Kang Dobyvatel a jeho varianty: Co se můžeme dozvědět ze stránek komiksů? Připravte se na Lokiho druhou sérii!

Datum vydání 9. 8. 2023Shlédnutí 701×Sdílení článku114Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Kang Dobyvatel je bezpochyby největší hrozbou nové, již započaté, fáze multivesmíru Marvel Cinematic Universe

V této rozsáhlé franšíze byl obsazen do role Kanga, a jeho alternativních variant napříč multivesmírem, herec Jonathan Majors.

Foto: Marvel

S Kangem jsme se mohli setkat již v několika projektech v rámci MCU.

Jako socha se Kang objevil ve finále první sezóny seriálu Loki a v tomtéž seriálu se objevil také jako „He Who Remains - Ten, kdo zůstává”.

Dále ve filmu Ant-Man and the Wasp: Quantumania (Ant-Man a Wasp: Quantumania) z letošního roku debutovalo několik variant Kanga Dobyvatele, včetně Kanga samotného. 

Tato verze byla multivesmírným cestovatelem, který věřil, že multivesmír umírá kvůli jeho mnoha variantám a podnítil válku, aby je zastavil. Byl nakonec zajat Radou Kangů a vyhoštěn do exilu v Kvantové říši. 

V Quantumanii se nám naskytl pohled i na ostatní varianty. Nejvíce jsme si mohli všimnout variant známých jako Immortus, Rama-Tut a Centurion, kteří společně diskutují o tom, co se stalo s variantou Kanga z Říše kvant.

V potitulkové scéně Quantumanie se představuje i varianta Victora Timelyho působícího na Zemi v 19. století. Timely se vrátí v nadcházející druhé sérii streamovacího seriálu Disney+ Loki. 

S Kangem Dobyvatelem se bezpochyby počítá i ve filmech, které vyvrcholí multivesmírnou fází MCU: Avengers: The Kang Dynasty a Avengers: Secret Wars

Co se o Kangovi Dobyvateli můžeme dozvědět ze stránek komiksů Marvelu? 

Kang Dobyvatel, také znám jako Nathaniel Richards, byl poprvé představen na stránkách komiksu The Avengers #8 v roce 1964. Postavu vytvořilo legendární duo Stan Lee a Jack Kirby.

Jedná se o protivníka Avengers a Fantastické čtyřky

Postava byla popsána jako jeden z nejpozoruhodnějších a nejmocnějších padouchů Marvelu

Komiks Fantastic Four #273 (1984) naznačoval, že Kang nebyl příbuzný s Doomem, ale s otcem Reeda Richardse - s Nathanielem Richardsem.

Na základě toho bylo Kangovo rodné jméno odhaleno jako Nathaniel Richards, konkrétně ve What If…? ve druhém svazku #39 z roku 1992. Tato skutečnost byla později začleněna do primární kontinuity Marvel Universa.

Následné publikace Avengers Forever #9 (1999) a Doctor Doom #6 (2020) však nadále prezentují Kangův původ jako nejednoznačný, což silně naznačuje, že nemusí být příbuzný ani s jedním z uvedených mužů

Seriál Loki se stal jedním z nejdůležitějších kousků skládačky v multivesmírné sáze MCU. Vzhledem k tomu, že se multivesmír rozrůstá, a sága pokračuje ve svém druhém dějství, je nezbytné, aby diváci získali představu o tom, co bude s Kangem dál.

Seriál Loki je tedy ideální na prozkoumání, co se s Kangem po Quantumanii stalo.

Loki má příležitost prozkoumat Kangův původ v MCU cestou do 31. století, kde se setká s Nathanielem Richardsem, to by znamenalo dlouhou cestu k vytvoření Kangovy časové osy ve franšíze.

Co se tedy můžeme dozvědět o Kangovi ze stránek komiksových předloh, abychom se mohli správně naladit na nadcházející dění? 

Nathaniel Richards

Nathaniel Richards je identitou Kanga Dobyvatele, než se stal jedním z nejnebezpečnějších cestovatelů v čase. Vědec 31. století, který je vzdáleným příbuzným Reeda Richardse, a můžeme ho považovat za výchozí bod Kanga Dobyvatele a mnoha jeho variant.

Richards cestuje zpět v čase do starověkého Egypta a stává se faraonem Rama-Tutem, zatímco jeho varianta je současně rekrutována úřadem TVA jako Chronomonitor. 

Po událostech ze života jako Rama-Tut a ostatních variant se Nathaniel pokouší vrátit zpět do 31. století, ale přestřelí o dlouhých tisíc let. Zjeví se mu válkou zničená Země, která používá pokročilé zbraně. Zjišťuje, že je jednoduché dobývat planetu, když rozšíří svou nadvládu po celé galaxii a znovu se zrodí Kang Dobyvatel. Tento svět ale umírá, a tak se rozhodne ovládnout dřívější světy. 

Faraon Rama-Tut

V komiksu z roku 1963, konkrétně v sešitu Fantastic Four #19, se poprvé objevila postava faraona Rama-Tuta, zločince z roku 3000, který cestoval zpět v čase, aby dobyl starověký Egypt. O něm se předpokládá, že je potomkem či možnou budoucí inkarnací Doctora Dooma. 

