Herecké hvězdy, které si zničily vlastní kariéru. Koho už asi ve filmovém průmyslu neuvidíme a proč?

Datum vydání 1. 8. 2023Shlédnutí 2 602×Sdílení článku128Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Hollywood je plný příběhů, ve kterých oblíbené či teprve vycházející hvězdy svou vlastní vinou upadly v podstatě přes noc v nemilost u fanoušků i spolupracovníků.

Pro některé z těchto herců a hereček to byl dlouhý a strmý pád na dno.

Shia LaBeouf

Jako dětský herec se zdál být připraven stát se hvězdou. Nejenže si zahrál ve velko rozpočtových franšízách jako Indiana Jones a Transformers, ale s dramatem Honey Boy (2019), ke kterému napsal scénář volně založen na svém dětství, a zahrál si hlavní roli, pronikl na nezávislou scénu a užíval si kritického úspěchu i přesto, že byl značně polarizující postavou s mnoha střety se zákonem.

V roce 2020 u LaBeoufa došlo k obratu k horšímu, když ho bývalá přítelkyně Tahliah Debrett Barnett známá spíše jako zpěvačka FKA twigs, obvinila ze sexuálního napadení a ublížení na zdraví.

LaBeouf byl žalován ve sporu, který také tvrdil, že na zpěvačku přenesl i pohlavně přenosnou chorobu. LaBeoufovi nepomohlo, když se k těmto obviněním přidaly i jeho další bývalé přítelkyně.

LaBeouf se původně hájil, že jsou mnohá obvinění nepravdivá, ale v roce 2022 přiznal, že ublížil mnoha lidem.

Těsně před těmito obviněními byl LaBeouf vyřazen z filmu režisérky a herečky Olivie Wilde s názvem To nic, drahá (Don't Worry Darling) z roku 2022. Herec později tvrdil, že produkci opustil sám. V hlavní roli jej nahradil zpěvák a herec Harry Styles.

Od roku 2020 LaBeouf účinkoval v italsko-německém filmu Padre Pio a měl by se objevit v souborovém filmu Megalopolis od Francise Forda Coppoly. Veřejné vnímání kdysi milované dětské hvězdy se však drasticky změnilo.

Foto: Depositephotos

James Franco

Širší publikum zná Jamese Franca jako Harryho Osborna z Raimiovské trilogie Spider-Man. Charismatický herec do své filmografie může zařadit i pár významných snímků jako například 127 hodin (127 Hours) z roku 2010 či z téhož roku životopisné drama Kvílení (Howl).

V roce 2018 však vyšla najevo obvinění z toho, že měl herec sex se svými studenty. Byl dobrovolníkem v charitativní organizaci The Art of Elysium a vyučoval filmové kurzy na mnoha školách. Přiznal se, že poslal textové zprávy 17leté dívce a požádal ji, aby navštívila jeho hotelový pokoj. Skandál znamenal prudký pokles jeho herecké kariéry.

V roce 2019 ho několik jeho bývalých studentů žalovalo za nevhodné a sexuálně laděné chování vůči studentkám, při kterém sexualizoval svou moc jako učitele. Francův právník tato tvrzení označil jako nepravdivá, pobuřující a právně nepodložená. Franco sám přiznal, že měl sex se svými studenty a sváděl to na své problémy se závislostí na sexu. V roce 2021 tato přiznání vedla k soudním sporům a vyrovnání ve výši dvou milionů dolarů. 

Od roku 2019 tak herec nebyl k vidění v žádném projektu. Byl však obsazen do dvou nadcházejících filmů, ale není pravděpodobné, že se jeho kariéra navrátí tam, kde byla. 

Spolupráci s ním vyloučil i jeho dlouholetý spolupracovník a přítel Seth Rogen, který už by s Francem pracovat nechtěl.

Foto: Depositephotos

Drake Bell

Na začátku milénia se Bell objevil v seriálu The Amanda Show po boku Amandy Bynes a dále v komediálním rodinném seriálu Drake & Josh. V roce 2008 si zahrál hlavní roli hrdiny Vážky v parodii na superhrdinské filmy s názvem Suprhrdina (Superhero Movie). Po roce 2020 jeho kariéra však upadla do neblahé pověsti. 

