Kevin Spacey je nevinen! Soud v Londýně definitivně rozhodl

Datum vydání 27. 7. 2023Shlédnutí 1 526×Sdílení článku1397Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Oscarový herec Kevin Spacey byl shledán nevinným ze všech 9 obvinění ze sexuálních útoků. Spacey byl shledán nevinným ve středu v "Southwark Crown Court" v Londýně. Soud probíhal téměř čtyři týdny.

Obvinění se týkala 4 mužů, které měl Kevin Spacey údajně sexuálně obtěžovat mezi roky 2001 až 2013. 7 obvinění bylo ze sexuálních útoků, 1 obvinění bylo za přinucení další osoby do sexuální aktivity bez svolení a 1 obvinění bylo za přinucení další osoby, aby se zapojila do penetrativní sexuální aktivity bez svolení.

Spacey byl s výsledkem maximálně spokojen a se slzami v očích pronesl, že je "vděčný porotě" za to, že si našla "dostatek času", aby prošla všemi dostupnými důkazy a fakty. Také dodal, že cítí "pokoru a radost". Po oznámení verdiktu, Spacey objal svůj tým, poděkoval soudním zaměstnancům a odešel ze soudu zadním vchodem, aby se vyhnul médiím.

Kevin Spacey, jenž vystoupil před soudem se svým celým jménem - Kevin Spacey Fowler, odmítal jakákoliv obvinění již od úplného začátku.

Během procesu, žalobce Christine Agnew KC řekla porotě, že Spacey je "sexuální tyran", který "nerespektuje hranice ostatních" a "vyžívá se v tom, aby se ostatní v jeho přítomnosti cítili bezmocní a nepříjemně".

Agnew na Spaceyho zaútočila obviněním, že herec "agresivně sahal do rozkroku obětem" a při jedné příležitosti "útoky zašly mnohem dál".

Spaceyho tým nicméně označil obžalobu za "slabou" a samotný herec, jenž byl plný emocí, řekl porotě, že jeho svět "vybouchl", v moment, kdy byl obviněn.

"Nastal moc rychlý rozsudek, než byla položena nebo zodpovězena první otázka, přišel jsem o práci, reputaci, přišel jsem o všechno během pár dní." řekl Spacey porotě.

Spacey byl v roce 2022 donucen uhradit pokutu ve výši 31 milionů dolarů producentům seriálu Dům z Karet za náklady spojené s odstraněním Spaceyho ze seriálu.

Spacey také porotě řekl, že byl "flirtující", ale že jeho "promiskuita" z něj nedělá "špatného člověka".

Obžaloba po výsledku uvedla, že respektuje rozhodnutí soudu a nebude se dále odvolávat.

Kevin Spacey se objevil v mnoha mimořádných filmech, jenž se zapsaly do historie kinematografie. Za své herecké výkony ve filmech Americká krása a Obvyklí podezřelí si Spacey odnesl Oscara. Dále jsme herce mohli vidět například ve filmech Sedm, L.A. Přísně tajné nebo Vyjednavač.

Kevin Spacey uvedl, že plánuje kariéru restartovat a vrátit se tak do původních hereckých kolejí a napravit tak svou reputaci, jež byla poskvrněna křivými obviněními.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023