V The Avengers #8 bylo odhaleno, že Rama-Tut cestoval do roku 4000, kde přijal identitu známou jako Kang.

Rama-Tut je Kangův alias používaný během vlády nad starověkým Egyptem.

Faraon Rama-Tut je jedním ze tří předních členů Rady Kangů viděných v Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Podle komiksu je Rama-Tut verzí Kanga, který použil svou futuristickou technologii k vládě nad Egyptem. Jako častý nepřítel Fantastické čtyřky je Rama-Tut jednou z nejznámějších variant Kanga, jaké kdy byly vytvořeny.

Vzhledem k tomu, že Loki je série, která hodně spoléhá na cestování v čase, je vysoká pravděpodobnost, že Loki v druhé sezóně navštíví říši faraona Rama-Tuta. 

Rama-Tut je padouch, který se může lépe hodit jako hlavní antagonista pro seriál Moon Knight. Druhá sezóna Lokiho by však mohla posloužit jako odrazový můstek pro postavu, který nastaví její budoucí snažení v MCU.

Rama-Tut by mohl také fungovat jako skvělý způsob k začlenění mutantí tématiky, jelikož v době, kdy Rama-Tut vládl, poznal nejmocnějšího mutanta Apocalypse, který byl předurčen vládnout světu. Faraon se vrátil v čase, aby našel Apocalypse jako dítě, v té době nesl jméno En Sabah Nur. Rama-Tut Nura vychoval a nabídl mu, že z něj bude jeho dědic pokud mu odpřísáhne věrnost. 

Immortus

Postava Immortuse byla v Avengers #10 (1964) zpětně stanovena jako budoucí identita Kanga.

Immortus je mocná alternativní verze Kanga, která se v rámci MCU také objevila ve scéně Ant-Man and the Wasp: Quantumania. V komiksu je pánem Limba, tedy rozměru vytvořeném Kangem, který je udržován jeho helmou a je součástí Nexu všech realit. Je také ochráncem časových linií a jedním ze členů Strážců času. Jeho nesmrtelnost mu pomáhá setrvat i přes mnohá setkání s Avengers

V rámci MCU to vypadá, že je členem Rady Kangů a využívá své prestiže k získávání svých variant z každé časové osy. 

Vzhledem k tomu, že Loki je zásadním projektem pro zkoumání Kangových variant v MCU, dávalo by smysl, aby se v nadcházející druhé sezóně objevilo jedno z  Kangových nejmocnějších alter-eg. Immortus by dokonce mohl plnit roli hlavního antagonisty sezóny, manipulovat s událostmi ze stínů, stejně jako to udělal „Ten, kdo zůstává” v sezóně první.

He Who Remains / Ten kdo zůstává

První varianta Kanga, která kdy byla v MCU viděna, debutovala ve finále sezóny Lokiho

Skrytý za maskou Strážce času založil a řídil Time Variance Authority ze stínů, manipuloval s událostmi tak, aby ho Loki a Sylvie nakonec našli v jeho pevnosti. Navzdory jeho smrti rukou Sylvie se může stále objevit v nadcházející sezóně Lokiho.

Když byl zabit „Ten, kdo zůstává”, zlověstně slíbil, že Sylvie brzy prozře. I když mohl v této scéně odkazovat na své další varianty, je také velmi pravděpodobné, že „Ten, kdo zůstává”, věděl, že se znovu narodí na nějakém jiném místě na časové ose. Neměli bychom tak být překvapení pokud si manipulativní varianta Kanga najde cestu zpět v Lokiho druhé sezóně a vrátí se, aby odhalila spletitost jeho mistrovského plánu.

V komiksu je „Ten, kdo zůstává” velmi odlišná postava. Jako poslední ze své rasy pochopil, že vesmír existuje v cyklu smrti a znovuzrození; poprvé se objevil jako tvůrce skupiny známé jako Time-Twisters, kteří měli v úmyslu přenést znalosti jednoho vesmíru do druhého, ale to nakonec znamenalo ničení a chaos. „Ten, kdo zůstává”, se následně stal zakladatelem úřadu pro změnu času, který se pomocí nich snažil hlídat časovou osu – se střídavým úspěchem.

Verze „Ten, kdo zůstává” od MCU má určité podobnosti s komiksovou verzí v tom, že sídlí v Citadele na konci času, ale byl kombinován se zcela odlišnou postavou

He Who Remains z MCU, je variantou Kanga. Podle něj to byly ve většině časových linií varianty Kanga, kteří objevili existenci Multivesmíru někdy ve 32. století a zpočátku obchodovali se znalostmi pokojně. Bohužel ne všechny varianty Kanga byly mírumilovné a výsledkem byla Multiverzální válka.