Byl totiž obviněn z napadení bývalou partnerkou Melissou Lingafelt. V roce 2021 byl Bell zatčen a obviněn z pokusu ohrožení dítěte a šíření škodlivých látek. 

Dále byl dvakrát zatčen za řízení pod vlivem alkoholu a byl obviněn z fyzického a verbálního napadání dvěma bývalými přítelkyněmi. Také byl obviněn z posílání nevhodných zpráv tehdy 15leté dívce v jeho 31 letech. 

Herec byl odsouzen na dva roky vězení a k tomu ke dvěstě hodinám veřejně prospěšných prací. 

Od té doby Bell o pořádnou hereckou příležitost nezavadil a musel si vystačit pouze s pár animovanými projekty. 

Foto: Depositephotos

Ansel Elgort

Nadaný herec, zpěvák a tanečník, který si našlápl kariéru například ve filmu Baby Driver z roku 2017 byl v roce 2020 obviněn ze sexuálního napadení 17letého mladíka. K tomuto napadení mělo dojít v roce 2014, kdy bylo Elgortovi 20 let. 

K podobným obviněním se přihlásilo i několik žen, které se podělily o své příběhy ohledně znepokojivého chování Elgorta. Mezi nimi byla žena, která s Elgortem měla dvě schůzky v jejích 16 letech. Další tvrdila, že ji Elgort poslal fotku svého přirození, když chodila teprve do osmé třídy. 

Elgort se hájil, že by nikdy nikoho sexuálně nenapadl a jeho vztah s prvním žalobcem byl konsensuální. Později se stáhl ze sociálních sítí a z očí veřejnosti. 

V té době měl Elgort roli v očekávaném muzikálovém remaku Stevena Spielberga West Side Story, kde si zahrál hlavní roli Tonyho. I když mu role zůstala, původní upoutávka ho téměř neuváděla, a ostatní členové obsazení byli často dotazování na hercovo obvinění a chování. 

Od té doby se Elgort objevil pouze v kriminálním dramatu Tokyo Vice (2022).

Foto: Depositephotos

Allison Mack

Mack zahájila svou kariéru rolí Chloe Sullivan ve fantasy seriálu Smallville z roku 2010.

Brzy se však začala angažovat ve společnosti osobního rozvoje známého jako NXIVM, která byla v roce 2017 odhalena jako kult. Herečka byla zatčena s obviněním, že vedla sexuální kult, který zahrnoval hladovění a zotročování žen.

V nedávné době si odpykala svůj tříletý trest a je extrémně nepravděpodobné, že se někdy znovu objeví v nějakém filmovém či seriálovém projektu. V roce 2017 poskytla hlas postavě v animovaném seriálu, ze kterého byla po zatčení vyškrtnuta, a repliky byly nahrány jinou herečkou. 

Blake Jenner

Kariéra tohoto mladého herce a nadaného zpěváka začala u hudebního seriálu Glee, kde si zahrál postavu Rydera Lynna. V tomto seriálu se seznámil se svou bývalou manželkou Melissou Benoist.

Jejich manželství ale nemělo dlouhého trvání a v roce 2019 Benoist obvinila Jennera ze zneužívání. Jenner se k obvinění přiznal a rovněž obvinil Benoist ze zneužívání. Od té doby se objevil v jednom projektu a letos byl zatčen za jízdu pod vlivem alkoholu. 

S budoucností ve filmovém průmyslu to pro herce tedy nevypadá nejlépe.

Foto: Depositephotos

Gina Carano

Hvězda Star Wars seriálu Mandalorian sdílela začátkem roku 2021 na sociálních sítích kontroverzní příspěvek, ve kterém přirovnávala vraždy Židů během holocaustu k politickému klimatu USA. 

Fanoušci našli několik dalších problematických příspěvků, ve kterých herečka odsuzovala nošení roušek a tvrdila, že volby v roce 2020 byly zfalšované. 

