Nový horor právě v kinech. „Mluv se mnou“ je druhým nejúspěšnějším hororem studia A24

Datum vydání 7. 8. 2023Shlédnutí 706×Sdílení článku129Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Mluv se mnou vypráví příběh o skupině přátel, která narazí na mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může na krátkou chvíli spojit s duchovním světem, pokud ji sevřou v ruce a vysloví: „Mluv se mnou!“. Velmi nebezpečná hračka se stává oblíbenou zábavou na večírcích i na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se hra však vymkne kontrole, jelikož se světy spojí na příliš dlouhou dobu. Nastává tak rozpoutání děsivých a nadpřirozených sil.

Foto: A24

Nezávislé studio A24 je známo mnoha kvalitními snímky - Moonlight, Lady Bird, Všechno, všude, najednou. Mluv se mnou se nicméně může pyšnit druhou příčkou výdělečnosti studia, hned za hororem Děsivé dědictví (2018). Za první víkend film dokázal vydělat více než 10 milionů dolarů s "pouhým rozpočtem" 4.5 milionů dolarů. Děsivé dědictví za první víkend vydělalo 13.6 milionů dolarů a drží si tak zaslouženě první místo.

Kritici si film taktéž pochvalují. V tuto chvíli na hodnotícím agregátoru Rotten Tomatoes si Mluv se mnou drží úctyhodné skóre 95% s průměrným hodnocením 7.8/10. Údajně se jedná o nejděsivější a nejkrutější horor roku. Mnoho lidí přirovnává Mluv se mnou ke kultovní hororové klasice - The Evil Dead (1981) a zároveň velmi vyzdvyhují excelentní herecký výkon hlavní herečky - Sophia Wilde, jíž údajně čeká mohutná kariéra.

Ve filmu hrají Sophia Wilde, Joe Bird, Alexandra Jensen, Otis Dhanji, Miranda Otto, Marcus Johnson a mnoho dalších. Režie se chopili Danny a Michael Philippou, kteří svou kariéru začali kontroverzními videi točenými na YouTubeový kanál "RackaRacka".

Mluv se mnou je v českých kinech od 3.8.2023. 

 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023