bylo hezké být toho součástí, opravdu.”

Filmař dále pokračoval.

„Mám opravdu skvělý nápad na třetí film, ale je to mnohem větší a jedna z věcí na 28 dní poté je, že to byl malý a punkový snímek a tento nápad není malý a punkový. Ale já a Danny o tom mluvíme. Každých pár let se bavíme 'Chceš to udělat?' a pak se to z nějakého důvodu nikdy nestane."

Hvězda letošního trháku Oppenheimer oceňovaného režiséra Christophera Nolana, Cillian Murphy, v roce 2021 řekl, že by měl zájem o návrat do této franšízy, jelikož byla role Jima ve snímku 28 dní poté průlomem jeho herecké kariéry.

„Nikdy bych neřekl nikdy. Miloval jsem natáčení toho filmu. Bylo to dávno. Ale jistě, rád bych se vrátil." uvedl Murphy.

Herečka Imogen Poots, která se ujala v druhém díle role Tammy, v roce 2020 uvedla, že by se také velmi ráda vrátila v případném pokračování. 

„Ach, to je tak zajímavý nápad na přemýšlení. Je to zvláštní. Přemýšlím o tom filmu jako o první lásce, protože to byl opravdu můj první vpád do herectví a samozřejmě jsem měla to štěstí být s Rose Byrne a s Jeremym Rennerem. Ano, miluji ten film.”

Patříte mezi fanoušky této hororové série? Co říkáte na nápad s „28 lety poté”? Uvítali byste návrat Cilliana Murphyho?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023