Krátce na to společnosti Lucasfilm a Disney zrušily její setrvání v seriálu a plány na vlastní spin-off. 

Zástupce společnosti Lucasfilm k tomuto prohlásil:

„Její příspěvky na sociálních sítích, které očerňují lidi na základě jejich kulturní a náboženské entity jsou ohavné a nepřijatelné.”

Carano později zahájila vlastní produkci filmu „White Knuckle”, ale později film zrušila, protože odmítla dodržovat hollywoodské zásady nošení roušek během pandemie.

Slibná herečka si tak sama uzavřela cestu k seriózním filmovým projektům.

Foto: Depositephotos

Bill Cosby

Cosby je jedním z nejslavnějších příkladů herce, který si sám zničil kariéru. Cosby byl znám jako „americký tatínek” během své kariéry v komediálním žánru, která trvala desetiletí. 

V roce 2014 však vyšly najevo jeho sexuální útoky. Miláček ameriky byl obviněn z desítek případů sexuálního napadení, což vedlo k jeho odsouzení a uvěznění v roce 2018. 

V roce 2021 byl propuštěn, ale jeho kariéra se už nikdy nevzpamatuje a zanevřeli na něj i největší fanoušci.

Foto: Depositephotos

Will Smith

Oblíbený herec s úctyhodným filmografickým výčtem utrpěl velký pád své kariéry poté, co v roce 2022 udeřil komika Chrise Rocka na prestižních Oscarech

Na deset let mu bylo zakázáno účastnit se akcí Akademie a mnoho z jeho nadcházejících projektů bylo zpožděno či dokonce pozastaveno. 

Veřejné vnímání herce drasticky pokleslo a jeho další film Emancipation (Osvobození) z roku 2022 byl uveden bez velkého zájmu veřejnosti. 

Smith má však jako jediný z tohoto seznamu šanci na comeback. V současné době se natáčí čtvrtý díl Bad Boys (Mizerové).

Foto: Depositephotos

Komentáře od uživatelů  ❭

vaclav falc   2023-08-02 14:45:38

Smith by si měl nechat skupírovat plachty a zalézt do boudy

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Mizerové 4 (Bad Boys) jsou potvrzeni a brzy začnou natáčet. Víme více!

Mizerové 4 (Bad Boys) jsou potvrzeni a brzy začnou natáčet. Víme více!

Datum vydání 1. 2. Autor článku Josef Sdílení článku1118
Příští týden v kinech: Akční sci-fi Blíženec s Willem Smithem představí klon elitního zabijáka

Příští týden v kinech: Akční sci-fi Blíženec s Willem Smithem představí klon elitního zabijáka

Datum vydání 6. 10. Autor článku Aleš Sdílení článku308
Nikdy jsem neměl natočit dvojku, přiznal režisér Dne nezávislosti Roland Emmerich

Nikdy jsem neměl natočit dvojku, přiznal režisér Dne nezávislosti Roland Emmerich

Datum vydání 8. 11. Autor článku Aleš Sdílení článku302
Když jeden kostým nestačí. 10 herců, kteří ztvárnili dva a více superhrdinů

Když jeden kostým nestačí. 10 herců, kteří ztvárnili dva a více superhrdinů

Datum vydání 25. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku282
I to někdo udělal pro roli. 7 neuvěřitelných příprav na film, které provedli slavní herci

I to někdo udělal pro roli. 7 neuvěřitelných příprav na film, které provedli slavní herci

Datum vydání 2. 3. Autor článku Aleš Sdílení článku261

Netflix zveřejnil první záběry připravované animované Tomb Raider: The Legend of Lara Croft vycházející ze série videoher

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Rick a Morty se vrací v traileru na 7. sérii. Tentokrát však s jinými dabéry

Datum vydání Včera Autor článku Vojtěch Sdílení článku1

Horor Úsměv (Smile) z loňského roku se dočká pokračování

Datum vydání 29. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku17

Jak to vypadá s Kung Fu Panda 4 ? Obsazení bude hvězdné

Datum vydání 28. 9. Autor článku Josef Sdílení článku12
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449