MCU teorie: Mohl by Wong založit svůj vlastní superhrdinský tým? A kdo by do něj mohl patřit?

Datum vydání 12. 8. 2023Shlédnutí 428×Sdílení článku91Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Uvítali byste superhrdinský tým v čele s Wongem v Marvel Cinematic Universe? Podle zajímavé teorie je to možné.

Foto: Marvel Studios

Marvel Cinematic Universe se i přes pár nezdarů a přešlapů posouvá se svým dějem kupředu. Poté, co byl Doctor Strange na pět let „probliknut”, musel být vybrán nový Nejvyšší čaroděj (Sorcerer Supreme). Steven Strange (Benedict Cumberbatch) byl logickou volbou, aby nahradil Prastarou (Tilda Swinton), ale role Nejvyššího čaroděje po „probliknutí” Strange připadla právě Wongovi (Benedict Wong), jelikož se v době Thanosova lusknutí osvědčil. Wongovi to tak umožnilo postupovat vpřed a činit svá vlastní rozhodnutí.

V průběhu let byl Wong přítomen během významných událostí.

Se svými zkušenostmi také pozoroval jak mnoho hrdinů sílí, zejména Peter Parker (Tom Holland), se kterým se formálně setkal ve Spider-Man: No Way Home (Spider-Man: Bez domova), což ale nesmíme brát v potaz, jelikož z děje tohoto filmu jednoznačně vyplývá, že si Wong Petera Parkera nepamatuje. 

Ovšem stejně jako Nick Fury (Samuel L. Jackson) si Wong možná také uvědomil, jak nebezpečný je multivesmír, a že ono nebezpečí bude jen sílit. Bez Avengers bude muset něco udělat, aby zajistil ochranu Země. 

Wong tak možná představí svůj vlastní tým, který by mohl být jednou z mnoha klasických superhrdinských skupin, se kterými bychom se mohli nadále a pravidelně setkávat.

Po Avengers: Endgame a Spider-Man: No Way Home začal Wong řádně trénovat kvůli svým povinnostem jako Nejvyšší čaroděj, což ho vedlo k tomu, aby bojoval s postavou známou jako Abomination (Tim Roth) ve filmu Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (Shang-Chi a legenda o deseti prstenech). Tento vztah pomohl oběma stranám, jelikož Wong svědčil v případu Abominationa v seriálu She-Hulk: Attorney at Law (She-Hulk: Neuvěřitelná právnička). Přítomnost Abominationa v Kamar-Taji by mohla nasvědčovat, že Wong pracuje i na něčem jiném než jen cvičení nových čarodějů.

Na konci filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness (Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství) začal Wong trénovat Ameriku Chavez (Xochitl Gomez). V jejím případě má její síla silné spojení s magií, ale postrádá disciplínu. Naštěstí jí trénování v Kamar-Taji poskytne potřebnou pomoc a praxi, aby se ve svých schopnostech zdokonalila.

Ve spojení s Wongovým setkáním se Shang-Chim (Simu Liu) a Katy Chen (Awkwafina), a také s jeho společníkem Doctorem Strangem se jedná o předpoklad jednoho z nejpodivnějšího, ale velice mocného týmu superhrdinů pro MCU.

Možná nejlogičtějším týmem, který by Wong mohl sestavit, by byla forma komiksové „The Strange Academy” tzv. Podivné akademie. V komiksech měla tato akademie několik kouzelných dětí, které společně při výcviku zastavovaly magické hrozby. S logikou, že Wong v Kamar-Taji trénuje nováčky, to může otevřít šanci vidět postavy, které oficiálně ještě nevstoupily do MCU, jako je například Dormammuův syn Doyle

Existuje také šance, že by mohla být i zmíněná Katy Chen členem nových čarodějů.

Samozřejmě, že tyto postavy by se nakonec vydaly vlastními cestami, protože nemohou být studenty navždy, ale mohou nabídnout nový směr, kterým se MCU ubere.

Dalším potenciálním, ale nejvíce nepravděpodobným týmem, by mohli být Ultimates, jejichž zakládajícím členem byla právě America Chavez. Komiksová verze Ultimates obsahovala vysoce výkonné a inteligentní postavy, jako je Blue Marvel, Black Panther a Captain Marvel, které odpovídaly na hrozby, které otřásaly vesmírem.

Postavy jako Doctor Strange a America Chavez by mohly překlenout propast svými dovednostmi a znalostmi a nabídnout novou iteraci týmu, který se stále potýká s velkými hrozbami, ale svým vlastním jedinečným způsobem. Wong by mohl být nejpoužívanějším hrdinou a mohl by nabídnout výhodu potřebnou k tomu, aby byla živá akční iterace Ultimates stejně impozantní jako zdrojový komiksový materiál.

Nejpravděpodobnější tým, ke kterému můžeme potenciální Wongův tým přirovnat, je také jeden z nejklasičtějších - The Defenders.

Zatímco jedna verze týmu byla představena v seriálu streamovací platformy Netflix, která se skládala z postav: Daredevil (Charlie Cox), Jessica Jones (Krysten Ritter), Luke Cage (Mike Colter) a Iron Fist (Finn Jones), původní The Defenders byli nepravděpodobnou skupinou, která se skládala z Doctora Strange, Hulka, Namora a Silver Surfera

I když se seznam členů měnil, jejich cíle se nezměnily, protože se postavili nejrůznějším padouchům, včetně těch nadpřirozených, jako je Dormammu a mimozemšťan Xemnu

Prastará v Kamar-Taji podporovala působivou školu mocných čarodějů, kteří byli spokojeni s tím, že chránili Zemi před tradičními hrozbami. Její metody se však ukázaly jako neuspokojivé, když učila a přitom praktikovala právě ta kouzla, která svým studentům zakazovala. Výsledkem bylo, že Kaecilius (Mads Mikkelsen) a Mordo (Chiwetel Ejiofor) v ni ztratili důvěru a obrátili se k temnější straně magie, přičemž první z nich se stal agentem Dormammu

Ve srovnání s tím byl Wong vhodnou náhradou, protože vedl beze strachu a dokázal, že temná magie není nutná k tomu, aby byl schopným ochráncem a Nejvyšším čarodějem.

Zatím stále není jasné, zda má Wong se svými novými studenty jiné úmysly než pomoci jim postavit se na nohy. Ale pokud má v plánu vybudovat svůj vlastní tým na ochranu Země po boku Avengers, byl by to skvělý příklad toho, že čarodějové nemusí pracovat sami, aby byli hrdiny. Ve skutečnosti je chytřejší bojovat s přáteli a spojenci, protože žádná hrozba nemůže konkurovat schopnému týmu hrdinů, zvláště když je může velmi dobře vést Wong.

Jak to vidíte vy? Uvítali byste Wonga v čele nového superhrdinského týmu? 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1190
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056

Živě hrané adaptaci populární mangy se na Netflixu daří. Co byste měli vědět o světě One Piece?

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku11

Filmová filharmonie zahajuje sezonu oblíbeným koncertem SCI-FI

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku5

Na konci září se můžeme těšit na spin-off seriálu The Boys (Banda) s názvem Gen V

Datum vydání 26. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku25

Jaký osud by mohl čekat Max ze Stranger Things? Teorie se různí

Datum vydání 25. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku22
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581