Iron Lad

Dospívající verze Kanga, který se dozvěděl o svém budoucím já, když se Kang pokusil zabránit hospitalizaci v dětství. Ve snaze uniknout svému osudu dospívající Nate Richards ukradne pokročilé brnění svého budoucího já a cestuje zpět do minulosti, kde založí Young Avengers, aby mu pomohli zastavit Kanga

Když jeho pokus odmítnout svůj osud vyústí v Kangovu smrt, výsledná destrukce způsobená změnami v historii donutí Iron Lada vrátit se do své doby a napravit škodu tím, že se stane Kangem.

Victor Timely

Odlišná verze Kang zakládá v roce 1901 malé, klidné městečko Timely ve Wisconsinu, které slouží jako základna 20. století, kde občas pobývá jako starosta Victor Timely. Vydává se za svého vlastního syna Victora Timelyho Jr. a projeví zájem o hostujícího absolventa vysoké školy jménem Phineas Horton. Timely poskytne mladému muži poznatky, které nakonec vedou k vytvoření původního Human Torche.

Victor Timely je jediná varianta Kang oficiálně potvrzená, že se objeví v nadcházející sezóně Lokiho. Victor Timely, který byl poprvé viděn v potitulkové scéně Ant-Man and the Wasp: Quantumania, sídlí na počátku 20. století, kde se představuje jako vynálezce, který je fascinován cestováním v čase. Tato verze Kanga bude pravděpodobně hrát hlavní roli v Lokiho druhé sezóně, když Loki a Mobius objeví jeho existenci.

Victor Timely by mohl být jedním z nejdůležitějších padouchů MCU, kteří postupují vpřed. Na základě toho, co o něm publikum vidělo v ukázkách, může být Timely klíčem k odemknutí multiverzálního cestování v MCU. Pokud je to pravda, byl by nejen životně důležitý pro Lokiho a Mobiovu misi napravit porušenou časovou osu, ale také důležitým spojencem Rady Kangů k dobytí multivesmíru.

Scarlet Centurion

Scarlet Centurion je další Kangovo variantou, která je součástí Rady Kangů. Byl k vidění v potitulkové scéně na konci Quantumanie

Kyborg, který pochází z budoucnosti, pohrdá vládou Immortuse a Radou Kangů, i když se nakonec podřídí vůli svého nadřízeného. 

Jako futuristický kyborg schopný nesmírné destrukce by Scarlet Centurion dokonale zapadal do Lokiho obecné estetiky. Kromě toho má Scarlet Centurion v komiksu ve srovnání s jinými variantami Kanga velmi malý vývoj, což dává tvůrcům MCU volnost při prozkoumávání postavy jakýmkoliv způsobem.

Victorex Prime

Odlišná verze Scarlet Centuriona, který si zachoval identitu a nikdy se nestal Kangem, místo toho převzal ve 40. století vládu nad budoucností vesmíru.

Victorex Prime se občas začne nudit svým úspěchem a diktaturou a rozhodne se vtrhnout do minulosti za účelem dalšího podmanění.

Chronomonitor #616

Variance Kanga, která pracuje pro Time Variance Authority (TVA).

Byl do organizace uveden při prvním pokusu cestovat zpět v čase. 

Chronomonitor z organizace je zbaven své moci poté, co zasahoval do historie pro osobní zisk v rámci krize středního věku, než unikl z vazby a zabil a nahradil svou verzi jako Rama-Tut. Nakonec je Chronomonitor #616 uvězněn v časové smyčce TVA a spřádá plány na pomstu.

Mister Gryphon

Qeng Gryphon, nebo jednoduše Mister Gryphon, je variací Kanga, která je omezena na současnost. Je to asijský americký obchodník a generální ředitel společnosti Qeng Enterprises.

Pan Gryphon je variantou Kanga, který se v novějších komiksech Avengers maskuje jako obchodník ve stylu Tonyho Starka. Šéf Qeng Enterprises, pan Gryphon, se rozhodl dobýt obchodní svět spíše než celé civilizace, narozdíl od jeho jeho dalších variant, které jsou zřejmě náchylné na dobytí vesmíru. Je však stejně hanebný jako jeho protějšky.

Ačkoli Mr. Gryphon ještě nebyl oficiálně představen v MCU, v potitulkové scéně Quantumanie lze vidět businessově přizpůsobenou variantu Kanga. Navíc Loki se již zmínil o Gryphonovi ve své první sezóně, se znakem Qeng Enterprises jasně viditelným v Prázdnotě. Tento easter egg může předpovídat Gryphonův příchod pro druhou sérii.

Které varianty Kanga Dobyvatele zavítají do Marvel Cinematic Universe zjistíme v seriálu Loki, jehož druhá řada má premiéru na Disney+ již 6. října!

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1190
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056

Živě hrané adaptaci populární mangy se na Netflixu daří. Co byste měli vědět o světě One Piece?

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku11

Filmová filharmonie zahajuje sezonu oblíbeným koncertem SCI-FI

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku5

Na konci září se můžeme těšit na spin-off seriálu The Boys (Banda) s názvem Gen V

Datum vydání 26. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku25

Jaký osud by mohl čekat Max ze Stranger Things? Teorie se různí

Datum vydání 25. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku22
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581